Systemowa obsługa rekrutacji
Rawicz
Adres
Wały Powstańców Wielkopolskich 2, 63-900 Rawicz
Telefon
655452332
Fax
655467369
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 1 im. Akademia Króla Stasia
  • Przedszkole nr 1 im. Akademia Króla Stasia
  • Przedszkole nr 1 im. Akademia Króla Stasia
  • Przedszkole nr 1 im. Akademia Króla Stasia
  • Przedszkole nr 1 im. Akademia Króla Stasia
  • Przedszkole nr 1 im. Akademia Króla Stasia
  • Przedszkole nr 1 im. Akademia Króla Stasia
Opis
Zabytkowy budynek, w którym mieści się przedszkole, położony jest przy rawickich plantach, na trasie Poznań – Wrocław, nieopodal ronda Solidarności. Posiadamy duży,
zielony, obficie zacieniony plac zabaw, położony z dala od zgiełku ulicznego. Przestrzenne, kolorowe sale przedszkolne oczekują na wszystkie chętne dzieci. Odpowiednio wykształcona, chętna do pracy kadra bardzo dobrze radzi sobie z różnorodnymi wyzwaniami i oczekiwaniami rodziców.
- liczba miejsc organizacyjnych - 125
- liczba oddziałów - 5 oddziałów
Języki obce – język angielski
Opieka:
- 3 posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek,
- odpowiednio zbilansowana dieta,
- biblioteka przedszkolna,
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
125
Historia
Nasze przedszkole powstało 15 maja 1945 roku.  Pierwszą kierowniczką była Elżbietanka - siostra Marta Kędzia. Dzienna frekwencja wynosiła przeciętnie od 130 do 150  wychowanków.  Dzieci były podzielone na trzy grupy a w 1951 roku utworzono IV oddział.  Praca w oddziałach oparta była na tymczasowym programie wydanym przez Ministerstwo Oświaty. Od 01.09.1948 r. przedszkole przeniesiono do byłego Domu Społecznego przy Wałach Batorego 33.  Przedszkole otrzymywało niewielkie środki na bieżące potrzeby. Aby zdobyć fundusze założono hodowlę jedwabników, która ruszyła w końcu maja 1951 r. Pomysł był szalony ale dzięki współpracy całego  personelu udało się pokonać trudności. Wiosną 1952 r. przy zaangażowaniu rodziców i młodzieży z LO założono przedszkolny ogródek owocowo - warzywny, który zaspokajał zapotrzebowanie na owoce i warzywa. Rok 1958 zapisał się zmianą lokum przedszkola, które zostało przeniesione do budynku byłego żłobka przy ul. Wały Powstańców Wielkopolskich 2 i funkcjonuje tu do dnia dzisiejszego.
Personel
Dyrektor, 8 nauczycieli, 5 woźnych oddziałowych, pomoc nauczyciela w najmłodszej grupie,logopeda, terapeuta pedagogiczny,księgowa, intendent, kadrowa,  pielęgniarka, woźny - konserwator.
Dodatkowe zajecia
taniec, zajęcia plastyczne
Godziny otwarcia od
6:00 - 15:30 - oddziały całodzienne
Godziny otwarcia uwagi
oddział 5-godzinny funkcjonuje w godzinach od 8:00 - 13:00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe