Poznań
Liceum ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
Zespół szkół
Adres
os.Tysiąclecia 43, 61-255 Poznań
Telefon
(61)6639800
E-mail
Strona www
Dyrektor
mgr Beata Rusinek
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
  • Zdjęcie
  • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
  • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
  • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
Opis
Szkoła sportowa z szerokimi perspektywami w Poznaniu…? To tylko LOMS. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego. Jest to szkoła z wieloletnią tradycją, ogromnymi możliwościami i wielkimi sukcesami absolwentów. Spośród kilku tysięcy naszych uczniów, wystarczy wspomnieć takie osobowości jak Tomasz Kaczor, Kacper Majchrzak, Jan Bednarek, Dawid Kownacki, Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Karol Robak, które na stałe zagościły na międzynarodowych arenach sportowych i których nazwiska są wizytówką kraju, miasta i szkoły. Szkoła od 5 lat mieści się w budynku na os. Tysiąclecia 43, w którym obecnie uczy się 357 licealistów w 21 klasach. Wszyscy uczniowie objęci są nauką języka angielskiego i w zależności od rodzaju klasy – języka niemieckiego lub hiszpańskiego. Mamy do wyboru następujące dyscypliny sportowe w klasach mistrzowskich: pływanie, kajakarstwo, hokej na trawie, pływanie synchroniczne, wioślarstwo, koszykówka, siatkówka, piłka nożna. Istnieje również klasa interdyscyplinarna, w której znajdują swoje miejsce zawodnicy innych konkurencji sportowych. Atuty, które przemawiają za LOMS’iakami: - mała liczba uczniów w oddziałach, - miła, przyjazna atmosfera, - efektywne łączenie nauki ze sportem, - współpraca nauczycieli, trenerów i rodziców, - opieka i wsparcie psychologa i pedagoga szkolnego – specjalistów w pracy ze sportowcami, - internat, - dwie sale gimnastyczne, - stołówka z jadłospisem dostosowanym do sportowców, - bliskie położenie wielu obiektów sportowych np.: Malta, Termy Maltańskie, AWF, - dogodny dojazd, - plan lekcji dostosowany do treningów, - indywidualne podejście do ucznia – sportowca. Naszą dumą są zwycięzcy olimpiad, mistrzostw świata i zawodów międzynarodowych. Ale nie tylko… Możemy się również poszczycić absolwentami na wszystkich poznańskich uczelniach. W naszej placówce godzimy bowiem naukę ze sportem wyczynowym i to z rezultatami godnymi mistrzów. Historia szkoły
Oferta
Dojazd
Tramwaje linii 1, 5, 16, 17, 18. Autobusy: 155, 157, 166, 181, 184, 192.
Historia
Z historią szkoły można się zapoznać, wchodząc w link w sekcji DODATKOWE INFORMACJE - Historia Szkoły
Koła zainteresowań
Talenty z Pasją, Kreatywne grupy przedsiębiorcze, Dyskusyjny Klub Filmowy
Kontakty zagraniczne
W LOMS'ie każdego roku odbywają się międzyszkolne wymiany uczniów z krajów europejskich. Ponadto szkoła bierze udział w programie Erasmus Plus. Trenerzy i młodzież poszczególnych dyscyplin sportowych współpracują z klubami europejskimi i światowymi.
Osiągnięcia
Uczniowie naszej szkoły reprezentowali kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu, Barcelonie, Atlancie, Sydney, Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Zdobywają medale i puchary na Mistrzostwach Europy, Polski i regionu.
Drzwi otwarte
7 maja 2022r. godz. 10:00