Szczecin
Szkoła podstawowa
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2
Adres
Rydla 49, 70-783 Szczecin
Telefon
914629290
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Maciej Parobczy
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2
  • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2
Opis


Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 wchodzi w skład Centrum Kształcenia Sportowego. Swoją działalność rozpoczęła 1 września 2015 roku.

Głównym celem placówki jest stworzenie uczniom optymalnych warunków edukacji w korelacji z treningami sportowymi.

Selekcjonujemy dzieci do 1 klas sportowych z profilem Pływanie.

W klasie 2 i 3 dokładamy zajęcia z trenerami Piłki Nożnej, Piłki Ręcznej, Karate i Żeglarstwa. Dzięki tym dodatkowym aktywnością dzieci zapoznają się z innymi dyscyplinami sportowymi.


Latem organizujemy półkolonie, Obozy Wypoczynkowe, Obozy Szkoleniowe, Obozy Sportowe.  Zimą organizuje Obozy Narciarskie.

Pracujemy w systemie jednozmianowym ( szkoła zapewnia opiekę: 6.30 - 17.00)


Kadrę pedagogiczną tworzą nauczyciele i trenerzy posiadający wysokie kwalifikacje oraz duże doświadczenie.

Sale lekcyjne wyposażone są Tablice Interaktywne z dostępem do Internetu, 


Posiadamy: gabinet logopedyczny, bibliotekę szkolną i czytelnię, gabinet fizjoterapii i odnowy biologicznej, gabinet pielęgniarki, 4 świetlice szkolne (tematyczne), poidełko z zdatną do picia wodą na korytarzu.


Obiady serwowane są w stołówce szkolnej, w które sami gotujemy - bardzo silna strona szkoły, uczniowie z alergiami również mają dostosowane posiłki.

Na dzieci czeka również bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, dodatkowych, np.  robotyka, tańce, język angielski, 


W szkole i na obiektach sportowych prowadzony jest całodobowy monitoring.

Zajęcia edukacyjne odbywają się w wydzielonej części budynku z osobnym wejściem.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, stworzyliśmy szkołę propagującą zdrowy i aktywny tryb życia, dbając przy tym o każdą sferę rozwoju małego dziecka.

Języki
angielski
Zajęcia pozalekcyjne
W placówce prowadzone są również dodatkowe zajęcia doskonalące umiejętności plastyczno-techniczne,  matematyczno-przyrodnicze, językowe, z zakresu edukacji morskiej  oraz zajęcia z cyklu „Szalony naukowiec”, którego celem jest wyjaśnienie różnych zjawisk przyrodniczych poprzez przeprowadzane doświadczenia . Spotkania odbywają się bezpośrednio po zajęciach lekcyjnych. Stosowane metody pracy mają na celu rozszerzenie zdobytej już wiedzy, a także przygotowanie do konkursów międzyszkolnych oraz ogólnopolskich: Alfik, Kangur Matematyczny, Stypendiada, „List w butelce”-konkurs z zakresu edukacji morskiej. Szczególną opieką otaczamy dzieci, które wymagają dodatkowej pracy. Specjalnie dla nich prowadzimy zajęcia: wyrównawcze,  logopedyczne oraz korekcyjno-kompensacyjne.
Osiągnięcia

Nasi uczniowie z coraz większymi sukcesami startują w  zawodach pływackich organizowanych na terenie Szczecina. Odnieśli już pierwsze sukcesy w  międzynarodowych zawodach pływackich  w Stralsundzie w Niemczech. Aktywnie włączają się do międzyszkolnych konkursów  plastyczno-technicznych oraz wojewódzkiego konkursu  z edukacji morskiej , zdobywając wyróżnienia i zajmując miejsca w pierwszej trójce.

Dojazd

Szkoła znajduje się na Osiedlu Słonecznym za CH HELIOS. Z centrum Szczecina dojazd autobusem linii pospiesznej:B; szybkimi tramwajami linii: 2, 7, 8. Z innych dzielnic Szczecina liniami zwykłymi: 65, 66, 71, 73, 77.