Łowicz
Technikum
Technikum nr 3 w Łowiczu - Technik Hotelarstwa
Nazwa oddziału

 Technik Hotelarstwa

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Geografia
  • Język obcy nowożytny

Przedmioty rozszerzone

 Matematyka

 Język angielski

Opis

Jeżeli marzysz o karierze w branży hotelarskiej - zrealizuj swój cel!

Technik hotelarstwa to idealny kierunek dla osób komunikatywnych, ciekawych świata, chętnie pracujących w zespole, ceniących różnorodność i wyzwania. Pracownik odpowiedzialny jest za planowanie, nadzorowanie oraz wykonywanie usług hotelarskich. Kompleksowo obsługuje gości hotelowych oraz organizuje usługi konferencyjne, turystyczne, rekreacyjno – sportowe, typu Wellness i SPA. Prowadzi korespondencję z odbiorcami usług hotelarskich, obsługuje sprzęt biurowy, korzysta z komputerowych programów hotelowych.
Zapewniamy teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywanego zawodu, możliwość
praktycznej nauki w pracowni hotelarskiej oraz podczas praktyk w renomowanych hotelach w kraju i za granicą.
Technik hotelarstwa daje możliwość pracy na wszystkich stanowiskach łącznie ze stanowiskami kierowniczymi w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, zakładach uzdrowiskowych, ośrodkach informacji turystycznej, biurach i agencjach turystycznych, agroturystyce, organach administracji odpowiedzialnej za promocję turystyki. Absolwent kierunku może również prowadzić własną działalność w branży turystyczno –gastronomicznej.

Po ukończeniu technikum można kontynuować naukę na studiach o takim samym lub podobnym profilu, a także podjąć kształcenie na dowolnie wybranym kierunku.

Dodatkowo na kierunku technik hotelarstwa wprowadzona została innowacja: Steward,
Stewardessa, Pilot wycieczek. Dzięki temu poszerzysz swoją wiedzę z zakresu obsługi ruchu
lotniczego i morskiego, savior- vivre’u i kultury osobistej. Poznasz specyfikę pracy na lotnisku czy pokładzie samolotu. Umiejętności te zdobędziesz podczas wycieczek przedmiotowych, warsztatów, spotkań z pracownikami lotnisk i stewardesami. Nasze bogate i długoletnie doświadczenie na kierunku technik hotelarstwa jest dla Ciebie gwarancją sukcesu.

Wybierz zawód z przyszłością!