Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
Adres
Boranta 2, 61-608 Poznań
Telefon
618202172, 606 141 555
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Mariola Głuszczak
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
  • Sala edukacji wczesnoszkolnej
  • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
  • Pracownia komputerowa
  • Świetlica
  • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
  • Stołówka
  • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
Opis
Szkoła Podstawowa nr 60 jest jedną z najstarszych w Poznaniu. Powstała w 1833 roku. Położona jest z dala od zgiełku miasta w urzekającej scenerii zieleni. Nowa elewacja, kolorowo wymalowane sale, ozdobione pracami dzieci, nowoczesne wyposażenie oraz wykwalifikowana kadra pedagogiczna sprawiają, że czas spędzony w szkole jest przyjemny i bezpieczny, a zajęcia ciekawe i atrakcyjne, zapewniające wysoki poziom nauczania i możliwość rozwijania zainteresowań. Szkoła znana jest z klimatu życzliwości dla ucznia i troski o jego dobro. Staramy się by była dla dzieci ich drugim domem. Otaczamy uczniów opieką, tworzymy przyjazną atmosferę sprzyjającą osiąganiu sukcesów i budowaniu poczucia własnej wartości. Pomagamy wkraczać w fascynujący świat wiedzy. Wspólnie z rodzicami podejmujemy działania zmierzające do indywidualnego rozwoju każdego dziecka. Dzieciom i rodzicom radą i pomocą służy pedagog i psycholog szkolny. Młodsze dzieci mogą być objęte opieką w świetlicy szkolnej w godz. 6.30 - 17.00. Dwa razy w tygodniu zapewniana jest opieka pielęgniarki. W stołówce szkolnej zapewniamy zdrowe śniadania, napoje, dwudaniowe obiady przygotowywane w naszej kuchni. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych klasach; wszystkie sale wyposażone są w tablice interaktywne i rzutniki multimedialne z głośnikami, a w każdej sali dydaktycznej znajduje się komputer. Pracownia komputerowa wyposażona jest w 25 komputerów uczniowskich i 1 nauczycielski z dostępem do internetu, a także tablicą interaktywną z głośnikami. Zajęcia sportowe odbywają się w sali gimnastycznej oraz na nowoczesnych boiskach sportowych. W ostatnim czasie na terenie szkolnym powstał nowoczesny plac zabaw, zostało utworzone miasteczko rowerowe.Nasza biblioteka dysponuje szeroką ofertą książek popularnonaukowych i literatury pięknej a uczniowie mają dostęp do komputerów, internetu i drukarki w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej. Cenimy sobie dobrą współpracę ze środowiskiem, a organizowane przez nas kiermasze, festyny, ,,dni otwarte" i wieczornice cieszą się dużym powodzeniem.
Języki
angielski, niemiecki
Dojazd
autobus MPK nr 167 Śródka - Radojewo autobus MPK nr 147 ul. Boranta - ul. Chwaliszewo autobus MPK nr 146 ul. Boranta przez Piątkowo do Strzeszyna autobus MPK nr 911 Śródka - Biedrusko
Historia
Historia naszej szkoły swymi początkami sięga czasów zaborów. Naramowickie dzieci rozpoczęły naukę 7 stycznia 1833 roku w wybudowanym trzy lata wcześniej z gliny i krytym słomianą strzechą budynku. Pierwszym nauczycielem został zaprzysiężony 19 grudnia 1832 roku Fryderyk Sieg. Początkowo uczęszczały do niej tylko dzieci z dworu i wsi Naramowice. W 1835 roku przyłączono do obwodu szkolnego Naramowice wsie Sołacz i Urbanowo. Jednak już po dwóch latach przestały one uczęszczać do naszej szkoły ze względu na dużą odległość, którą musiały codziennie pokonywać. W okresie zaborów baza materialna szkoły była stale wzbogacana. Oprócz drobnych inwestycji, jak wybudowanie stodoły, zewnętrznych ubikacji, wstawienie pompy do szkolnej studni czy bieżących remontów, w 1867 roku oddano do użytku nowy budynek (obecnie ul. Rubież 18). Możliwe to było dzięki dobroczynnym gestom m.in. inspektora szkolnego księdza kanonika Brzezińskiego, który darował szkole list zastawny o wartości 50 talarów. Odsetki od tej kwoty przeznaczył na zakup przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Także zmarły 31 sierpnia 1862 roku dobroczyńca szkoły, miejscowy dziedzic, Jakub Moraczewski w testamencie zapisał 1000 talarów na budowę nowej szkoły ( tej z 1867 r.). W trzecim budynku przy obecnej ulicy Rubież 20 lekcje zaczęto w 1910 roku. Funkcjonował on jako Szkoła Podstawowa nr 60 w Poznaniu do 31 sierpnia 1965 roku, kiedy oddano do użytku szkołę przy ulicy Boranta 2.
Drzwi otwarte
16.03.2020r. w godzinach 16.00-18.00