Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 158 Świat Krasnali
Adres
Os.Kosmonautów 107, 61-624 Poznań
Telefon
61-8230281
Fax
61-8230281
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Budynek przedszkola
  • Hol
  • Łazienki dziecięce
  • Łazienka dziecięca 2
  • Sala żółta
  • Sala błękitna
Opis
DZIAŁAMY JUŻ PONAD 34 LAT! Przedszkole zostało oddane do użytku w 1981 roku. Jest umieszczone w przestronnym, jasnym budynku. Pięć sal dla dzieci; każda o wielkości 70 metrów kwadratowych mogą pomieścić łącznie 125 dzieci. Posiadamy wydzieloną salę do rytmiki, zajęć gimnastycznych, drabinki do ćwiczeń gimnastycznych, materace gimnastyczne, megabloki, osobny bogaty zestaw instrumentów perkusyjnych oraz dodatkowy sprzęt do zajęć ruchowych ( szarfy, woreczki, chorągiewki i inne ). Wyodrębniono również oddzielną salę czytelniczą dla dzieci, gdzie książki posegregowano i oznaczono wg tematyki, zgromadzono płyty i kasety magnetofonowe do słuchania przez dzieci indywidualnie ( do tego służą 3 radiomagnetofony wraz ze słuchawkami.) W pomieszczeniu tym odbywa się również język angielski grupach. W osobnym pomieszczeniu raz w tygodniu pracuje logopeda, który posiada bogaty zestaw materiałów do pracy. Wokół przedszkola jest ciekawie zaprojektowany, zagospodarowany sprzętem przyjaznym dziecku ogród. Mamy w nim 5 piaskownic, 2 zjeżdżalnie, przeplotnie, duże drewniane, wieloczynnościowe urządzenie ogrodowe oraz ogrodowe sprzęty przenośne do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Posiadamy huśtawki, hulajnogi, piłki, komplety zabawek do piasku i inne.
Osiągnięcia
Twórczy, wykształcony, odpowiedzialny personel, który potrafi traktować każde dziecko podmiotowo. Ścisła współpraca z rodzicami, która owocuje wzajemną pomocą rodziców dla przedszkola i pomocą rodziców między sobą. W każdym roku szkolnym realizujemy inny plan roczny.Tworzymy warunki do rozwijania pozytywnej świadomości regionalnej i ekologicznej poprzez badanie , eksperymentowanie, przetwarzanie, obserwowanie, zbieranie i porządkowanie. Dzieci oglądają i uczestniczą w spotkaniach z teatrem organizowanym na terenie przedszkola , wyjeżdżają do Teatru Animacji w Poznaniu i same tworzą spektakle, które pokazują rodzicom, dziadkom, osobom starszym z Dziennego Domu Opieki . Słuchają muzyki codziennie i tworzą ją same. W każdej sali posiadamy instrumenty perkusyjne ( w tym niekonwencjonalne wykonane przez nauczycielki, rodziców i dzieci ), oraz radiomagnetofony służące do nagrywania, chusty potrzebne do wyrażania ruchu przez dzieci. Staramy się, by dzieci były twórcze. Minimum raz w miesiącu dzieci spotykają się z profesjonalistami z zakresu muzyki. Oprócz tego nasze nauczycielki grają na gitarze i pianinie i wykorzystują swoje umiejętności w codziennej pracy. Praca nasza nie polega na przekazywaniu wiedzy, lecz umożliwianiu dzieciom zdobywania jej przez własne doświadczenie.Dzieci u nas są wesołe, czują się bezpiecznie. Nie stosujemy metody rywalizacji. Staramy się codziennie w miarę możliwości jak najdłużej przebywać na powietrzu. Nie zaniedbujemy pracy nad rozpoznawaniem i wyrażaniem emocji przez dzieci w sposób celowy. Jesteśmy świadome, że sfera emocjonalna pomaga nam w życiu osiągnąć sukces. Musi być skorelowana pozytywnie z intelektem. Celem naszej pracy jest przekazywanie dzieciom wiary w swoje nieograniczone możliwości poznawcze i właściwe dysponowanie emocjami.Wiedza zdobywana przez kadrę podczas ciągłego dokształcania się umożliwia nowoczesne podejścia do pracy z małym dzieckiem. Dyrekcję i nauczycieli cechuje wewnętrzny spokój. Najpierw staramy się poznać i zrozumieć dzieci, a potem wprowadzamy metody aktywizujące ich rozwój.
Dodatkowe zajęcia
Na terenie przedszkola organizujemy dla osób zainteresowanych: religię , gimnastykę korekcyjną ( obie rzeczy płatne przez miasto ), płatne przez rodziców : tańce,judo, piłka nozna.
Godziny otwarcia uwagi
Przedszkole jest otwarte na potrzeby rodziców.W razie szczególnych potrzeb odnośnie otwarcia przedszkola jesteśmy skłonni zmienić godziny.
Godziny otwarcia od
6.00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
klauzula informacyjna