Systemowa obsługa rekrutacji
Szczecin
Adres
Czorsztyńska 35, 71-201 Szczecin
Telefon
914873303
Fax
914873303
E-mail
sp48@miasto.szczecin.pl
Strona www
http://www.sp48szczecin.edupage.org
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła jest położona na Pogodnie, przy ul. Czorsztyńskiej
  • Nowoczesne boiska "Orlik"
  • Plac zabaw dla najmłodszych.
  • Plac zabaw dla najmłodszych
  • Strzeżone przejście dla pieszych
Opis

Szkoła Podstawowa nr 48 to szkoła przyszłości, która w powiązaniu z tradycją i wartościami kształtuje nowoczesnego, otwartego, pełnego inicjatywy obywatela. Już samo jej położenie w centrum zielonego Pogodna napawa miłą, przyjazną atmosferą. SP48 to szkoła, która oferuje dzieciom zaangażowanych nauczycieli, dobrze wyposażone sale, a przede wszystkim daje wielkie możliwości rozwoju. Placówka znana z przyjaznej atmosfery oraz wysokiego poziomu nauczania, który potwierdzają bardzo dobre wyniki sprawdzianów zewnętrznych oraz wysokie lokaty uczniów w wielu konkursach przedmiotowych.

Poziom nauczania i wychowania szkoła zyskała dzięki nieustającej dbałości o samodoskonalenie. W szkole tej nie ma czasu na nudę. Przez cały rok odbywają się liczne akcje, happeningi, raz szkoła płynie „czekoladową falą”- podczas Dnia Czekolady, innym razem zamienia się w wielojęzyczną krainę - „Dzień Języków”.

Od 2007 szkoła prowadzi nabór do klas dwujęzycznych w oparciu o metodę CLIL. Szkoła rozwija się technologicznie. Szeroko wdrażana jest edukacja wspierana nowoczesnymi środkami dydaktycznymi, m.in.: tablety, tablice interaktywne. Placówka organizuje również oddziały sportowe od klasy czwartej: piłki siatkowej dla dziewcząt, piłki nożnej dla chłopców. W ramach swojej działalności szkoła realizuje wiele projektów i programów edukacyjnych, współpracuje z kilkudziesięcioma instytucjami szkolnymi oraz pozaszkolnymi. Obowiązuje tu dziennik elektroniczny pozwalający na stałą kontrolę postępów w nauce dziecka oraz kontakt z nauczycielami. Szkoła oferuje uczniom gimnastykę korekcyjną wad postawy, zajęcia korekcyjno– kompensacyjne dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce, zajęcia wyrównawcze. Przed lekcjami i po nich dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach świetlicowych. Uczniowie mogą również skorzystać z posiłków przygotowywanych w kuchni szkolnej.

Szkoła posiada nowoczesny i bezpieczny plac zabaw oraz rozbudowaną infrastrukturę sportowo- rekreacyjną. W planach miasta (zagwarantowane środki) przewidziana jest rozbudowa szkoły o nowe sale dydaktyczne i halę sportową.

Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
Rok szkolny 2014/2015

 I miejsce na XVI Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej I miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych I miejsce w kategorii szkół w akcji ph. "Góra Srebra" I miejsce w Miejskim Konkursie na Najciekawszą Turystycznie Szkołę roku 2013/2014 II miejsce w V Potyczkach Matematyczno-Ortograficznych I miejsce zespołowe w VIII Potyczkach Matematycznych Laureat w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Spade 2015” 2 Laureatów w kategorii wiedza i 1 w kategorii plastycznej w III Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Klio 2014”- Polskie Symbole Narodowe 2 Laureatów (dwa Pierwsze Miejsca w Kraju) , 3 uczniów z wynikiem bardzo dobrym i dwóch z dobrym w Ogólnopolskim konkursie "Alfik Matematyczny" I i II miejsce w Konkursie Matematycznym dla szóstoklasistów pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie (organizator: Katolickie Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki) III miejsce w X Zachodniopomorskim Konkursie "Sudoku- cyfry muszą pozostać samotne" (organizator: Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego) 2 Laureatów, 1 Finalista w XV Konkursie Matematycznym dla Uczniów Szkół Podstawowych Pod Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty 1 Laureat i 1 Finalista w III Konkursie Przyrodniczym dla Uczniów Szkół Podstawowych Pod Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty 3 Finalistów w VII Konkursie Historycznym dla Uczniów Szkół Podstawowych Pod Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty I, II, III miejsce w kategorii klas 1-2 w Międzyszkolnym Konkursie „Kodować każdy może” II, III miejsce w kategorii klas 5-6 w Międzyszkolnym Konkursie „Kodować każdy może” Osiągnięcia sportowe: I miejsce, w XXI Ogólnopolskim Turnieju Mini siatkówki Dziewcząt I miejsce w VI Ogólnopolskim Turnieju w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt o Puchar Burmistrza Połczyna-zdrój. I Miejsce w Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt Pod Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego I miejsce w wojewódzkim Mikołajkowym Turnieju Mini siatkówki w kategorii dwójek w SP 4 w Goleniowie II miejsce w IX Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt III miejsce w XVII Mistrzostwach Szczecina w Wioślarstwie Halowym.


Rok szkolny 2015/2016

Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego (Kuratorium Oświaty) – 2 finalistów; Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego (Kuratorium Oświaty) – laureat; Konkurs Języka Polskiego  dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego (Kuratorium Oświaty) – laureat i finalista; XII Konkurs Języka Angielskiego  XIII LO – laureat; XXI Konkurs Wojewódzki „Szczeciński Park Krajobrazowy” – 3 m.; Geo Planeta – laureat;  Anglofan – 2 laureatów;  „Lord of English” – II m.; Fun & Knowledge – I m.; XII Przegląd Małych Form Teatralnych w języku niemieckim i angielskim – II m.; Wiem, bo czytałem – I m.; III Mały Konkurs Recytatorski – Im.;  „Polacy nie gęsi – kultura języka polskiego w praktyce” – I i III m.; Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej – II m.; XV Archidiecezjalny Przegląd Teatralny – I m.; Eko Planeta – wyr. 2 st.; Ogólnopolski Konkurs „Kodować  każdy może” I i III m. Międzynarodowe XXX Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych – medal.

Rok szkolny 2016/2017

Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego (Kuratorium Oświaty) – 1 laureat; Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego (Kuratorium Oświaty) – 2 finalistów; Ogólnopolski Konkurs „Kodować każdy może” – I m.; X Potyczki Matematyczne – I m.; „Szczecińskie dyktando” – III m.; Konkurs Recytatorski „Szczeciński Parnas” – III m.; „Polacy nie gęsi – kultura języka polskiego w praktyce” – I m.; Mały Konkurs Recytatorski – laureat i wyr. W etapie miejskim;  XLV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Krajoznawczy – I m. w eliminacjach miejskich; Maks Matematyczny – 2 wyniki bdb;  „Wielka, mała Ojczyzna” – II i III miejsce.

Sześciolatek w pierwszej klasie
W szkole stosowane są najnowsze metody i formy pracy, sprzyjające rozwojowi sześciolatków oraz pozwalające na jego prawidłową adaptację.
Zajęcia pozalekcyjne
Zajęcia pozalekcyjne:Koło Humanistyczne, „Młody szczecinianin”, "Ortograma z myszką" , Koło Języka Angielskiego, Koło Komputerowe, Koło Bezpieczni na drodze, Koła Matematyczne, Koło Plastyczne, Koło Scrabble, Koło Haftu, Koło Matematyków, Koła Przyrodnicze, Koło PCK, Klub Wiewiórka (PCK),Koło Wokalne, Zespół Pieśni i Tańca, Koło „Kuchcik”, Zajęcia socjoterapeutyczne, Koło misyjne „Podaj dalej”, Szkolne Koło Caritas, Gry i zabawy kl. 1-3, Koło Teatru Pantomimy, Koło Młodego Poety, Koło Przyjaciół Teatru, Koło Historyczne, Koło Origami , Koło kodowania- Scratch, SKS -Siatkówka Dziewcząt, Koszykówka Dziewcząt, Piłka Nożna
Dojazd
Autobusy linii 75, 53 i 60 oraz tramwaje 5 i 7.
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe