- Nazwa oddziału
-
1d LO dziennikarsko-językowy
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- język obcy nowożytny , historia , wiedza o społeczeństwie (zostaną wzięte dwie najlepsze oceny z podanych)
- Przedmioty rozszerzone
-
- język angielski
- język niemiecki
- język francuski
- język polski
- Opis
-
Rozszerzenie: język polski, język angielski, język niemiecki lub język francuski. Klasa zostanie podzielona na dwie grupy. Język angielski jest obowiązkowy dla całej klasy (18 godzin w cyklu nauczania), drugi język (14 godzin w cyklu) do wyboru przez ucznia (niemiecki - kontynuacja lub francuski - dla początkujących), przy czym w przypadku nierównego wyboru o przydziale do danej grupy zdecyduje większa ilość punktów uzyskanych w wyniku rekrutacji.
Cieszy się dużym zainteresowaniem absolwentów szkół podstawowych. Jest to drugi kierunek humanistyczny, w ubiegłym roku szkolnym utworzono dwie klasy o kierunku dziennikarsko-językowym.
W świat mediów wprowadzą zajęcia uzupełniające: edukacja dziennikarska gdzie uczniowie poznają warsztat pracy dziennikarza od A do Z, nauczą się warsztatu dziennikarskiego także od strony technicznej. Uczniowie mają także możliwość publikowania swojej działalności reporterskiej na stronie internetowej Szkoły oraz pracy w teatrze obcojęzycznym „Vacuum”.
Jest to klasa dla młodych ludzi, którzy chcą się nauczyć kreatywności i mają dużo pomysłów, które chcieliby w szkole realizować.
Nauka dwóch języków obcych na poziomie rozszerzonym oraz kształcenie różnorodnych kompetencji w ramach zajęć uzupełniających oraz duża oferta dodatkowych zajęć zapewni harmonijny rozwój każdemu uczniowi.
Uczniowie mogą brać udział w licznych konkursach i olimpiadach (m. in. Olimpiadzie Wiedzy o Mediach, Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, konkursach poetyckich, dziennikarskich itp.).
Główne kierunki studiów, które mogą być wybierane przez absolwentów tej klasy to : filologia polska, angielska, germanistyka, inne filologie, a także dziennikarstwo, administracja, europeistyka, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo publiczne.