Systemowa obsługa rekrutacji
Poznań
Adres
STAROŁĘCKA 42, 61-341 Poznań
Telefon
533335390
E-mail
parostatek@familijny.pl
Strona www
parostatek-poznan.familijny.pl/
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Publiczne Przedszkole PAROSTATEK
  • Publiczne Przedszkole PAROSTATEK
  • Publiczne Przedszkole PAROSTATEK
  • Publiczne Przedszkole PAROSTATEK
Opis

Przedszkole mieści się na parterze w nowo wybudowanym budynku, przy ul. Starołęckiej 42 w Poznaniu. Placówka przygotowana jest zgodnie z ergonomią oraz obowiązującymi przepisami o zapewnieniu higienicznych i bezpiecznych warunków pobytu dzieci. W przedszkolu są trzy przestronne, słoneczne sale, które zostały na stałe przypisane do grup: delfinki, muszelki i rybki, aby minimalizować stres dzieci związany ze zmianami otoczenia.

Przedszkole jest czynne przez cały rok bez względu czy to ferie zimowe czy przerwa wakacyjna Nie musicie Państwo zaprzątać sobie głowy szukaniem dodatkowej opieki dla swojej pociechy, my zapewnimy wszystkim dzieciom profesjonalną opiekę i mnóstwo atrakcji!

Plac zabaw dla dzieci przedszkolnych jest zlokalizowany przy przedszkolu na tyłach budynku. Jest dodatkowo ogrodzony i wyposażony w urządzenia dla dzieci w wieku 3-6 lat. 

Godziny otwarcia od
6:30
Koła zainteresowań

Przedszkole realizuje program Dar Zabawy odwołujący się do koncepcji wychowania przedszkolnego Friedricha Wilhelma Froebla. Oparty jest on na zabawie, pracy z materiałami, których dostarcza przyroda oraz darami w toku działań twórczych i eksploracyjnych.

Dary to zabawki edukacyjne, które mają postać drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów. To także wełniane piłeczki, mozaiki, patyczki, pierścienie i punkty. Służą one dzieciom do działań percepcyjno-manipulacyjnych oraz badawczych, umożliwiają wspieranie rozwoju zdolności językowych, matematycznych i artystycznych. Na co dzień dzieci bawią się i pracują w kącikach tematycznych: kącik darów, kącik badawczy, kącik gospodarczy i kącik twórczy.

Personel
Młoda wykształcona kadra. Bezpłatna opieka logopedy i psychologa.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika