Płońsk
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące
Zespół szkół
Adres
ul.Sienkiewicza 8, 09-100 Płońsk
Telefon
236622987
Fax
236622987
E-mail
Strona www
Dyrektor
Marzanna Szacherska
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
 • Nowoczesny kompleks boisk
 • Logo szkoły
 • Szkoła
 • Uroczystość wręczenia Certyfikatów
 • Uroczystość wręczenia Certyfikatów
 • Obóz szkoleniowy klas mundurowych
 • Obóz szkoleniowy
 • Uroczystość wręczenia aktów mianowania na kolejne stopnie kadeckie
 • Uroczystość wręczenia Certyfikatów
 • Nowa pracownia językowa
 • Pracownia językowa
 • Biblioteka
 • Odnowiona biblioteka
 • Centrum multimedialne
 • Pracownia języka polskiego
Opis

II Liceum Ogólnokształcące wchodzi w skład Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku. W roku szkolnym 2019/2020 planujemy przyjąć uczniów do dwóch klas licealnych po gimnazjum oraz jednej klasy LO po szkole podstawowej. Zarówno po gimnazjum jak i po szkole podstawowej jednym z oddziałów będzie   klasa mundurowa (połowa klasy to uczniowie realizujący program edukacji wojskowej w oparciu o Porozumienie zawarte z 2 Mazowieckim Pułkiem Saperów, druga połowa to uczniowie realizujący edukację policyjną w oparciu o porozumienie z Komendą Powiatową Policji. Okres nauki przedmiotów związanych z wybranym profilem – 2 lata. Trzeci rok nauki to przygotowanie do egzaminu maturalnego, który umożliwi uczniom podjęcie dalszej nauki na wyższych uczelniach. Oddziałem, który jako drugi powstanie po gimnazjum jest klasa europejsko - lingwistyczna z dodatkową godziną języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym.

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku
Facebook

Rekrutacja 2019

Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Szkoła położona jest przy ulicy Sienkiewicza. Młodzież dojeżdża do szkoły, korzystając z komunikacji PKS lub prywatnych przewoźników. Część uczniów korzysta z własnej komunikacji. Uczniowie mają także możliwość skorzystania z miejsc w Internacie, który położony jest na terenie szkoły.
Historia

01.09. 1972  - powstaje czteroletnie Liceum zawodowe o specjalności - obróbka skrawaniem; które funkcjonuje do czerwca 1984 r., kiedy to ostatni absolwenci (20 osób) opuszczają szkołę.

01.09. 1995 powstaje obecne II Liceum Ogólnokształcące (wtedy na podbudowie szkoły podstawowej – cykl kształcenia trwał 4 lata), które ówcześnie weszło w skład Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 – pierwsi absolwenci (w liczbie 28) ukończyli szkołę w roku 1999.

01.09. 1999 zostaje utworzona w II Liceum Ogólnokształcącym klasa z rozszerzonym programem przysposobienia wojskowego tzw. klasa wojskowa

2002 – 2014 funkcjonowało I Liceum Profilowane o kierunkach: socjalnym, usługowo-gospodarczym, ekonomiczno-administracyjnym oraz zarządzanie informacją.

01.09.2012 - zostają utworzone w II Liceum Ogólnokształcącym klasy policyjna i strażacka; nadal funkcjonuje klasa wojskowaOsiągnięcia

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- I MIEJSCE w IV TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH O PUCHAR STAROSTY I KOMENDANTA POLICJI - 29.11.2018 r. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Uczniowie klasy policyjnej zostali laureatami II edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii”.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 14 grudnia uczniowie klasy II LP, I LP i III LP  zajęli odpowiednio I i II miejsce oraz wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,,Podchody Patriotyczne”

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. 8 grudnia 2017 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1: Mateusz Piętka z kl. I LP, Monika Witaszek z kl. II LW i Rafał Brzeziński z kl. III LW uczestniczyli w II etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 22 marca 2019 r. uczennica klasy II LP zajęła I miejsce w VI Przeglądzie Poezji i Prozy Św. Jana Pawła II w kategorii: recytacja

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 22 marca 2019 r uczennica klasy II LW zajęła I miejsce w VIII edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

Drzwi otwarte
Zapraszamy na Dzień Otwarty w dniu 6 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00
Współpraca z pracodawcami
 • Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. brygady Heliodora Cepy w Zegrzu,
 • Jednostka Strzelecka 1006 w Płońsku,
 • Komenda Powiatowa Policji w Płońsku,
 • 2 Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu,