- Nazwa oddziału
-
TL PW Technik logistyk przygotowania wojskowego
- Cykl kształcenia
-
5
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- geografia
- wiedza o społeczeństwie
- Przedmioty rozszerzone
-
- język angielski
- Zawody
-
Technik logistyk
- Opis
-
W oddziale realizowane będzie szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego w formie obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Program realizowany będzie przez szkołę w części teoretycznej oraz przez patronacką jednostkę wojskową w części praktycznej. Szkolenie kończy się 50-godzinnym obozem szkoleniowym, przeprowadzanym na początku ostatniego roku nauki.
Korzyści z ukończenia klasy przygotowania wojskowego:
- odbycie skróconej służby przygotowawczej dla ochotników, kończącej się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy;
- preferencje w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej;
- przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach – dodatkowe punkty rankingowe w czasie rozmów kwalifikacyjnych;
- stałe konsultacje przedstawicieli wojskowych komend uzupełnień w zakresie przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia służby adekwatnych do potrzeb Sił Zbrojnych i uwarunkowań kandydata;
- zaszczytna służba ojczyźnie;
- stabilna praca;
- szansa rozwoju zawodowego.
Technik logistyk - zawód z przyszłością
· Technik logistyk to nowy, atrakcyjny zawód dla młodzieży przedsiębiorczej, kreatywnej i twórczej.
Zadaniem logistyka jest działanie na rzecz firmy i konfigurowanie tak wszystkich zasobów (ludzi, magazynów, materiałów) i narzędzi (np.: oprogramowania komputerowego, transportu), by osiągnąć jak najlepszy efekt finansowy w zakresie działań związanych z produktem.
· Kształcenie zawodowe obejmuje dwie kwalifikacje, z których uczeń zdaje egzaminy:
1.Obsługa magazynów
2. Organizacja transportuDobrze wykształceni logistycy są poszukiwani na rynku pracy, gdyż dzięki nim przedsiębiorstwa mogą dostarczać klientom produkty zgodnie z ich potrzebami, nie gromadząc nadmiernych zapasów i zmniejszając koszty działalności.
Technik logistyk może podejmować pracę w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, usługowych, transportowo-spedycyjnych, w jednostkach samorządu terytorialnego oraz może znaleźć pracę poza granicami kraju, wszędzie tam, gdzie logistyka jest znana i stosowana w praktyce, na stanowiskach:
- specjalisty ds. sprzedaży i prognozowania popytu
- specjalisty ds. planowania zakupów
- specjalisty ds. handlu elektronicznego
- specjalisty ds. logistyki miejskich usług infrastrukturalnych
- specjalisty ds. systemów informacyjnych wspomagających dystrybucję
- specjalisty ds. gospodarki odpadami
- specjalisty ds. planowania produkcji i zapasów
- specjalisty ds. gospodarki materiałowej
- specjalisty ds. pakowania i opakowań
- specjalisty ds. transportu wewnętrznego
Model absolwenta
Technik logistyk, to osoba, która potrafi umiejętnie planować szereg działań. Charakteryzuje się systematycznością, kulturą osobistą, umiejętnościami interpersonalnymi, przedsiębiorczością oraz elastycznością w działaniu.
Absolwent szkoły przygotowany jest do:
- sporządzania dokumentów logistycznych,
- prowadzenia rozliczeń ze spedytorami, klientami krajowymi i zagranicznymi,
- organizowania lub współdziałania przy organizacji i realizacji zaopatrzenia, magazynowania, transportu i dystrybucji,
- zarządzania zapasami i tworzenia planów dostaw,
- obliczania kosztów magazynowania towarów,
- dobierania środków transportu i urządzeń przeładunkowych w obsłudze łańcucha dostaw,
- obsługiwania zintegrowanych systemów informatycznych w logistyce,
- prezentowania działalności marketingowej na rynku usług logistycznych
UWAGA!!!
Test sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy w zawodzie technik logistyk
oddział przygotowania wojskowego - klasa wojskowa- Test sprawności odbędzie się na sali gimnastycznej ZSEiO nr 6 w Łomży, w dniu 28 czerwca 2021 r.
- Test przeprowadzony zostanie w dwóch turach: pierwsza grupa zaczyna o godzinie 10.00, druga grupa o 12.00 (lista grup zostanie ogłoszona do 24.06.2021 r.)
- Podczas testów sprawnościowych obowiązuje strój sportowy (w tym również obuwie). Osoby, które nie będą miały zmienionego stroju nie będą dopuszczone do testów.
- Na sali gimnastycznej mogą przebywać wyłącznie osoby zdające test. Osoby towarzyszące czekają przed szkołą.
- Osoby przybywające do szkoły zobowiązane są do przestrzegania obowiązujących wymogów sanitarnych: zakrywania ust i nosa maseczką (którą można będzie zdjąć na sali gimnastycznej), dezynfekowania rąk, zachowania dystansu tam, gdzie to możliwe.
- Sprzęt na sali gimnastycznej, z którym styczność będą mieli uczestnicy testu, będzie dezynfekowany po każdym uczestniku. Na sali będzie się również znajdował płyn do dezynfekcji.
- Warunkiem przystąpienia do testu jest przedstawienie przed egzaminem orzeczenia lekarskiego wydanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej potwierdzające brak przeciwwskazań do udziału w teście oraz nauki w Oddziale Przygotowania Wojskowego.
Test obejmuje:
1. bieg wahadłowy 6x10 m – dwie chorągiewki ustawione w linii prostej w odległości 10 m od siebie. Na sygnał startowy uczestnik pokonuje trasę od chorągiewki do chorągiewki (obiegając je) 6-krotnie (w sumie 6 x 10 m). 1 próba.
2. zwis na drążku na czas - dziewczęta (chwyt dowolny, należy samodzielnie się podciągnąć, ręce zgięte w łokciach, broda nad drążkiem) / podciąganie na drążku na ilość powtórzeń - chłopcy (chwyt dowolny, ze zwisu na drążku na prostych rękach podciągnięcie tak, by broda znalazła się nad drążkiem, powrót do pozycji wyjściowej – do pełnego wyprostu rąk)
3. skok w dal z miejsca – odległość liczona własnymi stopami. Jeśli mniej niż 1 stopy zaokrąglamy w dół, jeśli więcej niż 1 stopy zaokrąglamy w górę. Skok wykonywany obunóż z linii, po wylądowaniu wykonujemy obrót na pięcie stopy bliższej linii wyskoku i liczymy stopy.
4. bieg po kopercie 5x3 m na czas – 3 powtórzenia (należy obiegnąć kopertę 3 razy), 1 próba