Koniec terminu składania wniosków do szkoły ponadpodstawowej - 24 czerwca 2026 r. godz. 15.00
Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, Szanowni Rodzice,
Przypominamy
trwa ostatni tydzień rekrutacji do szkół do szkół ponadpodstawowych
Wnioski o przyjecie do szkół ponadpodstawowych będą aktywne w systemie elektronicznej rekrutacji tylko do 24 czerwca br. do godz. 15.00
Przypominamy, że trwa ostatni tydzień rekrutacji! Na złożenie wniosku rekrutacyjnego do wybranej przez Was szkoły pierwszego wyboru zostało 7 dni. Zapraszamy absolwentów klas ósmych, którzy jeszcze się nie zdecydowali na wybór szkoły, do zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych na stronie naboru:
https://nabor.pcss.pl/sandomierz/szkolaponadpodstawowa/
Strona naboru, gdzie można złożyć elektronicznie wniosek:
https://nabor.pcss.pl/sandomierz/szkolaponadpodstawowa/start
Ostateczny termin składania wniosków rekrutacyjnych mija 24 czerwca 2026 r. (środa) o godz. 15.00.
W dniu 24 czerwca po godzinie 15.00 system zostanie zamknięty.
Od 26 czerwca 2026 r. do 8 lipca 2026 r. do godz. 15.00 będzie możliwe uzupełnienie wniosku o przyjecie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół, do których kandyduje.
Absolwenci klas ósmych! Czekamy na Was w każdej szkole. Jeżeli macie jakieś pytania czy trudności z wypełnieniem wniosku, zapraszamy do szkoły wybranej przez Was na pierwszym miejscu we wniosku.
Nauczyciele i pracownicy wszystkich szkół są do Waszej dyspozycji. Odpowiedzą na Wasze pytania związane z nauką i rekrutacją oraz pomogą prawidłowo wypełnić i złożyć wniosek rekrutacyjny.
Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych zostało 7 dni rekrutacji.
Nie czekajcie do ostatniej chwili!
Zapraszamy serdecznie do naszych szkół ponadpodstawowych.
Koniec terminu składania wniosków do oddziału dwujęzycznego - I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum 29 maja br. do godz. 15.00
Sandomierz, dnia 28 maja 2026 r.
Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych,
Szanowni Rodzice,
Przypominamy, że
termin składania wniosku o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu trwa do 29 maja 2026 r. do godz. 15.00.
Kandydatów do klasy pierwszej oddziału dwujęzycznego w szkole ponadpodstawowej obowiązuje sprawdzian kompetencji językowych.
W dniu 11 czerwca 2026 r. (czwartek) o godzinie 15.00 zostanie przeprowadzony przez komisję rekrutacyjną w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum - sprawdzian kompetencji językowych z języka angielskiego.