Szczecin
Internat
Internat Technikum Kształtowania Środowiska w Zespole Szkół nr 2
Adres
Portowa 21, 70-833 Szczecin
Telefon
91 - 44 - 151 - 62, 91 - 44 - 151 - 65, 515 - 291 - 309
Fax
91 - 44 - 151 - 60
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Bogusław Krzysztof Nowak
Typ placówki
Internat
Zdjęcia
  • Dwuosobowe pokoje dziewcząt
  • pokój wypoczynku i rekreacji
  • świetlica
  • pokoje męskie duże i jasne
  • korytarze na piętrze męskim
  • czyste i kolorowe łazienki
  • korytarz na piętrze dziewczęcym
  • kącik kuchenny
Opis

Internat służy głównie uczniom Zespołu Szkół Nr 2 na stałe zamieszkujących w odległych miejscowościach województwa zachodniopomorskiego. Mieszkańcami internatu oprócz wychowanków Zespołu Szkół Nr 2 są uczniowie innych szczecińskich szkół ponadpodstawowych.

Jesteśmy placówką koedukacyjną. W internacie istnieje możliwość zakwaterowania 40 dziewcząt i 38 chłopców. Przy ścisłej współpracy z Rodzicami zapewniamy wszechstronną całodobową opiekę wykwalifikowanych wychowawców oraz pedagoga szkolnego.

Młodzież mieszka, w zależności od powierzchni danego pomieszczenia, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. Każdy pokój wyposażony jest w biurka z doświetleniem, zamykaną szafkę oraz przestronną szafę na odzież. Na terenie internatu jest dostępne Wi-Fi.

W internacie mamy strefę relaksu w której każdy znajdzie miejsce na realizację swoich pasji.

Mamy również świetnie wyposażoną kuchnię, w której młodzież samodzielnie przyrządza sobie dodatkowe posiłki.

Internat jest wyposażony w najwyższej jakości system zabezpieczenia przeciwpożarowego. Czujniki znajdują się we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywają wychowankowie.

Posiadamy także nowoczesny system monitoringu, pozwalający na dozorowanie strategicznych pomieszczeń ale także na nadzór nad ogrodzonym, zielonym terenem zewnętrznym należącym do internatu, który wykorzystywany jest jako przestrzeń sportowo-rekreacyjna z miejscami do odpoczynku i do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Sprawdzony system monitorowania wyjść i wejść, zarówno mieszkańców internatu, jak i osób niezakwaterowanych, znacząco podnosi bezpieczeństwo wewnętrzne w placówce.

W czasie wolnym proponujemy zajęcia rozwijające zainteresowania, uzdolnienia i kompetencje miękkie. W naszym Internacie działa Młodzieżowa Rada Internatu, Wolontariat, Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne, Dyskusyjny Klub Filmowy, Koło Miłośników Zdrowego Trybu Życia.

Tworzymy atmosferę koleżeństwa i przyjaźni, cenimy kulturę bycia i umiejętności współżycia społecznego, motywujemy i wdrażamy do systematycznej i efektywnej nauki, wspieramy rozwój zainteresowań i uzdolnień oraz dbamy o warunki wypoczynku. Organizujemy wiele imprez cieszących się dużym powodzeniem. Wiele z nich stało się już tradycją, na którą co roku z niecierpliwością oczekują nasi wychowankowie.

Nasze cykliczne przedsięwzięcia i imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży. Najważniejsze z nich to: Otrzęsiny, Warsztaty o Zdrowym Stylu Życia, Święto Pieczonego Ziemniaka, Andrzejki, Mikołajki, wspólne wyjścia do kina, teatru, filharmonii, wycieczki dotyczące historii regionu, rajdy, spływy kajakowe i wiele innych.

Wniosek o przyjęcie do Internatu składa kandydat, w wyznaczonym terminie. Odpłatność za zakwaterowanie składa się z opłaty za wyżywienie i opłaty za zamieszkanie, ustalonej na początku roku szkolnego.


Adres email IODO
iod@spnt.pl
Telefon IODO
91 - 85 22 093
Nazwa i adres jednostki przetwarzającej dane
Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny Sp. z o.o. w Szczecinie, ul. Cyfrowa 6, 71 - 441 Szczecin
Telefon jednostki przetwarzającej dane
91 - 85 22 911
E-mail jednostki przetwarzającej dane
biuro@spnt.pl