Luboń
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 4 im. pro. Adama Wodziczki
Adres
1 Maja 10, 62-030 Luboń
Telefon
618130381
Fax
618130381
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agnieszka Antczak
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. pro. Adama Wodziczki
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. pro. Adama Wodziczki
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. pro. Adama Wodziczki
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. pro. Adama Wodziczki
Opis
Szkoła posiada 19 sal lekcyjnych, w tym 6 sal wyposażonych w sprzęt, pomoce do nauki i zabaw dla dzieci z kl. 1, profesjonalną pracownię językową, gabinet pedagoga-logopedy, gabinet psychologa, salę przystosowaną dla oddziałów przedszkolnych, pracownię komputerową w której znajduje się 29 stanowisk z łączem internetowym, dwa pomieszczenia świetlicy, bibliotekę, salę gimnastyczną, salę do gimnastyki korekcyjnej, gabinet profilaktyki zdrowotnej (gabinet pielęgniarki), gabinet psychologa, pedagoga, salę do zajęć rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych, profesjonalną salę językową, księgowość, boisko „Orlik” z siłownią na świeżym powietrzu, boiskiem do koszykówki oraz siatkówki plażowej, boiska przy budynku szkoły (małe i duże) oraz plac zabaw. Funkcjonuje też kuchnia i stołówka szkolna. W celu usprawnienia komunikacji nauczycieli z rodzicami i uczniami od 2014 roku w szkole obowiązuje dziennik elektroniczny Librus. Wdrażamy ocenianie kształtujące, wykorzystujemy w pracy z uczniem platformę indywidualni.pl, korzystamy z platformy e-nauczanie.
Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
W wyniku przeprowadzonej przez Kuratorium Oświaty Ewaluacji Zewnętrznej szkoła osiągnęła wysoki wynik wypełniania wymagań państwa. Szkoła realizuje innowacje pedagogiczne oraz programy autorskie. Szkoła organizuje i bierze udział w licznych zawodach i imprezach sportowych. Realizuje liczne projekty i akcje m.in.: „Szkoły Promującej Zdrowie”, "Szkoła w ruchu", „Lepszy świat przez wolontariat”, „Bezpieczna szkoła –bezpieczny uczeń” i „Szkoła Odkrywców Talentów”. W projekcie „Szkoła z klasą2.0” – od roku 2014 otrzymaliśmujemy tytuł szkoły eksperckiej i każdego roku możemy się pochwalić  przykładami dobrych praktyk. Realizujemy program ARR „Owoce i warzywa w szkole” oraz Szklanka mleka”, Należymy do Akademii Szkół Uczących Się i Nauczycielskiej Akademii Internetowej. Wdrażamy ocenianie kształtujące. Innowacyjne metody pracy pozwoliły naszym uczniom osiągnął wiele sukcesów. Znaleźli się oni wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, Konkursu Matematycznego "Złota Żabka", Ogólnopolskiego Nauk Przyrodniczych "Świetlik", a także Konkursu Recytatorskiego "Wpisani w historię", zdobyli też wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Wychowankowie naszej szkoły zajmują znaczące lokaty w miejskich konkursach recytatorskich. W roku szkolnym 2017/18 otrzymalismy Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji, zajęlismy I miejsce w międzynarodowej imprezie rekreacyjnej "W drodze do maratonu", uzyskaliśmy II miejsce w konkursie ogólnopolskim SKS łączy pokolenia.

Uczymy się poprzez zabawę, promujemy zdrowie i bezpieczeństwo, działamy innowacyjnie.

Sześciolatek w pierwszej klasie
Szkoła posiada wykwalifikowaną kadrę, która realizuje liczne projekty edukacyjne pozwalające uczniom rozwijać i doskonalić umiejętności.Zajęcia z sześciolatkami prowadzone są w odrębnym skrzydle szkoły, w dużej przestrzennej sali. Dzieci korzystają również z bogatego zaplecza sportowo-rekreacyjnego: plac zabaw, boisko sportowe "Orlik".
Historia
Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. A. Wodziczki we wrześniu zeszłego roku obchodziła 110-lecie. Znajduje się w cichym i spokojnym miejscu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w pobliżu WPN. Powstała w 1904 roku. W latach 1918r.- 39r. jak większość szkół wiejskich była placówką z jednym nauczycielem. Następnie przekształcono ją na trzyklasową z kierownikiem i dwoma nauczycielami, a później na pięcioklasową z kierownikiem i czterema nauczycielami. Po II wojnie światowej dyr Mieczysław Śliwiński przystąpił do organizowania polskiej szkoły w Lasku. 13 października 1965 roku otwarto nowo wybudowany budynek szkolny przy ul.1 Maja 10. 1 września 1966 roku rozpoczęto naukę w ośmioklasowej szkole podstawowej. Od 2004r. patronem szkoły jest prof. Adam Wodziczko.
Zajęcia pozalekcyjne
Po zdiagnozowaniu potrzeb uczniów w szkole organizowane są zajęcia pozalekcyjne oraz zajęcia pozaszkolne.  W roku szkolnym 2017/18 są to: Zajęcia pozaszkolne: Hajdasz, nauka pływania - basen „Na fali”, tenis dla najmłodszych, j.angielski, tenis stołowy, zajęcia karate z rodzicami, zumba dla dzieci i rodziców, harcerze i zuchy oraz zajęcia siatkówki dla przyjaciół szkoły, piłka nożna, tekwondo.
Koła zainteresowań: Koło małego przyrodnika, koło flaźoletowe, koło programowania, koło teatralne, zaspół taneczny "Banarańcze", koło szachowe, koło umiejętności rachunkowych, koło teatralno-humanistyczne, koło nowych technilogii, koło historyczne, koło poznawania świata.
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe