Zielona Góra
Liceum ogólnokształcące
IV Liceum Ogólnokształcące - akademicki
Nazwa oddziału

 akademicki

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Język obcy nowożytny
  • Biologia

Przedmioty rozszerzone

 Biologia

 Chemia

 Fizyka

 Geografia

 Informatyka

 Matematyka

 Historia

 Język obcy nowożytny

 Historia sztuki

 Język polski

 Wiedza o społeczeństwie

Opis

Drogi Absolwencie Szkoły Podstawowej!
Wybierając naszą szkołę nie musisz od razu podejmować decyzji o swojej przyszłości zawodowej.
Do klasy pierwszej przyjmiemy około 110 uczniów. Wybierzesz dwa z proponowanych przez nas języków obcych. Pierwszego języka (kontynuowanego po szkole podstawowej), będziesz uczył się przez cztery lata codziennie. Wcześniej napiszesz testy określające poziom kompetencji. Będziesz uczył się w jednym z czterech oddziałów ogólnych i będziesz realizował materiał na poziomie podstawowym. Głównym kryterium podziału na klasy będzie rodzaj i poziom języka podstawowego oraz języka  dodatkowego.
Pod koniec klasy drugiej, po zajęciach z zakresu poradnictwa zawodowego, zdecydujesz się na tok nauki na jednej z oferowanych przez nas specjalizacji.
Od siódmego trymestru (w klasie trzeciej) będziesz realizował dwa przedmioty w zakresie rozszerzonym - wybrane przez Ciebie, zgodnie z założeniami specjalizacyjnymi. Na bieżąco analizujemy wymagania uczelni wyższych, aby ułatwić Ci wybór przedmiotów w zakresie rozszerzonym.

W czwartej  klasie skończysz naukę w połowie marca, a do matury będziesz przygotowywał się na konsultacjach u wybranych przez siebie nauczycieli.
Kończąc naszą szkołę możesz śmiało realizować swoje marzenia na wszystkich uczelniach w Polsce i za granicą!