Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 48
Adres
Łukaszewicza 35, 60-729 Poznań
Telefon
618662441
Fax
618662441
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 48
Opis
Przedszkole ma 50 letnią tradycję. Jest położone na ul. Łukaszewicza 35. Mieści się w wolno stojącym budynku, bez barier architektonicznych. Mamy duży ogród do dziecięcych zabaw. Z dala od hałasu wielkich ulic. Posiadamy kolorowe i przytulne sale . Nauczyciele to wykwalifikowana kadra pedagogiczna . Swoim profesjonalizmem zapewniają poczucie bezpieczeństwa, stwarzają sytuacje do wesołej i pogodnej zabawy. Motywują dzieci do poznawania, zdobywania i doświadczania. Atrakcyjność placówki podnoszą ciekawe i bogate oferty programowe. Każdego roku organizujemy Dzień Babci , Dziadka, Festyn Rodzinny , Wigilie, Jasełka dla rodziców i zaproszonych gości. Tradycją stało się Pasowanie na Przedszkolaka. Ściśle współpracujemy z rodzicami i dzięki ich pomocy i życzliwości są współuczestnikami klimatu przedszkola. Zapewniamy dobry start w progi szkoły , dzięki kontaktom z pobliskimi szkołami . Organizujemy, na potrzeby dzieci oraz rodziców dni otwarte oraz adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola.W okresie rekrutacji 2018/2019 zachęcamy do zwiedzania naszej placówki w godzinach od 15.00 do 17.00 w dniach 19.02- 23.02.18r. Oczywiście placówkę można odwiedzać przez cały rok.
Obecnie mamy trzy oddziały do których uczęszcza 70 dzieci w wieku od 3- 6 lat . Nad bezpieczeństwem dzieci oraz domową , rodzinna atmosferą w przedszkolu czuwa również kadra pomocnicza . Stwarzamy dzieciom dobre warunki do wszechstronnego rozwoju - chętnie uczestniczą w zajęciach, czują się bezpieczne otoczone życzliwością i fachową opieką.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na stronie www.p48poznan.szkolnastrona.pl
Osiągnięcia
Wysoki poziom przygotowania dzieci rozpoczynających edukację szkolną. Współpracujemy z Radą Osiedla Św. Łazarz , ze szkołami pobliskimi oraz z okolicznymi przedszkolami/wspólne imprezy, zabawy, zajęcia/, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną . Spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, imprezy rodzinne, wspólne sadzenie drzewek , wypiekanie ziemniaków .Placówka współpracuje z bliskim i dalszym środowiskiem, dzieci wyjeżdżają na wycieczki przyrodnicze. Współpracujemy z Fundacją ARS. Placówka wzbogaca się systematycznie o nowe zabawki, pomoce dydaktyczne. Na bieżąco jest odnawiana, remontowana.
Dodatkowe zajęcia
logopedia, gimnastyka korekcyjna, dla dzieci 5 i 6 letnich, rytmika dla wszystkich grup,religia - na życzenie rodziców - nieodpłatnie, w ramach świadczonych usług.
Godziny otwarcia uwagi
Istnieje możliwość zmian godzin funkcjonowania placówki .W zależności od zapotrzebowania rodziców. Mamy tu na uwadze rodziców przebywających na urlopach wychowawczych , których dzieci chciałyby skorzystać z oferty przedszkola.
Godziny otwarcia od
6.00 - 17.00
Koła zainteresowań
Klubik plastyczny
Kółko sportowe
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe