- Nazwa oddziału
-
III - MATEMATYCZNO-FIZYCZNY /oddział dwujęzyczny/
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- fizyka
- język obcy nowożytny
- Przedmioty rozszerzone
-
- matematyka
- język angielski
- fizyka
- informatyka
- Dodatkowe wymagania
-
Sprawdzian kompetencji językowych
- Opis
-
Kandydaci do klasy przystąpią do sprawdzianu kompetencji językowych na przełomie czerwca.
I. W klasie pierwszej planujemy rozdział matematyki na dwa przedmioty: geometrię i analizę z algebrą. W klasie tej planowane jest rozszerzenie podstawy programowej z matematyki tak, aby uczniowie mogli przystąpić z powodzeniem nie tylko do matury rozszerzonej ale również dwujęzycznej.
II. Na lekcjach matematyki część zadań będziemy rozwiązywali w języku angielskim. Poznamy także specjalistyczne słownictwo i zwroty. Jako pomoce dydaktyczne wykorzystamy drukarkę 3D i quizy w języku angielskim.
III. Na lekcjach fizyki wprowadzone będą elementy języka angielskiego, m.in. w zadaniach, nazwach wielkości fizycznych, zjawisk fizycznych czy też w treści praw fizycznych. Pojawią się filmy edukacyjne w języku angielskim.
IV. W klasie pierwszej język angielski będzie nauczany na 7 godzinach lekcyjnych z podziałem: 3 godziny podstawa + 1 godzina rozszerzenie + 3 godziny programu dwujęzycznego.
Tradycyjnie, klasa będzie realizowała program „Sobotnia Szkoła Matematyczna”, prowadzony przez pracowników naukowych wyższych uczelni (m.in. Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego).
Uczniowie będą mogli wybrać zajęcia rozszerzające z informatyki z elementami robotyki lub geografii, które będą realizowane w grupach międzyoddziałowych.
Uczniowie tej klasy będą przygotowani do zdawania poziomu rozszerzonego lub dwujęzycznego z matematyki, fizyki oraz poziomu dwujęzycznego z języka angielskiego.Będą także przygotowani do matury z informatyki na poziomie rozszerzonym. Absolwenci klasy będą również posiadali umiejętności umożliwiające im uzyskanie certyfikatów językowych na poziomie FCE i CAE.
Najchętniej wybierane kierunki studiów absolwentów z tego profilu:
informatyka, elektronika, automatyka i robotyka, telekomunikacja, budownictwo, transport, ekonomia, nanotechnologia, grafika, matematyka i analiza danych, architektura, mechatronika/.