Łowicz
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I Stopnia nr 3 w Łowiczu - Kucharz
Nazwa oddziału

 Kucharz

Cykl kształcenia

 3

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

Opis

Lubisz gotować? To wybierz  Branżową szkołę I stopnia kształcącą w zawodzie kucharz.

W czasie nauki zostaniesz przygotowany do pracy na stanowiskach związanych z kompleksową organizacją i obsługą gastronomiczną różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Poznasz specyfikę funkcjonowania firm cateringowych, zakładów żywienia zbiorowego, restauracji i innych.

W dobrze wyposażonych pracowniach szkolnych poznasz tajniki zawodu i zostaniesz profesjonalnie przygotowany do przyszłej pracy.

Tu nauczysz się sporządzania potraw, ciast i napojów zgodnie z ustalonymi recepturami oraz opracowywania własnych przepisów. Miejscem pracy dla kucharza są restauracje, hotele, publiczne miejsca żywienia, stołówki, ośrodki wypoczynkowe, pokłady statków, jak również własna działalność cateringowa i obsługa prywatnych imprez.

Zostaniesz przygotowany do pracy na stanowisku kucharza, który zajmuje się sporządzaniem potraw i napojów. Poznasz różne metody i techniki obróbki wstępnej i cieplnej.

Nauczysz się obsługi nowoczesnego sprzętu i urządzeń gastronomicznych.

Po ukończeniu szkoły możesz podjąć pracę w restauracjach, barach, kawiarniach oraz różnego rodzaju stołówkach. Możesz też otworzyć własną działalność gospodarczą.

W dalszym procesie kształcenia uczeń może uzyskać dyplom zawodowy w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w branżowej szkole II stopnia lub na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, uzupełniając wykształcenie ogólne do poziomu średniego.


To kierunek dla osób, które kochają kulinaria i chcą rozwijać swoją pasję!