Piła
Przedszkole
Publiczne Przedszkole Nr 16
Adres
Aleja Powstańców Wlkp. 86A, 64-920 Piła
Telefon
67 212-46-62
Fax
67 212-46-62
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Iwona Gałecka
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Czerwony Kapturek codziennie wita przedszkolaków.
  • Publiczne Przedszkole Nr 16
  • Publiczne Przedszkole Nr 16
  • Publiczne Przedszkole Nr 16
Opis
Przedszkole posiada duży plac zabaw usytuowany między ciekawym drzewostanem. Sale zajęć urządzone są estetycznie, zawierają różnorodne kąciki tematyczne, dydaktyczne, umożliwiające dzieciom wszechstronny rozwój . Procesem edukacyjnym objęte są dzieci w 3 oddziałach (dzieci 3-4 l. i dzieci 4-5 l i oddział dziec i5- 6 letnich. Kadra pedagogiczna posiada wyższe wykształcenie, wysokie kompetencje zawodowe.
Osiągnięcia
Przedszkole wspiera indywidualny rozwój osobowości dziecka, pomaga w rozwijaniu talentów, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wzajemnej akceptacji. Priorytetem naszym jest partnerstwo przedszkole i rodziny w wychowywaniu małego dziecka, dobre relacje z rodzicami, zapewnienie pełnej opieki wychowawczej i dydaktycznej, organizowanie atrakcyjnych zajęć w dobrze wyposażonym budynku.
Dodatkowe zajęcia
W przedszkolu zorganizowana jest pomoc pedagogiczna a także prowadzone są zajęcia logopedyczne.
Godziny otwarcia od
06:30 - 16.30
Godziny otwarcia uwagi
Godziny otwarcia przedszkola dostosowane są do potrzeb rodziców. Do przedszkola są przyjmowane dzieci na 9 godzin dziennie.
Koła zainteresowań
Kółko teatralne -"Baśniowa Kraina", Kółko sportowe.
Historia
Przedszkole powstało 1 września 1980 roku. Budynek mieści się przy Alei Powstańców Wielkopolskich 86A, zlokalizowany jest na terenie osiedla Zamoście. Dogodny dojazd do przedszkola z dwóch stron- od Alei Powstańców Wielkopolskich i od ulicy J. Śniadeckich.
Personel
Kompetentny personel, stawiający na pierwszym miejscu dobro i bezpieczeństwo dzieci. Dbający o sprzyjające warunki prawidłowego rozwoju wychowanków, o urozmaicone i estetycznie podawane posiłki, utrzymanie porządku i czystości pomieszczeń przedszkolnych, przyjazne , ciepłe nastawienie do podopiecznych i ich rodziców.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Zajęcia sportowe