Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 175
Zespół szkół
Adres
os. Kosmonautów 111, 61-642 Poznań
Telefon
61-820-10-63
Fax
61-820-10-63
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Bal karnawałowy 2016
 • Nasz bezpieczny plac zabaw
 • Występy przedszkolaków
 • Pierwsze dni w przedszkolu
 • Nadanie imienia Przedszkolu - Podniebny Świat
 • Zdrowe odżywianie
 • Zwiedzamy, oglądamy, obserwujemy
 • Rozmowy z Mikołajem
 • Przegląd taneczny
 • Bawimy się w teatr
Opis
Od dnia 1.09.2013 r. Przedszkole nr 175 "Podniebny Świat" funkcjonuje w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 5 przy Szkole Podstawowej nr 65 na os. Kosmonautów 111 w Poznaniu. Nowe, kolorowe, przestrzenne sale sprawiają, że dzieci chętnie do nas przychodzą i często z trudem opuszczają budynek przedszkola. Podajemy smaczne posiłki,gotowane w naszej kuchni, dostosowujemy się do indywidualnych diet. Organizujemy wiele wycieczek (las, agroturystyka), wyjazdy do teatru, festyny rodzinne. Dzieci przekraczają próg szkoły bez lęku i niepotrzebnego stresu. W naszym przedszkolu wspomagamy rozwój i wczesną edukację, wprowadzamy dzieci w świat wartości uniwersalnych, zaspakajamy poczucie bezpieczeństwa. Realizujemy innowację pedagogiczną "Przedszkolakom w duszy gra" rozwijającą zainteresowania muzyczne.
Osiągnięcia
Przedszkole ma wiele osiągnięć: finały konkursów prac plastycznych, tańca, I miejsce w rozgrywkach "Sportowego zajączka"i inne, ale dla nas najważniejszym osiągnięciem jest efektywna realizacja przyjętych priorytetów wychowawczych, zadowolenie z dobrej współpracy z rodzicami i radość dzieci . Przedszkole bierze udział w ogólnopolskim konkursie dla opiekunów / wychowawców/asystentów, dyrektorów oraz przedszkolaków pod nazwą „Przedszkole talentów” Projekt podzielony jest na pięć obszarów, a jego realizacja dostarcza przedszkolakom nowych treści wpływających na ich harmonijny rozwój.
Godziny otwarcia uwagi
Godziny otwarcia przedszkola dostosowane są do zgłaszanych potrzeb rodziców.
Godziny otwarcia od
6.00
Dodatkowe zajęcia
W naszym przedszkolu dzieci uczą się dwóch języków: angielskiego i hiszpańskiego. Kształcimy także sprawność ruchową - prowadzimy zajęcia z koszykówki.
Kontakty zagraniczne
Współpracujemy z organizacją Aiesec. Jest to organizacja studencka, która w ramach wolontariatu przysyła studentów do placówki. Prowadzą oni zajęcia z przedszkolakami w języku angielskim. Przedstawiają im kraj, z którego pochodzą. Dzieci poznają inną kulturę, uczą się tolerancji i obcowania z innością. W ramach tego programu mieliśmy już gości z : Australii, Chin, Nowej Zelandii, Brazylii.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2021/2022
125
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula RODO