Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego
Adres
Baranowska 1, 61-353 Poznań
Telefon
61 879-31-96
Fax
61 879-31-96
E-mail
Strona www
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego
Opis
Motto ”Szkoła to nauka, przyjaźń, przygoda”. Nasza szkoła mieści się na obrzeżach Poznania. Wyróżnia nas przyjazna atmosfera. Znamy dobrze każdego ucznia, jego potrzeby i problemy. Nikt nie czuje się anonimowy. Jesteśmy szkołą z tradycjami. . Nasza szkoła stanowi kulturalne centrum, dumę osiedla. W ostatnich latach placówka bardzo wypiękniała, jej wizytówkę stanowią boiska sportowe, okólna bieżnia tartanowa, plac zabaw dla maluchów, a w szkole pracownia komputerowa , tablice multimedialne w każdej sali , dostęp do internetu w całej szkole , a także biblioteka multimedialna. Wydajemy szkolną gazetkę, biuletyn informacyjny dla rodziców. Współpracujemy też z gazetą osiedlową. Chcemy, aby każde dziecko z przyjemnością chodziło do szkoły. Nacisk kładziemy na wszechstronny rozwój ucznia, uczymy tolerancji, szacunku dla innych. Kładziemy nacisk na promocję szkoły w środowisku lokalnym, organizujemy drzwi otwarte, zapraszamy absolwentów. Budynek szkoły jest chroniony i nadzorowany przez kamery wizyjne.
Języki
angielski
Osiągnięcia
Szkoła posiada certyfikat „Szkoły z klasą”, nauczyciele uczący posiadają tytuł „Nauczyciel z klasą”. Osiągamy bardzo dobre wyniki na sprawdzianie kl. VIII, sukcesy w konkursach przedmiotowych, ekologicznych, artystycznych i sportowych, sukcesy młodych szachistów. W szkole prowadzone są akcje: "Mleko w szkole", "Jogurt w szkole", "Owoce w szkole".
Dojazd
Autobusem nr 89 lub 94 ze Starołęki
Kontakty zagraniczne
Program Erasmus+ (Litwa, Francja, Portugalia, Grecja, Hiszpania, SzkocjaTurcja)
Sześciolatek w pierwszej klasie
Pracując z dziećmi sześcioletnimi stosujemy system edukacyjny PUS (pomyśl, ułóż, sprawdź) i metodę Dobrego Startu. Najmłodsi uczniowie uczą się m. in. języka angielskiego, uczestniczą w zajęciach artystycznych, poznają obsługę komputera, wyjeżdżają na wycieczki, chodzą do teatru i kina. Dzieci otoczone są opieką logopedy, uczestniczą w zajęciach sportowych i gimnastyce korekcyjnej. Będą dla nich zorganizowane projekty: Fabryka Wrażeń, Dzień Latawca, Dzień Śmiechu. Sześciolatki mogą korzystać z oddzielnej świetlicy w godz. od 7.00 do 17.00, w której nauczyciele prowadzą dostosowane do ich wieku zajęcia. Istnieje możliwość wykupienia obiadów i śniadań. Pod koniec sierpnia zapraszamy dzieci na zajęcia adaptacyjne.
Zajęcia pozalekcyjne
Na terenie szkoły działają kółka: informatyczne, turystyczno-krajoznawcze, sportowe, matematyczne, historyczne, szachowe, przyrodnicze, plastyczne i wokalne. Gimnastyka korekcyjna dla klas 0-III, nauka pływania dla kl. I-III. Posiadamy drużynę piłkarską, organizowane są klasowe wycieczki turystyczno- krajoznawcze. Dzieci uczą się tańca towarzyskiego, dyskotekowego i klasycznego. Uczniowie mogą uczestniczyć w wielu zajęciach sportowych prowadzonych przez trenerów. Należą do nich: koszykówka dziewcząt i chłopców, siatkówka dziewcząt i chłopców, judo, karate.