Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 17 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego
Adres
os. B. Chrobrego 105, 60-681 Poznań
Telefon
61 822-52-11
Fax
61 822-52-11
E-mail
Strona www
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • budynek szkoły
  • Uczniowie naszej szkoły
  • Plac zabaw "Radosna Szkoła"
  • Szkoła Podstawowa nr 17 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 17 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 17 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego
Opis
SP 17 POZNAŃ Szkoła Podstawowa Nr 17 usytuowana jest na Os. Bolesława Chrobrego 105. Jest szkołą rejonową dla uczniów Osiedli B. Chrobrego, Wł. Jagiełły i Z. Starego oraz przyległych uliczek. Obecnie uczy się w niej 800 uczniów. Sukcesem szkoły jest wysoki poziom kształcenia potwierdzony wynikami sprawdzianów zewnętrznych. Nauczyciele naszej szkoły to wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, dbająca o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia. Uczniowie uczestniczą w licznych imprezach, wycieczkach edukacyjnych, projektach, akcjach, konkursach, wystawach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, wyjeżdżają na wycieczki i zielone szkoły. Uczniowie klas II i III uczestniczą w zajęciach na pływalni Atlantis na osiedlu Stefana Batorego w Poznaniu. Uczniowie naszej szkoły mają zwiększoną liczbę godzin edukacji matematycznej. Do dyspozycji uczniów i rodziców pozostaje pielęgniarka, psycholog, pedagog i logopeda. Szkoła posiada nowoczesne i estetyczne sale lekcyjne. Sale do zajęć klas I-III znajdują się na najniższych kondygnacjach budynku, uczniowie klas starszych uczą się na wyższych piętrach szkoły. Szkoła posiada dwie pracownie komputerowe, przestronną i dobrze wyposażoną bibliotekę wraz z czytelną. Większość sal lekcyjnych dysponuje tablicą interaktywną i bezprzewodowym internetem. Do dyspozycji uczniów pozostają duża sala gimnastyczna i 3 mniejsze (do gimnastyki korekcyjnej, sala z matami do ćwiczeń ogólnorozwojowych). W szkole funkcjonuje stołówka, z której korzystają wszyscy uczniowie. Posiłki przygotowuje firma cateringowa. Dzieci z oddziałów I-III spożywają śniadania i obiady pod opieką swoich nauczycieli lub wychowawców świetlicy. Szkoła posiada trzy sale świetlicowe wyposażone w nowoczesne meble, pomoce dydaktyczne i zabawki. Dla uczniów korzystających ze świetlicy wychowawcy zapewniają ciekawą ofertą zajęć dodatkowych. Świetlice pracują w godzinach: 6.30-17.00. Na terenie szkoły znajduje się kompleks boisk sportowych "Orlik 2012", plac zabaw „ Radosna Szkoła” oraz plac manewrowy do nauki jazdy na rowerze. Szkoła bierze udział m.in. w akcjach "Mleko w Szkole" i „Owoce w Szkole "
Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
Szkoła posiada certyfikaty " Szkoły z klasą","Kreatywnej Szkoły " i "Szkoły Sportowych Talentów " Nasi uczniowie są laureatami i finalistami min. Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego, Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR " i Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego. Odnoszą wiele sukcesów w konkursach o charakterze artystycznym i zawodach sportowych.
Dojazd

PST- stacja Szymanowskiego - kierować się Os.B. Chrobrego wzdłuż bloku nr 11

MPK- autobus 190,193 - kierować się Os. W. Jagiełły ul. osiedlową w kierunku szkoły

Sześciolatek w pierwszej klasie

Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła organizuje zajęcia pozalekcyjne dla dzieci uzdolnionych i chcących rozwijać swoje zainteresowania oraz dla tych, które potrzebują wsparcia w wyrównywaniu poziomu wiedzy.
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe