Placówka
Żłobek nr 50
Adres
Nowogrodzka 75, 02-018 Warszawa
Telefon
+48 502 268 080, +48 502 267 710
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Joanna Rudnicka
Opis

Żłobek Nr 50 mieści się przy ulicy Nowogrodzkiej 75 . Powierzchnia naszego żłobka to aż 413m2, na parterze znajdują się trzy sale dla dzieci, Sala Doświadczania Świata, jadalnia, sala zabaw z basenem kulkowym oraz  sala rehabilitacyjna z wanną do hydromasażu. Wejście do żłobka posiada windę dla wózków .tylko na parter żłobka. Na pierwsze piętro prowadzą schody.

 Najmłodsza grupa ,,Pszczółki" przeznaczona jest dla dzieci od 12 miesiąca, dzieci mają do swojej dyspozycji sypialnię z łóżeczkami oraz salę zabaw, opiekują się nimi 3 panie opiekunki. Kolejna grupa to ,,Motylki”:16 dzieci i 4 panie opiekunki, dla maluchów od 13 do18 miesiąca życia, dzieci mają do dyspozycji przestronną kolorową salę są z nimi 4 panie opiekunki. Najstarsza 17 osobowa grupa na parterze to ,,Biedronki”: 17 dzieci i 4 panie opiekunki. Zabawy odbywają się w przestronnej kolorowej sali pełnej zabawek.

Sala Doświadczania Świata powstała w ramach budżetu partycypacyjnego m.st. Warszawy, jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów: kolumny wodne, projektor kolorów obrazów, światłowody. Głównym celem sali jest stwarzanie dzieciom możliwości odbierania nowych bodźców oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze relaksu i pełnej akceptacji przez dzieci z wieloraką niepełnosprawnością.

Na piętrze usytuowane są kolejne trzy grupy dziecięce. ,,Słoneczka” dla 17 dzieci w wieku od 18-24 miesięcy oraz 4 opiekunki. ,,Żabki” dla 17 dzieci od 22-30 miesięcy, 4 panie opiekunki. ,,Zajączki” dla 17 dzieci w wieku od 26-36 miesięcy oraz 4 panie opiekunki. Dzieci mają do swojej dyspozycji salę zabaw z basenem kulkowym, salę plastyczną i jadalnię. Tu mieści się również gabinet specjalistów, sala rehabilitacyjna i reprezentacyjna sala ,,Różowa”, gdzie odbywają się występy dzieci i zebrania z rodzicami.

W żłobku funkcjonuje zespół terapeutyczny w skład którego wchodzą psycholog, logopeda i rehabilitantka, podstawowym zadaniem specjalistów jest wczesne wychwytywanie nieprawidłowości rozwojowych u dzieci, wspomaganie i stymulowanie rozwoju dzieci niepełnosprawnych oraz wyrównywanie dysharmonii rozwojowych u dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Grupy wiekowe
Godziny pracy
07:00-17:30
Opis udogodnień
Żłobek integracyjny
Dodatkowe zajęcia

Sala Doświadczania Świata

Sala Doświadczania Świata powstała w ramach budżetu partycypacyjnego m.st. Warszawy, zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną fizjoterapeutkę. Zajęcia skierowane są dla dzieci zamieszkujących na terenie Warszawy, także tych uczęszczających do innych żłobków i punków opiekunów dziennych. Pobyt w Sali Doświadczania Świata może być uzupełnieniem terapii integracji sensorycznej poprzez doświadczenia, które zapewniają urządzenia znajdujące się w Sali: ściana bąbelkowa, kolumna wodna, lustrzany domek, lampa UV z elementami świetlnymi. Terapia w Sali Doświadczania Świata dobierana jest indywidualnie do potrzeb dziecka. W takiej Sali dziecko ma wolność wyboru bodźców, których w danym momencie najbardziej potrzebuje. W przeciwieństwie do wielu sytuacji życia codziennego, które zakładają od dziecka dostosowywanie się, w Sali Doświadczania Świata stworzone jest takie otoczenie, które jest dopasowane do niego. Poznawanie odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę a przede wszystkim na chęć podejmowania aktywności, działań. Zajęcia w Sali doświadczania świata skierowane są do dzieci z różnego rodzaju dysfunkcjami i deficytami rozwojowymi


Placówka dotowana
Tak
Organ prowadzący
Zespół Żłobków m.st. Warszawy
Kierownik - telefon
502 268 080
Kierownik - email
jrudnicka@zlobki.waw.pl
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
7.30-15.30 inne godziny do indywidualnego uzgodnienia
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia centralna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Plac zabaw

 Placówka integracyjna

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Podjazd dla wózków

 Rytmika

 Winda

 Wózkarnia