Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 66 im. Marii Skłodowskiej-Curie
Adres
os. Przyjaźni 127, 61-684 Poznań
Telefon
61 820-09-41
Fax
61 826-84-74
E-mail
Strona www
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
 • Szkoła Podstawowa nr 66 im. Marii Skłodowskiej-Curie
 • Szkoła Podstawowa nr 66 im. Marii Skłodowskiej-Curie
 • Szkoła Podstawowa nr 66 im. Marii Skłodowskiej-Curie
 • Szkoła Podstawowa nr 66 im. Marii Skłodowskiej-Curie
 • Szkoła Podstawowa nr 66 im. Marii Skłodowskiej-Curie
Opis

Na pewno znacie przedszkole „Na Szóstkę”.

Teraz macie okazję poznać szkołę „Na Dwie Szóstki”


To nasza szkoła - Szkoła Podstawowa nr 66 im. Marii Skłodowskiej-Curie na osiedlu Przyjaźni 127

.

Nie lubimy nudy i unikamy rutyny, dlatego włączamy dzieci, a przy okazji siebie samych, w różnorodne działania dodatkowe. Od wielu lat znane są nasze rodzinne koncerty z udziałem dzieci, nauczycieli i rodziców. W tym roku pandemia zrewidowała nasze plany, ale ukazał się przygotowany przez grono pedagogiczne spot z życzeniami świątecznymi. Lubimy angażować rodziców, udał nam się wspólny projekt pn. “Wieczór gier rodzinnych” czy cykl akcji charytatywnych „Kup ciasteczko i wesprzyj chorą uczennicę”.

Szkoła to nie tylko kreda i tablica. My to wiemy i dlatego wiele naszych lekcji odbywa się poza budynkiem szkoły: na wycieczkach, warsztatach, lekcjach muzealnych czy choćby w naszym szkolnym arboretum. Niestety czas pandemii musiał chwilowo ostudzić nasze zapały w tym zakresie.

Spotkania z rodzicami odbywają się mniej więcej raz w miesiącu w postaci zebrań lub konsultacji indywidualnych. Przy okazji serdecznie zapraszamy do współtworzenia organu szkoły, jakim jest Rada Rodziców. Macie Państwo znaczący wpływ na polepszenie funkcjonowania naszej placówki, a przede wszystkim czekamy na Wasze wsparcie i konstruktywny głos.

Są zawsze blisko dziecka, gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji. To psycholog i pedagodzy. Oferują szeroko pojęte wsparcie psychologiczne i pedagogiczne. Ich pomoc zawsze okazuje się bezcenna.

Dla pracujących rodziców opiekę oferuje świetlica. Przebywają w niej dzieci klas I-III pod czujnym okiem kilku pań wychowawczyń. Dzieci z klas pierwszych mają osobną salę. Mogą odpocząć przed lekcjami i po nich, bawiąc się i rozwijając swoje zdolności. Ze świetlicą ściśle współpracuje biblioteka szkolna - świeżo wyremontowana, trzeba przyznać, że z rozmachem.

ü  W szkole można zjeść obiad. Co ważne, są to domowe obiady gotowane w naszym budynku. Pani Monika z firmy „U Pawełka” zna wszystkich uczniów i osobiście dopilnowuje, aby zapisane na obiad dzieci go zjadły. Pomagają jej w tym przedsięwzięciu wychowawczynie świetlicy szkolnej.

ü  W SP66 minimalizujemy korzystanie z telefonów komórkowych – uczniowie podczas przerwy korzystają z telefonu tylko w wyznaczonych strefach i tylko w sytuacji koniecznej. Zależy nam na nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji społecznych.

ü  Szkoła korzysta z “Programu dla szkół”, w ramach którego dostarczane są owoce i warzywa oraz mleko. Dzieci korzystają ze zdrowych produktów pięć razy w tygodniu.

W celu monitorowania pracy szkoły oraz utrzymania formalnego kontaktu z rodzicami używamy dziennika elektronicznego Librus.

Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia

Realizowaliśmy dwie edycje Erasmus +.

Szkoła wyróżniona wielokrotnie za działalność popularyzującą edukację muzyczną.

Posiadamy wyróżnienie otrzymane od Polskiego  Towarzystwa Leśnego  "Lasom Przyjazny".

Mamy podpisaną bilateralną umowę o współpracy z Instytutem Filozofii UAM.

Sześciolatek w pierwszej klasie

ü 

Jest to szkoła przyjazna dla każdego ucznia, gdyż wiemy, że w różnorodności siła. Wspieramy rodziców w wychowaniu mądrych, kreatywnych i samodzielnie myślących dzieci.

Staramy się, aby nasze relacje z dziećmi i ich rodzicami były oparte na wzajemnym zaufaniu i trosce o ich dobro.

W klasie pierwszej codzienna nauka tygodniowo obejmuje:

 • 12 godzin edukacji wczesnoszkolnej,
 • 1 godzinę edukacji muzycznej,
 • 1 godzinę edukacji plastycznej,
 • 1 godzinę edukacji informatycznej,
 • 3 godziny wychowania fizycznego,
 • 2 godziny języka angielskiego,
 • 2 godziny religii lub 2 godziny etyki, która odbywa się w grupach międzyoddziałowych - najczęściej po zakończonych lekcjach wszystkich klas danego poziomu.

 

Dziecko może uczęszczać na religię lub etykę. Może też korzystać z obu zajęć, macie Państwo prawo nie posyłać swojej pociechy na żadne z nich.

Zajęcia pozalekcyjne

Tak jak dzieci są różne, tak w szkole można spotkać się z różnorodnością. Zgodnie z bieżącymi oczekiwaniami organizujemy zajęcia dodatkowe. Dla młodszych dzieci są to zajęcia: informatyczne, matematyczne, kaligraficzne, z pierwszej pomocy przedmedycznej, a także działania wspierające, takie jak zajęcia wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne czy rewalidacyjne, prowadzone przez specjalnie przygotowanych do tego pedagogów.

Dla starszych uczniów oferta jest wzbogacona m.in. o zajęcia z robotyki i koła: biologiczne, chemiczne, językowe, sportowe, muzyczne, plastyczne. Pełną ofertę znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
Kontakty zagraniczne
Zrealizowane dwie edycje Erasmus +.
Drzwi otwarte
http://sp66.poznan.pl/2021/03/10/12555/
Historia

Można nas znaleźć na Facebooku: Szkoła Podstawowa nr 66 w Poznaniu.

1.       Kontakt:

os. Przyjaźni 127, 61-684 Poznań
telefon:

(61) 82-00-941
e-mail:

sp66@poczta.onet.pl

strona internetowa:

sp66.poznan.pl

Dyrektor:

mgr Ewa Dekubanowska

Wicedyrektorzy:

mgr Krystyna Wieniawa- Chmielewska

mgr Szymon Szlabs

Kierownik świetlicy:

mgr Lidia Konieczna-Mazur

2.       Świetlica: otwarta w godzinach: 6.00 - 17.00.

3.       Obiady: przygotowuje firma z długoletnim doświadczeniem w żywieniu zbiorowym „U Pawełka”. Wydawane są one w godz. 12.00 - 14.00.

4.       Dodatkowa oferta edukacyjna: religia, etyka, wychowanie do życia w rodzinie. Uczestnictwo każdym z tych przedmiotów poprzedzone jest pisemną zgodą lub jej brakiem.

5.       Elektroniczny system dokumentacji szkolnej poprzez dziennik internetowy Librus.

6.       Topografia i baza szkoły: sale lekcyjne dla edukacji wczesnoszkolnej - I piętro, sale lekcyjne dla klas IV-VIII – II piętro, 3 lub więcej sal świetlicowych, 2 sale gimnastyczne - jedna pełnowymiarowa, stołówka, szatnie, na holach szafki osobiste dzieci, zamykane na osobiste kody.

Zapraszamy do „66”!

 

 

Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe