Systemowa obsługa rekrutacji
Szczecin
Adres
Romera 2, 71-246 Szczecin
Telefon
91 43 94 052
Fax
91 43 94 047
E-mail
zso4@miasto.szczecin.pl
Strona www
www.zso4.szczecin.pl
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 2
  • Szkoła Podstawowa nr 2
  • Szkoła Podstawowa nr 2
  • Szkoła Podstawowa nr 2
  • Szkoła Podstawowa nr 2
  • Szkoła Podstawowa nr 2
  • Szkoła Podstawowa nr 2
  • Szkoła Podstawowa nr 2
Opis

Nowo powstała Szkoła Podstawowa nr 2 od roku szkolnego 2017/2018 wchodzi wraz z XI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi i wygaszanym Gimnazjum Nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Szczecinie.

Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej szkoły przyjaznej dzieciom i rodzicom. Będziemy wspierać aktywność dzieci, rozwijać ich talenty, budować poczucie własnej wartości, wspomagać w trudnościach szkolnych. Umożliwimy rozwój zdolności poznawczych dzieci, będziemy kształtować pozytywny stosunek do nauki, usamodzielniać, uczyć odpowiedzialności za podjęte działania, wyrabiać nawyki samodzielnej pracy. Gwarantujemy serdeczność i troskliwość ze strony wszystkich pracowników Szkoły. Obejmiemy opieką każde dziecko, uwzględniając jego potrzeby i możliwości.

Uczniowie klas pierwszych przebywają w wydzielonej, kameralnej części budynku, w której nie przebywają uczniowie starsi. Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do wzrostu i potrzeb dzieci. Sale lekcyjne wyposażone są w tablice interaktywne oraz rzutniki multimedialne. Profesjonalnie przygotowani nauczyciele poprowadzą zajęcia:

-wykorzystując nowoczesne i motywujące metody nauczania,

-uwzględniając indywidualne potrzeby każdego dziecka,

-rozwijające kreatywność i wyobraźnię,

-kształtujące umiejętność nawiązywania prawidłowych kontaktów z rówieśnikami,

-wdrażające do samodzielności i odpowiedzialności.

W szkole nauczane są dwa języki obce: język angielski oraz dodatkowo język włoski. Podczas cotygodniowych zajęć uczniowie będą zdobywać także umiejętność obsługi komputera i bezpiecznego wykorzystywania zasobów Internetu.

Szkoła dysponuje własną stołówką. Uczniowie klas pierwszych mają możliwość skorzystania ze śniadań i obiadów.

Szkoła oferuje uczniom opiekę logopedyczną i psychologiczno – pedagogiczną oraz pielęgniarską. Dla uczniów wymagających korekty dysfunkcji rozwojowych zostaną zorganizowane zajęcia wyrównawcze, logopedyczne oraz gimnastyka korekcyjna. Przy szkole powstanie nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Zajęcia lekcyjne odbywają się wyłącznie w systemie jednozmianowym.

Jednym z priorytetów naszej szkoły jest rozwój kultury fizycznej i sportu. Dysponujemy kompleksem nowoczesnych boisk, salami gimnastycznymi, siłownią.

W świetlicy szkolnej czynnej od godziny 6.30 do 17.00, będzie można po lekcjach odrobić zadanie domowe, zagrać w gry planszowe, tworzyć budowle z klocków, bawić się w kąciku lalek, zaangażować się w działania plastyczne i taneczne, obejrzeć dobry film lub po prostu odpocząć i spędzić miło czas. Czas wolny będziemy spędzać w formie gier i zabaw na świeżym powietrzu.

W ramach programów „Doskonałe Mleko w Szkole” i „Owoce i warzywa w szkole” dzieci bezpłatnie otrzymają mleko i owoce.

Stawiamy na bliską współpracę z rodzicami. Chcielibyśmy, aby rodzice współuczestniczyli w życiu szkoły. Szkoła prowadzi „dziennik elektroniczny” – system internetowy umożliwiający rodzicom łatwy i szybki kontakt z nauczycielami.

W trosce o bezpieczeństwo szkoła objęta jest monitoringiem zewnętrznym i wewnętrznym, a wejście na jej teren jest możliwe po okazaniu identyfikatora. Ogrodzony teren i nadzór ze strony pracowników szkoły gwarantuje bezpieczne spędzanie przerw na świeżym powietrzu.

Języki
angielski, włoski
Zajęcia pozalekcyjne
Na terenie szkoły zorganizowane zostaną  zajęcia pozalekcyjne dla dzieci  chcących rozwijać swoje zainteresowania oraz dla tych, które potrzebują wsparcia w wyrównywaniu poziomu wiedzy.
Dojazd
Budynek szkoły znajduje się w centrum Osiedla Zawadzkiego - Klonowica.
Dojazd autobusami: 75, 53, 60, 80, 74; 105
tramwaje: 4, 5, 7;
Sześciolatek w pierwszej klasie


Osiągnięcia

       Uczniowie klasy 1a SP nr 2 aktywnie włączyli się w życie szkoły, współorganizowali szkolne uroczystości np.: Apel z okazji 11 listopada, Jasełka. Uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Muzeum Narodowe: „W Afrykańskiej wiosce” i „Archi-tektura – makieta miasta” oraz w zajęciach „Między wierszami” w Kluboksięgarni. W ramach edukacji kulturalnej uczniowie oglądali przedstawienie w Teatrze Pleciuga.

Uczniowie brali udział w konkursach, a w jednym z nich ,,Wokół symboli narodowych” organizowanym przez IPN zajęli II miejsce wśród 2202 uczestników.

Choć Szkoła Podstawowa nr 2 funkcjonuje od września 2017 roku, to uczniowie  biorą aktywny udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty i osiągają w nich wysokie lokaty. Ponadto uczniowie tej klasy biorą udział
w: Ogólnopolskim Konkursie z Fizyki ,,Pingwin’’, Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej  z Języka Polskiego  ,,Olimpus’’, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Chemii ,,Olimpus’’, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Angielskiego ,,Olimpus’’, w Ogólnopolskim Konkursie Meditest. W roku szkolnym 2017/2018 w konkursach przedmiotowych możemy się poszczycić:

- finalistą konkursu matematycznego, organizowanego przez ZKO,

- 4 finalistami konkursu języka angielskiego, organizowanego przez ZKO

- laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki ,,Olimpus’’,

- finalistka XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady  Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Uczniowie klasy VII aktywnie uczestniczą w działaniach Szkolnego Koła Wolontariatu.


Historia
Szkoła rozpoczęła swoją działalność od 1 września 2017. Razem z Państwa dziećmi tworzymy nową historię.
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe