Nasze motto: nauka, kreatywność, zabawa!
Chcemy, aby dzieci poznawały świat wszystkimi zmysłami. Uczymy poprzez działanie i doświadczenie. Nie brakuje nam też swobody matematycznej – nie narzucamy uczniowi jednego sposobu rozwiązania problemu.
Dla dzieci staramy się być nie tylko nauczycielem, ale także przewodnikiem, który okazuje wsparcie i pomoc w poszukiwaniu rozwiązań, do których dochodzimy różnymi drogami.
Wykorzystujemy nowoczesne technologie, metody edukacyjne oraz narzędzia interaktywne. Każdy uczeń ma szansę rozwijać swoje pasje i zainteresowania nie tylko na zajęciach lekcyjnych, także w bibliotece oraz świetlicy szkolnej. Proponujemy również dodatkowe zajęcia rozwijające oraz dydaktyczno-wyrównawcze.
Dzieci nabywają umiejętności podczas różnych przedsięwzięć. Każdy może zaprezentować swój talent podczas występów, konkursów, koncertów i uroczystości szkolnych. Dążymy do tego, aby nasi uczniowie zdobywali różne kompetencje jak współpraca, wytrwałość, kreatywność, motywacja, poczucie własnej wartości. Dbamy również o ich kondycję fizyczną.
Nasza szkoła to miejsce, gdzie jej wychowankowie uczą się odpowiedzialności za siebie oraz swój kraj. Patriotyzm jest dla nas wartością uniwersalną.
Drodzy rodzice jeżeli szukacie szkoły, w której Wasze dziecko będzie rozwijać się harmonijnie i w zgodzie z jego własną naturą to jesteście we właściwym miejscu.
ZAPRASZAMY do 60-tki!
Najmłodsi są m.in. laureatami Konkursu Matematycznego LEON, starsi uczniowie laureatami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.
Zdobywają tytuły finalistów i laureatów konkursów organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty (m.in. w zakresie: j. polskiego, matematyki, j. angielskiego, chemii, geografii, biologii) oraz wysokie miejsca w zawodach sportowych.
autobus MPK nr 167 Śródka - Radojewo; autobus MPK nr 146 ul. Boranta przez Piątkowo do Strzeszyna; autobus MPK nr 911 Śródka - Biedrusko
tramwaje: MPK: nr 3 z Unii Lubelskiej do ul. Błażeja; nr 10 z Dębca do ul. Błażeja.
Historia naszej szkoły swymi początkami sięga czasów zaborów.
Naramowickie dzieci rozpoczęły naukę 7 stycznia 1833 roku w wybudowanym trzy lata wcześniej z gliny i krytym słomianą strzechą budynku.
Przez ten czas udało nam się stworzyć przestrzeń przyjazną uczniowi, która w centrum stawia dziecko i jego zainteresowania.
31 sierpnia 1965 roku oddano do użytku budynek przy ulicy Boranta 2, gdzie szkoła mieści się do dzisiejszego dnia.
Dlatego ceniąc wieloletni dorobek szkoły, jej historię i patrona Wojciecha Bogusławskiego, jesteśmy otwarci na nowości edukacyjne tak, aby sprostać współczesnym wymaganiom zarazem kontynuując tradycję szkoły.
W naszej szkole sześciolatki czują się bezpiecznie.
Pracujemy z wykorzystaniem aktywnych metod nauczania połączonych z zabawą. Bierzemy udział w licznych konkursach, projektach i akcjach charytatywnych.
Dla młodszych dzieci szkoła oferuje również:
• opiekę w świetlicy szkolnej od godz. 6:30 - 17:00
• domowe obiady w stołówce szkolnej
• opiekę pielęgniarki
• pedagoga i psychologa
• dostęp do bogato zaopatrzonej biblioteki, która oferuje szeroki wybór książek do czytania oraz komfortową czytelnię, gdzie uczniowie mogą spokojnie uczyć się i czerpać wiedzę.
rewalidacyjne, o charakterze logopedycznym , dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne
Oraz zajęcia rozwijające:
• Kółko szachowe
• Sensoryczne
• Chórek
• Lego
• Plastyczne z elementami edukacji przez ruch