Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 178 Kwiaty Polskie
Adres
os. Orła Białego 72, 61-251 Poznań
Telefon
618795135
Fax
618789448
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Małgorzata Matusz
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Wejście główne
 • Wejście główne
 • Przedszkole nr 178 Kwiaty Polskie
 • Taras grupy MAKI
 • Przedszkole nr 178 Kwiaty Polskie
 • Ogród -Labirynt szumiących traw
 • Ogród-Wieża widokowa
 • Ogród
 • Ogród - wigwam
 • Domek dla owadów
 • Ogród - owocownik
Opis
Budynek usytuowany jest w centrum osiedla, przy nowo powstałym parku. Posiadamy własny ogród wyposażony w piaskownice oraz urządzenia ogrodowe przeznaczone dla dzieci. Ogród od roku 2019 jest modernizowany - Naturalny Plac Zabaw Connecting Nature. W przedszkolu Dzieci przebywają w grupie przez 4 lata z tymi samymi nauczycielkami, w tej samej sali (w miarę możliwości lokalowych i personalnych), co zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz rodzinną atmosferę. Pracownicy przedszkola brali udział w międzynarodowym programie Przyjazne Przedszkole, Edu-Activ, oraz cyklu szkoleń Porozumienia bez Przemocy, dzięki temu są otwarci na potrzeby dzieci oraz ich rodziców.
Osiągnięcia

1. „Z potrzebami za pan brat” – realizujemy autorski program wychowawczy oparty na wartościach, który pomaga dzieciom przestrzegać reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej, współdziałać w zabawach i sytuacjach zadaniowych.NIE STOSUJEMY KAR ANI NAGRÓD-prowadzimy mini mediacje.

2. „Mali badacze” – dzięki metodzie projektów rozwijamy dziecięcą ciekawość świata, która przynosi małemu badaczowi radość z samodzielnego poznawania świata poprzez: przeżywanie, doświadczanie i eksperymentowanie.

3. „Bajkoterapia” - czytamy bajki, które pomagają dzieciom w radzeniu sobie z lękami i trudnymi emocjami.

4. „Glottodydaktyka” – poprzez zabawę poznajemy litery już od 3 roku życia. Zajęcia oparte o metodę glottodydaktyki dają dzieciom szansę osiągnięcia sukcesu w szkole, zapobiegają przyszłym trudnościom w czytaniu, pisaniu i rozumieniu tekstu czytanego oraz sprzyjają  harmonijnemu rozwojowi językowemu -teraz i w przyszłości!

5. NVC - Porozumienie bez przemocy - promujemy postawę opartą na wzajemnym poszanowaniu, empatii, oraz uwzględnianiu potrzeb własnych i innych osób. Nie ma u nas kar i nagród- podejmujemy działania bo “chcemy” a nie z obawy przed karą czy w nadziei na nagrodę. Odwołujemy się do wewnętrznej motywacji. Wspólnie ustalamy zasady i normy za pomocą dialogu, mają one zapewnić nam przedszkolakom szacunek i bezpieczeństwo. Nie zgadzamy się na zachowania krzywdzące innych.

6. Prowadzimy otwartą edukację według berlińskich placówek „Kinder in Beweigung”- dzieci w ruchu, wdrażamy aktywne formy uczenia się, na które dzieci mają wpływ i dokonują SAMODZIELNEGO WYBORU.

7. Stosujemy zdrową kuchnię bez słodyczy, kształtujemy nawyki zdrowego odżywiania się. Organizujemy "Kuchcikowo", gdzie dzieci samodzielnie przygotowują zdrowe potrawy.

8. Każdego roku „my jako mali zawodnicy” bierzemy czynny udział w zajęciach sportowych z okazji Sportowego Zajączka organizowanego przez Młodzieżowy Ośrodek Sportu w Poznaniu.

9. Jesteśmy cyklicznie zaangażowani w  różne akcje charytatywne – wspieramy osoby niepełnosprawne poprzez akcję „Zbieraj nakrętki”, aktywizujemy dzieci  w zakresie ekologii i zachęcania do wspólnego działania na rzecz wsparcia Fundacji AKOGO Ewy Błaszczyk „Pomaganie przez ubieranie”. Uczymy także dzieci empatii dla zwierząt wspierając schroniska poprzez zbieranie dla nich karmy  i różnych akcesoriów. Pomagamy również zwierzętom w ZOO przetrwać zimę zbierając dla nich żołędzie oraz orzechy.

 

Dodatkowe zajęcia
Język angielski dla dzieci 3- 6 lat. Dzieci osłuchują się z językiem, bawią, biorą udział w grach dydaktycznych, a jednocześnie uczą. Rytmika dla dzieci 3-6 lat. Gimnastyka korekcyjna - dzieci 3 - 6 lat (ze skierowaniem od lekarza). Logopedia dla dzieci 3 - 6- letnich (w pierwszej kolejności uczestniczą dzieci mające orzeczenie o pomocy pp, następnie dzieci starsze, dzieci młodsze jeśli pozostaną wolne godziny.)
Godziny otwarcia uwagi

Przyprowadzanie dzieci od godz. 6:00 do 8:30.
Przedszkole czynne do godz. 17:00

W czasie reżimu sanitarnego, każda grupa ma osobne wejście do przedszkola i swoje godziny funkcjonowania

Godziny otwarcia od
6:00
Organ prowadzący
Urząd Miasta Poznania - Wydział Oświaty
Personel
Wykwalifikowany personel pedagogiczny oraz administracyjno-obsługowy
Historia
Przedszkole Nr 178 "Kwiaty Polskie" jest przedszkolem publicznym. Powstało w 1987 roku. W roku 2018 przedszkole przeszło termorenowację i nabrało nowych, świeżych kolorów. Mamy podjazd dla wózków, co ułatwia rodzicom wejście do przedszkola z młodszymi dziećmi oraz ułatwia wejście osobom na wózkach inwalidzkich. Przed przedszkolem są stojaki na rowery i hulajnogi, gdzie dzieci mogą zostawić swoje pojazdy.
Drzwi otwarte

Wirtualny spacer na stronie internetowej przedszkola www.przedszkole178.pl

zakładka: Nabór/Dni otwarte.


 

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych w P178