Komorniki
Przedszkole
Przedszkole Króla Maciusia I w Komornikach
Adres
Korczaka 5, 62-052 Komorniki
Telefon
61 8107-760
Fax
61 8107-760
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agnieszka Matuszewska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Króla Maciusia I w Komornikach
  • Przedszkole Króla Maciusia I w Komornikach
  • Przedszkole Króla Maciusia I w Komornikach
  • Przedszkole Króla Maciusia I w Komornikach
  • Przedszkole Króla Maciusia I w Komornikach
  • Przedszkole Króla Maciusia I w Komornikach
Opis
Przedszkole Króla Maciusia I mieści się w dwukondygnacyjnym budynku w centrum Komornik, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej,budynek Przedszkola został oddany do użytku w roku 1983. Na zapleczu znajduje się duży ogród z urządzonym placem zabaw dla dzieci i górką saneczkową. Ogród usytuowany jest z dala od głównej ulicy, otoczony parkanem, jest bezpieczny i przyjazny dzieciom ( duża ilość drzew i roślin). W przedszkolu może przebywać 143 przedszkolaków w 6 grupach : Kukułeczki, Podróżnicy, Czarodzieje, Dobosze, Pisarze i Iskierki. Sale dla dzieci są, przestronne, funkcjonalne, przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt do gier i zabaw. Wszystkie sale posiadają samodzielne węzły sanitarne. Przedszkole posiada również dobrze wyposażoną salkę do zajęć dodatkowych, pomieszczenia w których gromadzone są pomoce dydaktyczne, dodatkowy sprzęt do zabaw oraz pokój nauczycielski. Przedszkole jest placówką publicznym prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo – dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego dokonuje rekrutacji dzieci w oparciu o zasadę powszechnej dostępności. Zatrudnieni nauczyciele posiadają odpowiednie kwalifikacje, praca wychowawczo – dydaktyczna prowadzona jest w oparciu idee J. Korczaka. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 17:00. W tym czasie odbywają się zajęcia i zabawy planowane, inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci. W miesiącach letnich wymiennie z innymi przedszkolami organizowany jest dyżur. W przedszkolu Króla Maciusia I stwarzamy warunki do rozwijania indywidualnych zainteresowań i uzdolnień dzieci. Nasze Przedszkole jest otwarte na oczekiwania i potrzeby dzieci i rodziców, to placówka mądrze wychowująca, radosna i bezpieczna, dbająca o rozwój wszystkich wychowanków, promująca działania twórcze, dobrze przygotowująca do podjęcia nauki w szkole. Praca wychowawczo – dydaktyczna prowadzona jest w oparciu o zatwierdzone programy wychowania przedszkolnego.
Dodatkowe zajęcia
Karate, , Warsztaty Taneczne, Gimnastyka Korekcyjna, Akademia Reksia, Język Angielski, Koncerty muzyczne,  cykliczne zajęcia plastyczne. 
Logopedia, terapia pedagogiczna
Godziny otwarcia od
06:30
Godziny otwarcia do
17:00
Osiągnięcia
- Posiadamy certyfikaty: Bezpieczne Przedszkole , Europejskiej Jakości wychowania Przedszkolnego, Dodaj język polski do ulubionych. - Zdobywamy nagrody na szczeblu województwa, powiatu i gminy w konkursach : Piosenki przedszkolnej, Konkursach plastycznych, Konkursach logopedycznych, Przeglądach kolęd i Pastorałek - Uczestniczymy w akcjach charytatywnych: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Góra Grosza, Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz chorych dzieci,
Godziny otwarcia uwagi
6:30 - 17:00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe