Szczecin
Internat
Internat Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Centrum Mistrzostwa Sportowego
Adres
Kazimierza Twardowskiego 12, 70-320 Szczecin
Telefon
667 007 611
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Dyrektor Centrum Mistrzostwa Sportowego - mgr Izabela Kępczyńska-Sitka, Kierownik internatu - Dominik Statkiewicz
Typ placówki
Internat
Zdjęcia
 • Internat 2
 • Internat 9
 • Internat 1
 • Internat 3
 • Internat 4
 • Internat 10
 • Internat 6
 • Internat stołówka 2
 • Internat stołówka 3
 • Internat 7
 • Internat 8
 • Internat 8
Opis

Internat Centrum Mistrzostwa Sportowego położony jest przy ul. Twardowskiego 12.
Jest integralną częścią Szkoły, która mieści się przy ul. Mazurskiej 40. Internat i jego przygotowanie to odpowiedź na potrzebę zakwaterowania i pobierania nauki dla uczniów spoza terenów Szczecina chcących rozwijać się na najwyższym sportowym poziomie.

Internat znajduje się wyjątkowym miejscu, nieopodal nowego stadionu Pogoni Szczecin. Sąsiaduje z halą MOSRiR, oraz pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią. W pobliżu  znajduje się park z pełną infrastrukturą sportowo - rekreacyjną a także wielkopowierzchniowe sklepy z artykułami spożywczymi i pierwszej potrzeby. Dodatkowym atutem jest dojazd komunikacją miejską (linia 86- przystanek 150 m od internatu, jaki i tramwajami przystanek około 400 m od internatu).

Internat jest przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla naszych podopiecznych. Sprzyja temu ogrodzony i przestronny teren zielony zacieniony drzewami. Każda przestrzeń jest wykorzystana dla potrzeb wychowanków. Posiadamy miejsce rekreacyjne z siedziskami do odpoczynku, 2 stoły do teqballa, zewnętrzy stół do tenisa stołowego, miejsce rekreacyjne z paleniskiem na ognisko. Przy sprzyjającej pogodzie teren jest wykorzystywany niemal cały rok.

Budynek posiada nowoczesny system zabezpieczenia przeciwpożarowego.
Czujniki rozmieszczone są we wszystkich pomieszczeniach, gdzie mogą przebywać wychowankowie. Innym ważnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo jest nowoczesny system monitoringu, który pozwala na dozorowanie strategicznych pomieszczeń, ale także na nadzór nad terenem zewnętrznym przypisanym do internatu. To teren, który wykorzystywany jest jako przestrzeń sportowo-rekreacyjna z miejscami do odpoczynku i do aktywnego spędzania czasu wolnego. Sprawdzony system monitorowania wyjść i wejść zarówno mieszkańców internatu, jak i osób niezakwaterowanych znacząco podnosi bezpieczeństwo wewnętrzne w placówce.

W internacie istnienie możliwość zakwaterowania 100 osób, w 2-osobowych i 3-osobowych pokojach o wysokim standardzie, z pełnym węzłem sanitarnym. Każdy pokój wyposażony jest w biurka z doświetleniem, zamykaną szafkę oraz przestronną szafę na odzież. Do dyspozycji wychowanków przygotowaliśmy także: pomieszczenie do samodzielnego przygotowania posiłków (duże lodówki, kuchnie indukcyjne, piekarnik, kuchenki mikrofalowe, czajniki elektryczne) a także pomieszczenie wyposażone w pralki i suszarki automatyczne.

Świetlica z mini biblioteczką jest miejscem przeznaczonym zarówno do nauki jak i rozrywki.
W zależności od aktualnych potrzeb odbywają się w niej min. korepetycje (matematyka, chemia), analizy trenerskie z zawodnikami, zajęcia wychowawcze. W czasie wolnym społeczność internacka integruje się wspólnie kibicując podczas ważnych wydarzeń sportowych, oglądając filmy czy grając w gry planszowe.

W internacie znajduje się przestronna stołówka z dużą ilością miejsc, w której nasi podopieczni w dni nauki szkolnej jedzą kolacje, a w weekendy śniadania oraz obiadokolację. Stołówka to również miejsce odbywających się cyklicznie wydarzeń świątecznych czy kulturalnych takich jak Wigilia czy spotkania
z ciekawymi ludźmi z różnych środowisk. Część pomieszczenia to miejsce rekreacyjnie gdzie znajduje się stół do tenisa stołowego czy piłkarzyki stołowe.

Dzięki wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze naszym wychowankom zapewniamy całodobową profesjonalną opiekę oraz wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. Ze względu na specyfikę internatu w naszej ofercie opiekuńczo-wychowawczej przewidzieliśmy spotkania 
z psychologami sportowymi, trenerami różnych dyscyplin sportu, trenerami mentalnymi, dietetykami, trenerami motorycznymi oraz osobowościami sportu. Pragniemy w ten sposób wspierać i inspirować naszych wychowanków-młodych sportowców w pogoni za ich marzeniami.

 

Historia

Internat należy do Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie od września 2018 roku. Otwarcie nastąpiło w styczniu 2019 roku.

Dojazd

Lokalizacja internatu:

Internat znajduje się przy ulicy K. Twardowskiego 12  (skrzyżowaniu ulic S.I. Witkiewicza i K. Twardowskiego) nieopodal stadionu im. Floriana Krygiera tuż przy Hali Miejskiej zarządzanej przez MOSRiR Szczecin. W pobliżu usytuowane są węzły komunikacyjne: przystanki autobusowe linii 86, 75 (około 200 m) oraz tramwajowe 1, 4, 5, 7, 9 (około 400 m).

mapa

Adres email IODO
iod@spnt.pl
Telefon IODO
91 85 22 093
Nazwa i adres jednostki przetwarzającej dane
Centrum Mistrzostwa Sportowego, ul. Mazurska 40, 70-424 Szczecin
Telefon jednostki przetwarzającej dane
91 488 52 88
E-mail jednostki przetwarzającej dane
sekretariat@cmsmazurska.pl