Szkoła Podstawowa nr 7 wraz z Przedszkolem Miejskim nr 10 tworzą Miejski Zespół Szkół nr 3 w Krośnie położony w dzielnicy Polanka, z dala od centrum miasta. Obecnie szkoła liczy 14 oddziałów, w których w bieżącym roku szkolnym uczy się 285 uczniów. Każdy jest tu znany z imienia, jest cząstką szkolnej społeczności, w której czuje się ważny i doceniony.
Zajęcia lekcyjne odbywają się w godzinach od 8:00 do 15:00 w czternastu jasnych salach, wyposażonych w nowoczesne środki dydaktyczne, tablice interaktywne i interaktywne laboratorium chemiczne Empiriusz. Posiadamy jedną pracownię komputerową wyposażone w monitory interaktywne, komputery stacjonarne z dostępem do Internetu, namiotową halę sportową, profesjonalne boisko wielofunkcyjne, boisko trawiaste do piłki nożnej, salę gimnastyczną z urządzeniami do ćwiczeń dla młodszych dzieci, plac zabaw, bibliotekę, świetlicę, gabinet pielęgniarki, logopedy, psychologa i pedagoga oraz jedną salę wyposażoną w dywan interaktywny. W ramach realizacji projektu Laboratoria Przyszłości wzbogaciliśmy szkołę w nowoczesny sprzęt : drukarki 3D, profesjonalne nagłośnienie, aparaty fotograficzne.
Dwie szatnie szkolne wyposażone są w indywidualne
szafki dla każdego ucznia. Teren wokół szkoły jest ogrodzony, monitorowany i
oświetlony w nocy.
Zaktualizowano dnia 23.01.2024 r.
Przygotowujemy uczniów do udziału w wielu konkursach szkolnych, międzyszkolnych i ogólnopolskich, w których z powodzeniem uczestniczą zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Nasi uczniowie wielokrotnie otrzymywali Nagrody Prezydenta Miasta Krosna za swoje osiągnięcia. W konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty mamy wielu finalistów i laureatów. W rywalizacji sportowej nasza szkoła od wielu lat zajmuje czołowe miejsce wśród szkół podstawowych Krosna i wysoko plasuje się w rankingu wojewódzkim. Z sukcesem bierzemy udział rokrocznie w „Międzyszkolnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej”, zdobywamy wyróżnienia w „Kangurze Matematycznym”, mamy laureatów "Mini Olimpiady Matematycznej klas I - III", osiągamy sukcesy w Przeglądach Kolęd i Pastorałek oraz Konkursie Piosenki Angielskiej oraz wielu innych.
Zaktualizowano dnia 23.01.2024 r.
Dla szczególnie uzdolnionych organizujemy zajęcia przygotowujące do konkursów przedmiotowych i olimpiad. Organizujemy wyjazdy na lodowisko i naukę jazdy na nartach biegowych. W klasach młodszych najbardziej popularne są zajęcia plastyczne, origami oraz sportowe. . Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi organizujemy pomoc na zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych, rewalidacyjnych, zapewniamy opiekę pedagoga, psychologa oraz logopedy szkolnego. Uczniowie uczestniczą w zajęciach pomagających im nabyć lub rozwinąć kompetencje społeczne.
Szkoła współpracuje z instytucjami takimi jak: Beniaminek, Szkoła Tańca, Drużyna Kangura. Oferowane przez nie zajęcia umożliwiają dzieciom rozwijanie talentów sportowych, tanecznych i piłkarskich.
Zaktualizowano dnia 23.01.2024 r.
Nowoczesne, kolorowe sale lekcyjne wyposażone w indywidualne szafki na przybory dla uczniów, zabawki, bajki, regały, dostosowane do wzrostu stoliki i krzesełka, są przystosowane do przyjęcia uczniów do klas pierwszych. Pomieszczenia posiadają wydzieloną część rekreacyjną z dywanem. Jedna z sal wyposażona jest w dywan interaktywny. Uczniowie mają możliwość pozostawienia podręczników i materiałów plastycznych w szafkach znajdujących się w każdej klasie. Dodatkowo proces edukacji wspomagają nowoczesne pomoce dydaktyczne będące wyposażeniem klas oraz doskonale przygotowani do pracy z młodszymi dziećmi nauczyciele. Ponadto dzieci mają zapewnioną pomoc ze strony wychowawcy, pedagoga oraz logopedy i psychologa.
Zaktualizowano dnia 23.01.2024 r.
Szkoła Podstawowa nr 7 ma bardzo długą historię. Powołana do życia została w czasach zaborów decyzją Szkolnej Rady Krajowej 21 III 1910 r., jako jednoklasowa szkoła powszechna. W 1914 r. nastąpiła reorganizacja szkoły z jednoklasowej na dwuklasową, a od 1937 roku szkoła w Polance pracowała jako szkoła II Stopnia, czyli szkoła posiadająca 6 klas. Kierownikiem szkoły aż do 1938 r. był Wincenty Adamik, a po jego przejściu na emeryturę funkcję tę objął Franciszek Bogaczewicz. Po II wojnie światowej szkoła została przeniesiona do nowego budynku, w którym mieści się do dzisiaj. W roku 2002 szkoła otrzymała imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a od 2006 wraz z Przedszkolem Miejskim Nr 10 tworzy Miejski Zespół Szkół nr 3. W 2008 roku do szkoły dobudowana została nowoczesna hala sportowa, obok której w 2010 roku powstał plac zabaw, zaś w 2014 roku boisko wielofunkcyjne. Dbamy zarówno o wygląd szkoły, jak i o atrakcyjność terenu zielonego wokół obiektu.
Zajęcia komputerowe