Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 142
Adres
Marcina Rożka 9, 60-465 Poznań
Telefon
618221121
Fax
618422880
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 142
Opis
Nasze przedszkole położone jest na Podolanach, w spokojnej dzielnicy domów jednorodzinnych. Wybudowane zostało w 2002 roku . Obecnie dzieci uczęszczają do 6 oddziałów 25 osobowych. Położenie oraz parterowy budynek sprzyja bezpieczeństwu i dobrym warunkom do rozwoju i zabawy dzieci. Przedszkole posiada duży, dobrze zagospodarowany plac zabaw. Dzieci często wyjeżdżąją na wycieczki w granicach Poznania i okolic, oglądają przedstawienia teatralne i słuchają koncertów muzycznych na miejscu, biorą udział w konkursach i różnych akcjach. Prowadzone są ćwiczenia z logopedą, zajęcia z religii oraz gimnastyka korekcyjna.
Osiągnięcia
Coroczne nagrody za udział w konkursach Pro Symfoniki "Kolorowe Nutki"; udział dzieci z sukcesami w różnych konkursach: plastycznych, muzycznych, teatralnych, ekologicznych, w festiwalach Piosenki Przedszkolaków; organizowanie przez przedszkole konkursów plastycznych, także międzyprzedszkolnych; czynny udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom"; realizacja edukacyjnych programów zdrowotnych ("Przyjaciele Zippiego", "Czyste powietrze wokół nas", "Mamo, tato wolę wodę"); realizacja programów własnych ( adaptacyjnego, teatralnego, logopedycznego, wychowawczego); organizowanie przedstawień dla dzieci w wykonaniu rodziców; - udział w akcjach charytatywnych i in.
Dodatkowe zajęcia
rytmika, język angielski, gimnastyka korekcyjna, koncerty Pro Sinfoniki - Kolorowe Nutki,
Godziny otwarcia od
6:00
Kontakty zagraniczne

Personel
Naszą kadrę pedagogiczną tworzą wykwalifikowani nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz specjaliści: psycholog, logopeda i nauczyciel prowadzący gimnastykę korekcyjną. Pozostali pracownicy: administracja, panie pracujące w kuchni oraz pomoce nauczycieli dokładają wszelkich starań, żeby dzieciom przebywającym w przedszkolu stworzyć przyjazne środowisko dla ich wszechstronnego rozwoju.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2020/2021
150
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych