Szczecin
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 2
Adres
Romera 2, 71-246 Szczecin
Telefon
91 43 94 052
Fax
91 43 94 047
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Mirosław Mika
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
 • Szkoła Podstawowa nr 2
Opis

Nowo powstała Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 od roku szkolnego 2017/2018 wchodzi wraz z XI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi  w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Szczecinie.

Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej szkoły przyjaznej dzieciom i rodzicom. Będziemy wspierać aktywność dzieci, rozwijać ich talenty, budować poczucie własnej wartości, wspomagać w trudnościach szkolnych. Umożliwimy rozwój zdolności poznawczych dzieci, będziemy kształtować pozytywny stosunek do nauki, usamodzielniać, uczyć odpowiedzialności za podjęte działania, wyrabiać nawyki samodzielnej pracy. Gwarantujemy serdeczność i troskliwość ze strony wszystkich pracowników Szkoły. Obejmiemy opieką każde dziecko, uwzględniając jego potrzeby i możliwości.

Uczniowie klas pierwszych przebywają w wydzielonej, kameralnej części budynku, w której nie przebywają uczniowie starsi. Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do wzrostu i potrzeb dzieci. Sale lekcyjne wyposażone są w tablice interaktywne oraz rzutniki multimedialne. Profesjonalnie przygotowani nauczyciele poprowadzą zajęcia:

-wykorzystując nowoczesne i motywujące metody nauczania,

-uwzględniając indywidualne potrzeby każdego dziecka,

-rozwijające kreatywność i wyobraźnię,

-kształtujące umiejętność nawiązywania prawidłowych kontaktów z rówieśnikami,

-wdrażające do samodzielności i odpowiedzialności.

W szkole nauczane są dwa języki obce: język angielski oraz dodatkowo język włoski. Podczas cotygodniowych zajęć uczniowie będą zdobywać także umiejętność obsługi komputera i bezpiecznego wykorzystywania zasobów Internetu.

Szkoła dysponuje własną stołówką. Uczniowie klas pierwszych mają możliwość skorzystania ze śniadań i obiadów.

Szkoła oferuje uczniom opiekę logopedyczną i psychologiczno – pedagogiczną oraz pielęgniarską. Dla uczniów wymagających korekty dysfunkcji rozwojowych zostaną zorganizowane zajęcia wyrównawcze, logopedyczne oraz gimnastyka korekcyjna. Przy szkole powstanie nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Zajęcia lekcyjne odbywają się wyłącznie w systemie jednozmianowym.

Jednym z priorytetów naszej szkoły jest rozwój kultury fizycznej i sportu. Dysponujemy kompleksem nowoczesnych boisk, salami gimnastycznymi, siłownią.

W świetlicy szkolnej czynnej od godziny 6.30 do 17.00, będzie można po lekcjach odrobić zadanie domowe, zagrać w gry planszowe, tworzyć budowle z klocków, bawić się w kąciku lalek, zaangażować się w działania plastyczne i taneczne, obejrzeć dobry film lub po prostu odpocząć i spędzić miło czas. Czas wolny będziemy spędzać w formie gier i zabaw na świeżym powietrzu.

W ramach programów „Doskonałe Mleko w Szkole” i „Owoce i warzywa w szkole” dzieci bezpłatnie otrzymają mleko i owoce.

Stawiamy na bliską współpracę z rodzicami. Chcielibyśmy, aby rodzice współuczestniczyli w życiu szkoły. Szkoła prowadzi „dziennik elektroniczny” – system internetowy umożliwiający rodzicom łatwy i szybki kontakt z nauczycielami.

W trosce o bezpieczeństwo szkoła objęta jest monitoringiem zewnętrznym i wewnętrznym, a wejście na jej teren jest możliwe po okazaniu identyfikatora. Ogrodzony teren i nadzór ze strony pracowników szkoły gwarantuje bezpieczne spędzanie przerw na świeżym powietrzu.

Języki
angielski, włoski
Zajęcia pozalekcyjne

W ramach zajęć pozalekcyjnych prowadzone są koła zainteresowań dla uczniów klas 1-3: między innymi koło przyrodniczo-ekologiczne z wykorzystaniem programowania, koło plastyczno-techniczne, koło dla uczniów uzdolnionych przygotowujące do konkursów i rozwijające ponadprzeciętne uzdolnienia.

Poza uczestnictwem w zajęciach obowiązkowych, uczniowie mogą brać udział i rozwijać swoje pasje w licznych konkursach organizowanych specjalnie dla nich przez wychowawców naszej szkoły.  To między innymi : konkurs plastyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Misia, konkurs plastyczny na maskę karnawałową, Konkurs ,,Makieta Kosmosu", konkurs przyrodniczo-ekologiczny, konkurs matematyczny, matematyczne potyczki karciane itp.

Dojazd
Budynek szkoły znajduje się w centrum Osiedla Zawadzkiego - Klonowica.
Dojazd autobusami: 75, 53, 60, 80, 74; 105
tramwaje: 4, 5, 7;
Sześciolatek w pierwszej klasie


Osiągnięcia

       Uczniowie klasy 1a SP nr 2 aktywnie włączyli się w życie szkoły, współorganizowali szkolne uroczystości np.: Apel z okazji 11 listopada, Jasełka. Uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Muzeum Narodowe: „W Afrykańskiej wiosce” i „Archi-tektura – makieta miasta” oraz w zajęciach „Między wierszami” w Kluboksięgarni. W ramach edukacji kulturalnej uczniowie oglądali przedstawienie w Teatrze Pleciuga.

Uczniowie brali udział w konkursach, a w jednym z nich ,,Wokół symboli narodowych” organizowanym przez IPN zajęli II miejsce wśród 2202 uczestników.


W tym roku szkolnym, uczniowie już drugiej klasy (2 a), kontynuują swój udział w konkursach i nadal osiągają sukcesy. Wzięli udział w kolejnej edycji konkursu ,,Wokół symboli narodowych", zdobywając  trzy pierwsze miejsca. Najmłodsi uczniowie, którzy rok temu zostali laureatami ogólnopolskiej olimpiady Olimpusek, powtarzają swoje sukcesy przy wsparciu wychowawcy.

Choć Szkoła Podstawowa nr 2 funkcjonuje od września 2017 roku, to uczniowie  biorą aktywny udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty i osiągają w nich wysokie lokaty. Ponadto uczniowie tej klasy biorą udział
w: Ogólnopolskim Konkursie z Fizyki ,,Pingwin’’, Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej  z Języka Polskiego  ,,Olimpus’’, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Chemii ,,Olimpus’’, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Angielskiego ,,Olimpus’’, w Ogólnopolskim Konkursie Meditest. W roku szkolnym 2017/2018 w konkursach przedmiotowych możemy się poszczycić:

- finalistą konkursu matematycznego, organizowanego przez ZKO,

- 4 finalistami konkursu języka angielskiego, organizowanego przez ZKO

- laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki ,,Olimpus’’,

- finalistka XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady  Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Uczniowie klasy VII aktywnie uczestniczą w działaniach Szkolnego Koła Wolontariatu.


Historia
Szkoła rozpoczęła swoją działalność od 1 września 2017. Razem z Państwa dziećmi tworzymy nową historię.
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe