Systemowa obsługa rekrutacji
Poznań
Adres
os. Orła Białego 72, 61-251 Poznań
Telefon
618795135
Fax
618789448
E-mail
p178@op.pl
Strona www
www.przedszkole178.pl
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 178 Kwiaty Polskie
  • Przedszkole jesień
  • Zima
  • Przedszkole nr 178 Kwiaty Polskie
Opis
Dzieci przebywają w grupie przez 4 lata z tymi samymi nauczycielkami, w tej samej sali (w miarę możliwości lokalowych i personalnych), co zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz rodzinną atmosferę. Pracownicy przedszkola brali udział w międzynarodowym programie Przyjazne Przedszkole i Edu-Activ, dzięki temu są otwarci na potrzeby dzieci oraz ich rodziców.
Osiągnięcia
1. „Z zasadami za pan brat” – realizujemy autorski program wychowawczy oparty na wartosciach, który pomaga dzieciom przestrzegać reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej, współdziałać w zabawach i sytuacjach zadaniowych. 2. „Mali badacze” – dzięki metodzie projektów rozwijamy dziecięcą ciekawość świata, która przynosi małemu badaczowi radość z samodzielnego poznawania świata poprzez: przeżywanie, doświadczanie i eksperymentowanie. 3. „Bajkoterapia” - czytamy bajki, które pomagają dzieciom w radzeniu sobie z lękami i trudnymi emocjami. 4. „Glottodydaktyka” – poprzez zabawę poznajemy litery już od 3 roku życia. 5. NVC - Porozumienie bez przemocy - promujemy postawę opartą na wzajemnym poszanowaniu, empatii, oraz uwzględnianiu potrzeb własnych i innych osób. 6. Prowadzimy otwartą edukację, wdrażamy aktywne formy uczenia się, na które dzieci mają wpływ i dokonują samodzielnego wyboru. 7. Stosujemy zdrową kuchnię, kształtujemy nawyki zdrowego odżywiania się i samodzielnego przygotowywania posiłków.
Dodatkowe zajecia
Język angielski dla dzieci 3-6 lat. Dzieci osłuchują się z językiem, bawią, biorą udział w grach dydaktycznych a jednocześnie uczą. Rytmika dla dzieci 3-6 lat. Religia dla dzieci 5-6 letnich na prośbę rodziców. Gimnastyka korekcyjna - dzieci 4 - 6 lat Logopedia - dla dzieci 4 - 6-cio letnich.
Godziny otwarcia uwagi
Przyprowadzanie dzieci od godz. 6:00 do 8:30.
Przedszkole czynne do godz. 17:00
Godziny otwarcia od
6:00
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
125
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe