Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 63 im. Ksawerego Zakrzewskiego
Adres
Starołęcka 142, 61-341 Poznań
Telefon
061 879-30-46
Fax
061 879-30-46
E-mail
Strona www
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 63 im. Ksawerego Zakrzewskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 63 im. Ksawerego Zakrzewskiego
Opis
Szkoła jest pięknie położona nad Wartą. Rozległe tereny zielone zapewniają dzieciom możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, także na przyszkolnym placu zabaw.Zajęcia dla dzieci oddziału przedszkolnego i nauczania początkowego odbywają się w wydzielonej części szkoły, na parterze.Sale lekcyjne wyposażone są w odpowiednie meble, zabawki i miejsca rekreacyjne. Uczniowie biorą udział w comiesięcznych koncertach muzycznych. Uczniowie od najmłodszych klas uczestniczą w zajęciach kół zainteresowań takich jak: sportowe, plastyczne, muzyczne, komputerowe przyrodnicze. Świetlica szkolna czynna jest od 7 do 17. Sala dla sześciolatków jest wydzielona i przystosowana do dzieci młodszych. W szkole działa stołówka. Wydawane są w niej śniadania, napoje i dwudaniowe obiady zgodnie z planem dla poszczególnych klas.
Języki
angielski
Osiągnięcia
Jesteśmy "Szkołą z klasą". Od 2002 r. uczestniczymy w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Zdobyliśmy główną nagrodę i liczne wyróżnienia. Szkoła otrzymała odznakę zarządu głównego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych za współpracę. Otrzymaliśmy Certyfikat za udział w projekcie "Echa poznańskiego czerwca 1956R" Uczniowie są laureatami wielu konkursów między innymi "Kangura", konkursu informatycznego, Międzyszkolnego turnieju formacji tanecznych, turniejów szachowych itp.
Dojazd
autobusem linii 58, 94
Sześciolatek w pierwszej klasie
Sześciolatek w klasie pierwszej korzysta z pełnej oferty szkoły dla uczniów z nauczania zintegrowanego, zarówno zajęć obowiązkowych jak i pozalekcyjnych. Po lekcjach może korzystać z oddzielnej świetlicy dla sześciolatków. Od 1 września 2010 r., funkcjonuje jeden oddział klasy pierwszej złożony z samych sześciolatków, którzy na równi z siedmiolatkami z drugiego oddziału poznają literki i uczą się czytać, pisać i liczyć.
Zajęcia pozalekcyjne
W szkole prowadzone są bezpłatnie koła: sportowe, dekoratorskie, Caritas, matematyczne, wokalne, taneczne, informatyczne, teatralne. Uczniowie mogą poszerzać swoje zainteresowania na zajęciach Szkółki Szachowej (zajęcia płatne) i poszerzać swoje umiejętności z języka angielskiego na zajęciach prowadzonych po lekcjach (zajęcia płatne).