Komorniki
Przedszkole
Przedszkole Cztery Pory Roku
Adres
Grunwaldzka 493, 62-064 Plewiska
Telefon
618638106
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Justyna Konieczna
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Cztery Pory Roku
  • Przedszkole Cztery Pory Roku
  • Przedszkole Cztery Pory Roku
Opis
Przedszkole Cztery Pory Roku funkcjonuje w Plewiskach od 2006 r. W ciągu tych dziesięciu lat działalności nasze mury gościły wiele szczęśliwych dzieci i zadowolonych rodziców. Od września 2016 zmieniamy się w placówkę publiczną. Nie wpłynie to jednak na poziom świadczonych przez nas usług. Zawsze dajemy dzieciom to, co mamy najlepsze. W naszej pracy pedagogicznej kierujemy się stwierdzeniem Roberta Fulghuma: "Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć o życiu nauczyłem się w przedszkolu.", dlatego naszym celem jest towarzyszenie dziecku w jednym z najważniejszych okresów jego rozwoju. Chcemy pomóc mu w trakcie kształtowania się osobowości, samodzielności i chęci do samokształcenia. Naszym celem od początku było stworzenie przedszkola, w którym dziecko czułoby się bezpiecznie, a ciepła, rodzinna atmosfera przypominałaby domową. Dzięki staraniom pracowników placówki i jasno określonym zasadom współdziałania, z dumą możemy stwierdzić, że nasz cel został osiągnięty - co potwierdzają opinie rodziców, którzy powierzyli nam opiekę nad swoimi dziećmi, ale przede wszystkim zadowolenie naszych małych podopiecznych. Tym, na czym zależy nam najbardziej, jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka - pod względem intelektualnym, fizycznym i psychicznym, tak, by nasze maluchy dobrze poradziły sobie w klasie I.
Personel
Wykwalifikowana, doświadczona kadra z bardzo dobrym podejściem do dzieci.
Godziny otwarcia od
6:30
Godziny otwarcia do
17:00
Godziny otwarcia uwagi
Przedszkole realizuje Bezpłatną Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego w godzinach 8:00-13:00. Każda dodatkowa godzina płatna zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Komorniki, czyli 1 zł Przedszkole czynne od poniedziałku do piątku , w godzinach od 6.30-17.00
Osiągnięcia
Uczestnictwo w Unijnym programie "Dzieciństwo bez próchnicy", w Ekologicznym Konkursie "Buliba", w projekcie "Zostań Kubusiowym Przyjacielem Natury" i innych.
Dodatkowe zajęcia
Przedszkole organizuje zajęcia zgodnie z nową podstawą programową oraz zajęcia dodatkowe: rytmikę z muzyką, język angielski, terapię logopedyczną oraz religię na życzenie rodziców. warsztaty kulinarne, spotkania z psychologiem, okulistą, stomatologiem, koncerty Zielonej Nutki, wycieczki do kina, teatru, gospodarstwa agroturystycznego, zajęcia z Integracji Sensorycznej.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe