Poznań
Przedszkole
Publiczne Przedszkole Językowo - Artystyczne "Twórcze Misie"
Adres
os. Lecha 43, 61-294 Poznań
Telefon
607 77 66 56
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Przedszkole zlokalizowane jest w budynku „Orle Gniazdo” w centrum osiedla Lecha w Poznaniu. W budynku znajdują się m.in. placówki posiadające ofertę dla dzieci: Osiedlowy Dom Kultury, żłobek, Klub Sportowy. Lokal przedszkola znajduje się na parterze z wejściem bezpośrednio z ulicy. Lokal w 2015 roku został przekształcony w placówkę oświatową, z zachowaniem wszystkich obowiązujących wymogów i przepisów. Pomieszczenia przedszkola zaprojektowane zostały przez architekta z myślą o najmłodszych. Zastosowano kolorowe wykończenia ścian, podłóg, kafelki. W całym lokalu zamontowano nowoczesny system wentylacji mechaniczno-nawiewnej z odzyskiem ciepła, dzięki czemu w lokalu jest stała wymiana powietrza. Powierzchnia lokalu to blisko 200 m2, na które składają się: 2 sale dydaktyczne, każda o powierzchni około 50 m2, łazienka, szatnia, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski, kuchnia, oraz zaplecze socjalne. W przedszkolu funkcjonuje również „Przedszkolna mini-biblioteka„ zlokalizowana przy szatni.

Przedszkole korzysta z osiedlowego, nowoczesnego, ogrodzonego, oddalonego o ok. 80 m placu zabaw oraz terenów zielonych znajdujących się przy budynku.

Dodatkowo na organizację imprez przedszkolnych, przedstawienia teatralne Dom Kultury Orle Gniazdo, znajdujący się nad przedszkolem udostępnia salę z profesjonalną sceną i nagłośnieniem.

Przedszkole zapewnia higieniczne, bezpieczne, certyfikowane wyposażenie sal dydaktycznych (meble, stoliki, krzesła, wykładziny) przeznaczone do wyposażenia przedszkoli oraz certyfikowane, bezpieczne zabawki. W każdej z sal znajdują się książki dostosowane do wieku grupy, gry planszowe, zabawki itp. Kolorowa łazienka została zaprojektowana z uwzględnieniem wszystkich procedur i wymogów dla dzieci w wieku przedszkolnym. W przedszkolu stosuje się ręczniki jednorazowe. Przedszkole dysponuje bazą niezbędną do realizacji swoich zadań statutowych. Dzieci i nauczyciele mają dostęp do materiałów dydaktycznych zgodnie z potrzebami. Nauczyciele w pełni dbają o przedszkolny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Godziny otwarcia od
06:30
Dodatkowe zajęcia

Przedszkole posiada profil językowo-artystyczny:

Blok muzyczny – rytmika, umuzykalnienie i nauka gry na pianinie realizowane są w oparciu o dwa pianina oraz zestawy instrumentów i przyrządów do ćwiczeń przeznaczonych do prowadzenia zajęć rytmiki. Dzieci w wieku 4-6 lat - indywidualne zajęcia z gry na pianinie. Dzieci 3 letnie - grupowe zajęcia umuzykalniające. Rytmika dla wszytkich.

Warsztaty plastyczne prowadzone są w salach, przy wykorzystaniu różnych środków i przyborów plastycznych w zależności od metody pracy; zapewnianych przez przedszkole.

Warsztaty teatralne prowadzone są w salach, przedszkole posiada drewniany teatrzyk kukiełkowy, kukiełki, stroje do przedstawień.

Doświadczalnia - „przedszkolne eksperymenty” prowadzone są w salach przy użyciu niezbędnych środków do wykonania danego doświadczenia. Środki zapewnia przedszkole. Doświadczenia są bezpieczne dostosowane do warunków przedszkolnych i wieku dzieci.

Kontakty zagraniczne

W roku szkolnym 2015/2017 uczestniczyliśmy w projekcie Say Hello To the World, w nadchodzącym roku szkolnym 2017/2018 również zamierzamy realizować ten projekt. Informacje o tym projekcie: www. Sayhellototheworld.eu

Godziny otwarcia uwagi
Przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku.
Osiągnięcia

W ciągu zaledwie dwuletniej działalności mamy na swoim koncie pierwsze osiągnięcia np. :

III miejsce w Ogólnopolskim konkursie filmowym realizowanym przez TV MiniMini, otrzymaliśmy również Certyfikat „Przedszkole Talentów” realizując projekt o tej samej nazwie. W ramach działalności w „Małym Wolontariacie” nagraliśmy płytę z kolędami jako cegiełkę na zbiórkę środków na zakup środków higienicznych i kosmetycznych dla wychowanków Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu, zorganizowaliśmy zbiórkę dla poznańskiego schroniska dla zwierząt. Jako jedyne z Wielkopolsce (8 w skali Polski) przedszkole braliśmy udział w międzynarodowym projekcie Say Hello to the World. Realizujemy projekt Nasze Przedszkole Czyta Dzieciom, Organizujemy Warsztaty Kulinarne mające na celu promocję zdrowego żywienia. Uczestniczymy w wielu konkursach przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Koła zainteresowań

Przedszkole posiada profil językowo-artystyczny:

Blok muzyczny – rytmika, umuzykalnienie i nauka gry na pianinie realizowane są w oparciu o dwa pianina oraz zestawy instrumentów i przyrządów do ćwiczeń przeznaczonych do prowadzenia zajęć rytmiki.

Warsztaty plastyczne prowadzone są w salach, przy wykorzystaniu różnych środków i przyborów plastycznych w zależności od metody pracy; zapewnianych przez przedszkole.

Warsztaty teatralne prowadzone są w salach, przedszkole posiada drewniany teatrzyk kukiełkowy, kukiełki, stroje do przedstawień.

Doświadczalnia - „przedszkolne eksperymenty” prowadzone są w salach przy użyciu niezbędnych środków do wykonania danego doświadczenia. Środki zapewnia przedszkole. Doświadczenia są bezpieczne dostosowane do warunków przedszkolnych i wieku dzieci.

Zajęcia logopedy – prowadzone są grupowo w salach a indywidualnie w pokoju logopedy/pokoju nauczycielskim z wykorzystaniem certyfikowanych gier i pomocy logopedycznych.

Opieka pediatry i stomatologa, zapewniona jest dwa razy w roku szkolnym z wykorzystaniem sprzętu lekarza z wyjątkiem przeglądów stomatologicznych w przypadku których przedszkole zapewnia specjalistyczne, jednorazowe zestawy dla każdego z przedszkolaków.

Zajęcia językowe prowadzone są w salach z wykorzystaniem środków dydaktycznych przygotowanych przez lektorów szkoły językowej POLIGLOTEK wspieranych wyposażeniem przedszkola.

Oferujemy również zajęcia dodatkowo płatne, przy współpracy z ODK Orle Gniazdo - koszykówka oraz balet.

Personel
Aby zapoznać się z naszą kadrą zapraszamy na stronę przedszkola: www.tworczemisie.pl
Historia
 Zapraszamy na przedszkolny profil na FB, na której zapoznacie się Państwo z historią naszego przedszkola.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Rytmika