- Nazwa oddziału
-
1A humanistyczno-językowy (językowy)
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- język obcy nowożytny , historia (zostanie wzięty przedmiot z najwyższą oceną z podanych)
- drugi język obcy nowożytny , wiedza o społeczeństwie (zostanie wzięty przedmiot z najwyższą oceną z podanych)
- Przedmioty rozszerzone
-
- język polski
- język angielski
- język hiszpański
- Opis
-
Klasa A humanistyczno-językowa to innowacyjna klasa w której zostały wyodrębnione dwie grupy:
a) humanistyczna (przedmioty rozszerzone: historia i wiedza o społeczeństwie) - 16 os.
b) językowa (przedmioty rozszerzone: j. angielski i j. hiszpański) - 16 os.W obu grupach przedmiotem rozszerzonym jest język polski - nauczany wspólnie w jednym zespole klasowym, którego będą uczyć się obie grupy w jednym zespole klasowym. Pozostałych przedmiotów (w zakresie podstawowym) obie grupy będą się uczyć razem. W systemie Nabor, Kandydat do kl. A wybiera właściwą dla siebie grupę a) lub b).
Grupa językowa to doskonały wybór dla przyszłych miłośników języków obcych - także tych, którzy nie uczyli się wcześniej języka hiszpańskiego!
Przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, język hiszpański.
Absolwenci tej klasy zostają najczęściej studentami uniwersytetów na kierunkach takich jak: filologia polska, filologie obce, lingwistyka stosowana, zarządzanie, dziennikarstwo, komunikacja wielokulturowa, turystyka i wiele innych ciekawych kierunków.
Co nas wyróżnia?
- innowacyjny charakter nauczania, pozwalający na indywidualną realizację humanistycznych i językowych zainteresowań , przy jednoczesnej integracji zespołu klasowego pracującego metodami "Myślącej klasy" oraz CLIL (m. in. nauczanie problemowe oraz praca w grupach, w oraz tym realizacja projektów oraz kształcenie przedmiotowo-językowe z wykorzystaniem metod aktywnych)
- gwarantujemy świetne przygotowanie do matury rozszerzonej z j. polskiego, j., angielskiego oraz j. hiszpańskiego
- autorski program nauczania z j. hiszpańskiego
- dla zainteresowanych dodatkowe godziny zajęć z umiejętności dyskutowania i argumentacji czyli "Szkoły mówców", zwieńczonych szkolnym turniejem debat oksfordzkich.
- ciekawe lekcje językowe z użyciem metod aktywnych ( w tym metodą CLIL nauczania zintegrowanego przedmiotowo-językowego)
- dla chętnych uczniów proponujemy koło debatanckie w j. angielskim, którego finałem jest wyjazd uczestników na Mistrzostwa Polski w Debatach w j. angielskim do Warszawy
- umożliwiamy uczniom udział w warsztatach językowych. tłumaczeniowych oraz w konkursach językowych, organizowanych przez PANS w Krośnie, w ramach umowy o współpracy.
- wyjeżdżamy na spektakle anglojęzyczne
- WOW! organizujemy unikatowe zajęcia ze studentami z Uniwersytetu Stanowego Iowa w USA z j. angielskiego oraz historii, wosu i innych przedmiotów w ramach umowy z Uczelnią amerykańską o praktykach studenckich (corocznie przez okres 2 miesięcy)
- dla chętnych uczniów organizujemy wyjazdy zagraniczne na tygodniowe kursy językowe do Hiszpanii oraz tygodniowe wyjazdy edukacyjne do Londynu wraz ze zwiedzaniem stolicy Wlk. Brytanii.
- umożliwiamy uczniom rozwój zainteresowań artystycznych poprzez udział w spektaklach teatralnych, spotkaniach autorskich, lekcjach bibliotecznych a także umożliwiamy realizację własnych pasji teatralnych w szkolnym Teatrze "Marysia".
- Stawiamy na rozwój kompetencji komunikacyjnych i dziennikarskich poprzez udział w warsztatach dziennikarskich oraz pracy w kole dziennikarsko-medialnym, a także redagowania portalu społeczności kopernikańskiej E-Kopernik....
Dla entuzjastów j. obcych gwarantujemy opiekę dydaktyczną na kołach przedmiotowych z języka polskiego, języka angielskiego i j. hiszpańskiego, aby ułatwić uczniom start w olimpiadach
przedmiotowych.Dołącz do nas i zostań poliglotą!
Z pewnością znajdziesz coś dla siebie i razem z nami rozwiniesz swoje kompetencje
językowe na najwyższym poziomie.