Piła
Przedszkole
Publiczne Przedszkole Nr 2
Adres
Roosevelta 38A, 64-920 Piła
Telefon
67 212-40-77
Fax
67 212-40-77
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Małgorzata Gaweł
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Przedszkole nr 2 powstało w roku 1980. Jest piętrowym budynkiem usytuowanym wewnątrz osiedla mieszkaniowego na Zamościu. Niedaleko znajduje się przystanek MZK z kilkoma liniami autobusowymi min. nr 1, 3, 5, 10, 15. W budynku o powierzchni użytkowej 1134 m2 znajduje się 10 sal do zajęć dla dzieci w tym: 6 sal zajęć podstawowych wraz z leżakowniami i pokojami do zabaw tematycznych, gabinet terapii logopedycznej, biblioteka przedszkolna, zuchówka. Na parterze znajdują się cztery szatnie, w których dzieci zmieniają obuwie i zostawiają odzież wierzchnią. Sale zajęć wyposażone są w zestawy komputerowe.Dodatkowo w dwóch salach zainstalowane są tablice interaktywne. Przedszkole dysponuje także zapleczem kuchennym (zgodnym z wymogami). Kadra liczy 27 osób w tym 13 nauczycielek z wykształceniem wyższym magisterskim (9 dyplomowanych, 2 kontraktowe i 2 stażystki) 14 osób administracja i obsługa. Cały budynek jest bezpiecznie i wygodnie wyposażony w sprzęt niezbędny do wykonywania zadań statutowych.
Osiągnięcia
Placówka na bazie projektu"Modyfikacja sposobu żywienia i rozwoju sprawności fizycznej u dzieci przedszkolnych" prowadzi zdrowy tryb żywienia dzieci. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską na bazie programów autorskich i programów nauczania indywidualnego. W przedszkolu działa jedyna na terenie powiatu pilskiego gromada zuchowa podległa pod Chorągiew Wielkopolską, Hufiec Piła, Szczep "Zawiszacy" im. Szarych Szeregów. Nauczyciele placówki osiągają bardzo dobre wyniki w zakresie pracy nad rozwojem mowy, w terapii psychologiczno - pedagogicznej , rozwojem zainteresowań i umiejętności dzieci.
Dodatkowe zajęcia
zajęcia terapii logopedycznej ,korekty wad postawy, taneczne, karate, relaksacyjne, "Klub miłośników książki", " Orkiestra przedszkolna"prowadzona metodą Bati Strauss, i inne zaproponowane przez rodziców
Godziny otwarcia od
06:00
Godziny otwarcia uwagi
Godziny pracy placówki mogą ulec zmianie zgodnie z potrzebami rodziców
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia