Szczecin
Szkoła podstawowa
Sportowa Szkoła Podstawowa
Adres
Mazurska 40, 70-424 Szczecin
Telefon
914885288
Fax
914887222
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Izabela Kępczyńska-Sitka
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Sportowa Szkoła Podstawowa
  • Sportowa Szkoła Podstawowa
  • Sportowa Szkoła Podstawowa
  • Sportowa Szkoła Podstawowa
  • Sportowa Szkoła Podstawowa
  • Sportowa Szkoła Podstawowa
  • Sportowa Szkoła Podstawowa
  • Sportowa Szkoła Podstawowa
Opis

Sportowa Szkoła Podstawowa wchodzi w skład Centrum Mistrzostwa Sportowego. Jest to szkoła bez obwodowa.

Głównym celem placówki jest pokazanie uczniom, w jaki sposób łączyć naukę ze sportem, aby osiągnąć sukces. To najlepsze miejsce dla dzieci, które w przyszłości chcą zostać sportowcami.

Pierwszoklasiści będą uczęszczali do klas o profilu pływackim oraz interdyscyplinarnym z elementami tenisa ziemnego i pływania.

Czwartoklasiści będą uczęszczali do klas o profilu pływackim oraz interdyscyplinarnej z elementami sztuk i sportów walki (nabór uzupełniający).

Natomiast siódmoklasiści będą uczęszczali do klasy o profilu pływackim / boks (nabór uzupełniający) .

W czasie edukacji wczesnoszkolnej treningi odbywają się trzy razy w tygodniu zaraz po lekcjach lub przed nimi. Rozkład zajęć szkolnych współgra z kształceniem sportowym. Na uczniów czekają nauczyciele z najwyższymi kwalifikacjami oraz profesjonalni trenerzy z klasą mistrzowską.

W szkole podstawowej obowiązkowym jest język angielski. Planowane jest zwiększenie liczby godzin języka angielskiego. Po wytężonej pracy w klasowych ławkach lub po treningach uczniowie mają możliwość odpoczynku w świetlicy szkolnej, czynnej od 7.00 do 17.00.

Wychowawcy klas 1-3 uczestniczą w projekcie „Zaprogramuj przyszłość”, gdzie uczniowie uczą się kodowania poprzez dostępne materiały dla uczniów otrzymane z projektu. Klasa 2 jest objęta patronatem teatru Lalek Pleciuga.

Oferujemy uczniom i ich rodzicom szereg imprez i uroczystości o charakterze ogólnoszkolnym. Są to m.in.: Pasowanie na Pierwszaka, Festyn Bożonarodzeniowy, Balik Karnawałowy, Dzień Olimpijczyka, I Dzień Wiosny, Dzień Dziecka. Nasi uczniowie uczestniczą w koncertach muzycznych organizowanych w Szczecińskiej Filharmonii, odwiedzają Teatr Lalek "Pleciuga" oraz szczecińskie muzea. Realizujemy ogólnopolskie programy edukacyjne oraz uczestniczymy w różnorodnych projektach "Otylia Swim Camp", „ Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno – pedagogiczne”.

Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną. Posiada sale wyposażone w tablice interaktywne, tablety do nauki zdalnej, 2 pracownie komputerowe, nowocześnie wyposażone pracownie językowe, bibliotekę, salę gimnastyczną, kompleks boisk OCSiR, siłownię oraz plac zabaw przygotowany w ramach projektu ,,Radosna Szkoła”.

W całym budynku jest dostęp do sieci Wi-Fi. W klasach 4 - 8 istnieje także możliwość wynajęcia szafki uczniowskiej. Stołówka serwuje smaczne i przygotowane zgodnie z zaleceniami dietetyka sportowego śniadania i dwudaniowe obiady. Szkoła uczestniczy w unijnym Programie dla szkół: ,,Szklanka mleka’’ i ,,Owoce i warzywa  w szkole”.

Uczniowie przez trzy dni w tygodniu mają zapewnioną opiekę pielęgniarki. Mogą również korzystać z pomocy logopedy, pedagoga i psychologa sportu, których głównym zadaniem jest rozwijanie u uczniów samoświadomości, poszukiwania mocnych stron oraz dbania o wysoką samoocenę. Działania psychologiczne to także warsztaty poświęcone technikom relaksacji, uważności, efektywnego zarządzania czasem. Psychoedukacja w Naszej szkole to istotny element, działania są wdrażane podczas zajęć grupowych, indywidualnych, dostosowane do aktualnych potrzeb uczniów.

Szkoła spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, posiada nowoczesny system ochrony przeciwpożarowej oraz monitoring zewnętrzny i wewnętrzny w celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole.

Sportowa Szkoła Podstawowa jest współorganizatorem zawodów pływackich, m.in.: sobót pływackich, zawodów międzyszkolnych, wojewódzkich i Mistrzostw Polski. Organizuje półkolonie letnie i zimowe oraz obozy sportowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Największym atutem naszej szkoły jest tworzenie warunków do harmonijnego rozwoju uczniów w zakresie dydaktyki i sprawności fizycznej. To jedyna szkoła w mieście, która umożliwia indywidualizowanie pracy z uczniem - sportowcem.

Zapraszamy na naszego Fanpage Facebook www.facebook.com/CentrumMistrzostwaSportowego, stronę szkoły www.cmsmazurska.pl oraz Instagram: www.instagram.com/cmsszczecin/

Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia

Klasy 1-3 – Mistrzowie Szczecina w pływaniu. Klasy 4-8 – medaliści Grand Prix Szczecina, Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego, medaliści Pucharu Burmistrza Miasta Schwedt, członkowie Kadry Wojewódzkiej i Kadry Narodowej PZP. Laureaci konkursu OXFORD Plus z języka angielskiego o zasięgu ogólnopolskim. Laureaci konkursu języka angielskiego II stopnia. Laureaci wojewódzkiego konkursu Alfik Matematyczny, Kangur. Finaliści wojewódzkiego konkursu z języka polskiego z elementami historii. Laureaci i finaliści konkursów kuratoryjnych.

Sześciolatek w pierwszej klasie

Obok dzieci siedmioletnich naukę w klasie pierwszej Sportowej Szkoły Podstawowej podejmują również sześciolatki. Uczniowie bardzo dobrze funkcjonują w klasie szkolnej. Codziennie przebywają w salach lekcyjnych, które składają się z dwóch części: edukacyjnej i rekreacyjnej.

Sale wyposażone są w tablice interaktywne, tablety, różnorodne pomoce dydaktyczne potrzebne do realizacji podstawy programowej, biblioteczkę, gry i zabawki dydaktyczne. Uczniowie mają możliwość pozostawienia podręczników i przyborów szkolnych w klasowych szafkach. Zadania podczas zajęć edukacyjnych dostosowane są do możliwości każdego dziecka.

Wszyscy uczniowie objęci są szczególną opieką wychowawcy, logopedy, pedagoga, psychologa sportu oraz nauczycieli prowadzących inne zajęcia. Dzieci sześcioletnie tak jak ich o rok starsi koledzy z powodzeniem uczestniczą w treningach pływackich i odnoszą sukcesy podczas zawodów. 

Zajęcia pozalekcyjne

Nasi najmłodsi z wielkim zaangażowaniem uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne. W każdym roku szkolnym uczniom przejawiającym ponadprzeciętne zdolności, proponujemy zajęcia rozwijające o profilu matematyczno-przyrodniczym. Dzieci mają okazję przyglądać się różnorodnym zjawiskom, przeprowadzać doświadczenia, rozwiązywać trudne zadania matematyczne. Podczas tych zajęć przygotowują się do udziału w konkursach takich jak Alfik Matematyczny czy Kangur Matematyczny.

Szczególną opieką otaczamy również uczniów potrzebujących doskonalenia swoich umiejętności językowych. Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych oraz konsultacjach logopedycznych, rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne oraz inne o charakterze terapeutycznym.

Dojazd
Autobus 58, 59, 68, 70, 86, 87, 101, 107, linie pospieszne B, C, G, Tramwaj 1, 2, 3, 5, 10, 11, 12
Drzwi otwarte

Zapraszamy do spotkania z dyrekcją, wychowawcami i trenerami podczas dni adaptacyjnych w dniach 26 lutego 2022, 5 marca 2022 w godzinach 10.30 – 12.30 w szkole przy ulicy Mazurskiej 40.

Kandydaci wraz z rodzicami na dni adaptacyjne proszeni są o zapisywanie się telefonicznie, tj. 91 488 72 22 oraz mailowo: sekretariat@cmsmazurska.pl.

Terminy prób sprawności fizycznej dla kandydatów odbędą się 7 marca 2022 godzina 17:30 lub 10 marca 2022 godzina 17:30 - sala gimnastyczna w budynku szkoły.

Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
104
Historia

Szkoła została zatwierdzona uchwałą Nr XLVI/571/98 Rady Miasta Szczecin z dnia 27 kwietnia 1998 r. w sprawie założenia Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego z dniem 1 września 1998 roku. Centrum Mistrzostwa Sportowego zostało zatwierdzone uchwałą Nr V/46/15 Rady Miasta Szczecin z dnia 17 lutego 2015 roku.

Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie jest wyjątkową na mapie Polski placówką kształcącą młodych sportowców na poziomie szkoły podstawowej i średniej w trzech głównych dyscyplinach: pływanie, pięściarstwo oraz piłka nożna dziewcząt i chłopców. To szkoła stwarzająca idealne warunki, żeby łączyć treningi sportowe z realizacją zajęć dydaktycznych i jest najlepszym miejscem do nauki dla sportowców z całego kraju. Nasi uczniowie - sportowcy osiągają bardzo wysokie wyniki na arenie ogólnopolskiej, europejskiej i światowej w uprawianych przez siebie dyscyplinach, biorą udział w zmaganiach olimpijskich, regularnie zasilają szeregi kadr wojewódzkich i narodowych. Od lat współpracujemy ze szczecińskimi klubami sportowymi: MKP Szczecin, Pogoń SzczecinMKS Olimpia Szczecin oraz BKS Skorpion Szczecin, dlatego naszym uczniom możemy zapewnić wszechstronny rozwój oraz niezbędną pomoc w realizacji celów sportowych i dydaktycznych. To u nas kształci się świetnie zapowiadający się piłkarz, Kacper Kozłowski, najmłodszy uczestnik mistrzostw Europy, który w polskiej reprezentacji i na Euro zadebiutował przed uzyskaniem pełnoletniości, a w styczniu bieżącego roku przeszedł do angielskiego klubu i zaczął europejską karierę futbolową. W CMS uczy się także najlepsza bramkarka jesiennej rundy Ekstraligi kobiet w piłce nożnej w sezonie 2021/2022, Natalia Radkiewicz, regularnie występująca z orzełkiem na piersi. Tytuły mistrzowskie uzyskują także nasi pięściarze. Rywalizując w europejskich i światowych ringach oraz tocząc zmagania w galach sportów walki, reprezentują CMS oraz Szczecin, a klub BKS Skorpion kilkukrotnie otrzymał wyróżnienie dla najlepszego pięściarskiego klubu w Polsce. Marcel Materla, Mateusz Urban czy Łukasz Perkowski to aktualni Mistrzowie Polski Juniorów w swoich kategoriach wagowych. Z kolei MKP Szczecin do klub z niezwykle bogatą historią, którą tworzą wybitni sportowcy. Aktualnie to grono wybitnych zasilają z powodzeniem uczniowie CMS Szczecin m. in. Kacper Korona, Klaudia Tarasiewicz i wielu innych. Warto podkreślić, że w gronie naszych absolwentów są uczestniczy igrzysk olimpijskich: Konrad Wasielewski (mistrz olimpijski), Przemysław Stańczyk, Katarzyna Baranowska, Mateusz Sawrymowicz, Filip Zaborowski. 

Pliki do pobrania
Zarządzenie Prezydenta Miasta TERMINY REKRUTACJI
Obwody szkół podstawowych