Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 104 Bajlandia
Zespół szkół
Adres
Jesionowa 14, 61-432 Poznań
Telefon
618320811
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Hanka Gadzińska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 104 Bajlandia
Opis
PRZEDSZKOLE NR 104 W POZNANIU zapewnia dzieciom opiekę i nauczanie zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym. Zapewniamy przyjazną i ciepłą atmosferę, poczucie bezpieczeństwa, pełną akceptację i życzliwość. Respektowane są prawa dziecka, rodzice współuczestniczą w organizacji życia przedszkolnego. Wspieramy dziecko w jego indywidualnym rozwoju oraz wspomagamy rodziców w wychowaniu i opiece nad dzieckiem. Organizujemy zajęcia pokazowe dla rodziców z możliwością zaobserwowania swojego dziecka w grupie, uroczystości przedszkolne, imprezy, teatrzyki,, koncerty oraz wycieczki. W pracy z dziećmi wykorzystujemy elementy muzyki Batti Strauss, metody Rudolfa Labana, MDS Marty Bogdanowicz, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbone oraz edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej. Dbamy o aktywność ruchową dzieci na świeżym powietrzu, dysponujemy dużym ogrodem przedszkolnym z placem zabaw.
Osiągnięcia
Nasi wychowankowie biorą aktywny udział w konkursach plastycznych i ekologicznych- organizowanych przez różnorodne instytucje i fundacje, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Dzieci reprezentują przedszkole w Olimpiadach Sportowych oraz przeglądach tanecznych. Zdobywamy certyfikaty poprzez udział w różnorodnych edukacyjnych projektach.
Dodatkowe zajęcia
Rytmika, język angielski, religia, tańce, terapia logopedyczna, gimnastyka korekcyjna, zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej, raz w miesiącu koncerty "Spotkania z kultura", możliwość uczestniczenia w zajęciach z nauki pływania na basenie przy ulicy Chwiałkowskiego.
Godziny otwarcia od
6.00
Personel
Zatrudniamy wykwalifikowaną i kreatywną kadrę, doświadczoną, cierpliwą i zawsze uśmiechniętą. Mają poczucie odpowiedzialności za powierzone im obowiązki.
Historia
- wszystkie grupy wiekowe od 3- 6 lat - 5 oddziałów dzieci - duże przestronne sale - wykwalifikowana kadra - 5 sal dydaktycznych - w każdej grupie nauczyciel i pomoc nauczyciela - własna kuchnia, gdzie Panie kucharki przygotowują nam kolorowe i pełne witamin posiłki
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2020/2021
122
Drzwi otwarte
Od 10 marca do 13 marca w godz. 14.00- 16.00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe