Ozimek
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa w Krasiejowie
Adres
Szkolna 5, Ozimek, 46-040 Krasiejów
Telefon
774651236
Fax
774651236
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Katarzyna Sokołowska - Kolanek
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa w Krasiejowie
  • Szkoła Podstawowa w Krasiejowie
Opis
SZKOŁA OCZAMI UCZNIÓW - PRZECZYTAJ - BO WARTO !!!                                                                                          Moja refleksja na temat szkoły-Jestem uczennicą siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Krasiejowie.   Przez te kilka lat jestem w stanie stwierdzić, iż nasza społeczność zmieniła się   na wielki plus. Bierzemy udział w różnych projektach, które bardzo nas rozwijają   i kształtują. W naszej szkole również wielką wagę odgrywa bezpieczeństwo. Nauczyciele i pracownicy budynku zawsze wyciągną pomocną dłoń i rozwiążą zaistniałe problemy. Odnosimy również sukcesy, jeżeli chodzi o zawody sportowe. Uważam, iż nasz trener świetnie nas do nich przygotowuje, oczywiście w miarę możliwości każdego z nas. Można również zauważyć, że nasza szkoła serwuje przepyszne obiady, które niestety w wielu placówkach nie występują. Jako uczennica klasy siódmej stwierdzam, iż niektórzy nauczyciele traktują nas „jak dzieci”. Z mojej strony jest trochę denerwujące. Gdy zaistnieje jakiś problem, nierzadko sami jesteśmy w stanie go rozwiązać. Niestety nauczyciele czasami nie są w stanie tego przyswoić, aczkolwiek nie zmienia to faktu, iż świadczy to o ich trosce i chęci pomocy. Zauważyłam również, że na przestrzeni lat sięgamy po coraz to nowsze technologie, czego dowodem są interaktywne tablice oraz monitoring, który moim zdaniem jest świetnym zapewnieniem bezpieczeństwa.Pomimo to, iż nasza szkoła posiada minusy, przecież nic nie jest idealne, to jednak bardzo ją lubię ze względu na atmosferę oraz klimat, który sprawia, że nie tylko uczniowie, lecz także osoby z zewnątrz czują się w niej dobrze.- Aleksandra K. klasa VII                                                                Moja refleksja na temat szkoły-Jestem uczennicą Szkoły Podstawowej w Krasiejowie. Do tej szkoły uczęszczam dopiero od początku siódmej klasy. Wcześniej chodziłam do gimnazjum w Niemczech.Od pierwszego dnia miałam o niej dobre wrażenie. Nauczyciele byli mili, dużo mi pomagali, klasa sympatyczna. Na początku trudno mi się było przyzwyczaić, lecz z upływem czasu bardzo dobrze się w niej poczułam. Muszę powiedzieć, że dużo rzeczy jest tu inaczej niż w Niemczech, np., że trzeba zmieniać obuwie.

Jakiś czas temu u nas w szkole zamontowano kamery i nie wszystkim się to podoba. Na początku również miałam mieszane uczucia, ale jest to bardzo dobry sposób na zachowanie bezpieczeństwa. Pani Dyrektor próbuje w szkole utrzymać dobrą atmosferę, przedstawia ją z jak najlepszej strony.Nasi nauczyciele bardzo dobrze i ciekawie prowadzą lekcje, a przy jakichkolwiek konfliktach zawsze nam pomagają i próbują je rozwiązać.Podsumowując, myślę że ta szkoła nie jest taka zła, jak może się innym wydawać. Wydaje mi się dużo lepsza, niż inne. Dużo się w niej nauczyłam i nadrobiłam niemieckie zaległości.-Victoria K. klasa VIII    

Języki
angielski, niemiecki
Dojazd
Dojazd do Szkoły uczniom z obwodu szkoły zapewnia Gmina.
Sześciolatek w pierwszej klasie

Nauczyciele klas pierwszych dbają o bezpieczną i twórczą atmosferę, dostosowują pracę do indywidualnego rozwoju każdego dziecka (zwłaszcza sześciolatka, organizują zabawy i zajęcia, które oddziałują na wszystkie zmysły, pozwolą dziecku doświadczać, poznawać i zrozumieć otaczający je świat. Szkoła uczy przez zabawę, gry i sytuacje zadaniowe, daje możliwość wykorzystania przez dzieci ich naturalnych talentów twórczych.

 Szkoła zapewnia także przyjazny klimat umożliwiający adaptację do warunków funkcjonowania szkoły, opiekę przyjaznych, bardzo dobrze przygotowanych nauczycieli, opiekę w świetlicy, dobór programów nauczania dostosowanych do możliwości uczniów, warunków społecznych. Wyposażenie sali jest sprzyjające nauce i zabawie. Proponujemy naukę języka obcego oraz języka mniejszości narodowej -języka niemieckiego jak i zajęcia pozalekcyjne, dbamy o rozwój zdolności i zainteresowań dziecka.

Drzwi otwarte
Przepraszamy, ale z uwagi na pandemię w tym roku nie zorganizujemy " Drzwi otwartych" ale zapraszamy na stronę internetową szkoły oraz facebooka.
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe