Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 77 Koraliki
Adres
Marka Hłaski 16, 60-461 Poznań
Telefon
510-213-344
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Elżbieta Przybylak
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Nasze przedszkole mieści się w nowo wybudowanym, parterowym budynku oddanym do użytku 1 września 2017 r. W bardzo dużym ogrodzie przedszkolnym znajdują się urządzenia zabawowe dostosowane do wieku i możliwości rozwojowych małego dziecka. W profesjonalnie wyposażonej kuchni, wykwalifikowany personel przygotowuje dla dzieci 3 posiłki każdego dnia, biorąc pod uwagę zalecenia żywieniowe Ministra Zdrowia i Sanepid-u. Każda z kolorowo i nowocześnie urządzonych 10 sal dydaktycznych posiada własną łazienkę i szatnię. Zabawki, gry i pomoce dydaktyczne pozwalają zarówno na prowadzenie ciekawych zajęć jak i zachęcają do wspaniałej zabawy. W dodatkowej sali ruchowej wyłożonej specjalną podłogą prowadzone są wszelkiego rodzaju zajęcia rozwijające zdolności psychomotoryczne dzieci. W specjalistycznie urządzonym gabinecie dzieci mogą znaleźć pomoc logopedy
i psychologa. Oferujemy również gimnastykę korekcyjną dla dzieci z wadami postawy.
Osiągnięcia

Zainicjowaliśmy organizację I Koralikowego Festiwalu Piosenki Zimowej i Kolęd w Języku Angielskim dla jeżyckich przedszkoli.

Zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny połączony z otwarciem nowego placu zabaw.

Dzieci brały udział w wielu projektach, m.in. Liść, Dni dyni, W małym ciele zdrowy duch – przedszkolaku ćwicz za dwóch, Dzień Pluszowego Misia czy Góra Grosza. Wspieramy akcję Jeże oraz Schronisko dla zwierząt Azorek.

Przystąpiliśmy do projektu prewencyjnego Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka oraz do projektu „Mamo, tato, wolę wodę”. Bierzemy udział w programie „Moje dziecko idzie do szkoły”.

Nawiązaliśmy współpracę z Organizacją Młodzieżową AIESEC, dzięki czemu nasze przedszkole będą odwiedzali studenci-wolontariusze z całego świata. Głównym celem tej współpracy jest poznanie przez dzieci innych kultur oraz nabywanie pierwszych kompetencji z języka angielskiego.

Dodatkowe zajęcia

Dla dzieci prowadzone są zajęcia logopedyczne i gimnastyka korekcyjna, dzieci objęte są również opieką psychologa.

Oferujemy szeroki zakres bezpłatnych zajęć dodatkowych: koszykówkę, szachy, rytmikę.

W przedszkolu odbywają się również płatne zajęcia dodatkowe, które zostały uruchomione na życzenie rodziców min. taniec narodowy, balet, taniec nowoczesny, karate, piłka nożna i judo.

Dzieci biorą udział w cyklicznych koncertach muzycznych i spektaklach teatralnych.

Godziny otwarcia uwagi

Ze względu na prowadzenie zajęć oraz czas podawania posiłków prosimy o:

·         przyprowadzanie dzieci do godz. 8.00,

·         odbieranie dzieci od godz. 14.30.

W indywidualnych przypadkach godziny mogą być dostosowane do uzasadnionych potrzeb rodziców, jednak w zakresie, który nie będzie zakłócać ramowego rozkładu dnia w przedszkolu.

Godziny otwarcia od
Przedszkole czynne od godz. 6.00 do 17.30.
Personel

Nauczycielki prowadzące grupy przedszkolne dbają o prawidłowy, wielostronny rozwój powierzonych im dzieci, stosując aktywne metody pracy i wykazując się dużą kreatywnością a także umiejętnością dostosowania podejmowanych działań do możliwości oraz oczekiwań dzieci i rodziców. Dzięki wszechstronnemu wykształceniu kadry pedagogicznej, dzieci codziennie uczą się języka angielskiego w sposób naturalny podczas zabaw, zajęć i wykonywania czynności samoobsługowych

Wszyscy pracownicy przedszkola dokładają wszelkich starań, by czas spędzony w przedszkolu był dla dzieci czasem radosnej, twórczej oraz bezpiecznej nauki i zabawy.

Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2020/2021
250
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia sportowe