Zielona Góra
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia „ŻAK” w Zielonej Górze - Mechanik pojazdów samochodowych
Nazwa oddziału

 Mechanik pojazdów samochodowych

Cykl kształcenia

 3

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Wiedza o społeczeństwie ,  Informatyka

Opis

Mechanik pojazdów samochodowych

 

Jak wygląda praca mechanika pojazdów?

 

Mechanik pojazdów samochodowych najczęściej zatrudniony jest w warsztacie, gdzie zajmuje się obsługą, naprawą, diagnostyką i konserwacją. Stanowisko robocze wyposażone jest zarówno w narzędzia uniwersalne, jak również specjalistyczne oraz w urządzenia diagnostyczne. W tej pracy nie ma czasu na nudę. Mechanik samochodowy poza głównymi zadaniami powinien też wykazywać się zdolnościami negocjacyjnymi, m.in. przy ustalaniu z klientem zakresu prac i ceny za daną usługę. Odpowiednia diagnoza auta pozwala na efektywne usunięcie usterek, a to jest gwarancją satysfakcji klienta.

 

Predyspozycje

 

Na tym stanowisku pracują głównie pasjonaci motoryzacji, co powinno przekładać się na jakość wykonywanej pracy. Co ważne, dla wielu mechaników gotowość do ciągłego kształcenia się i śledzenia nowinek jest czystą przyjemnością. Mechanik pojazdów samochodowych powinien posiadać takie cechy, jak dokładność, precyzja, zręczność, odpowiedzialność oraz umiejętność oceny ryzyka. Szybkość i odporność na stres także są atutami. Poza rutynowymi zadaniami w pracy napotyka na wiele nietypowych przypadków, podczas których będzie mógł wykazać się logicznym myśleniem i analizą.

 

Pomożemy ci zostać fachowcem

 

Podczas trzyletniej nauki w naszej placówce zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, co ułatwi ci pierwsze kroki na rynku pracy. Praktyka czyni mistrza – z takim mottem pomagamy zgłębiać tajniki tego zawodu. Kluczowe umiejętności zdobędziesz na zajęciach praktycznych. Nauczysz się diagnozowania, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych. Praktyki zawodowe zaś odbywają się w specjalnie przystosowanych pracowniach oraz w stacjach obsługi i kontroli pojazdów samochodowych.

                                                                                   

Jakie kwalifikacje zyskasz?

 

Kończąc naszą szkołę, otrzymasz stosowne potwierdzenie kwalifikacji z symbolem MG.18. – diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Tym samym otrzymasz wykształcenie zasadnicze branżowe. Możesz również podnieść swoje kwalifikacje i kontynuować edukację w naszej szkole branżowej II stopnia. Uzyskane kompetencje zostaną potwierdzone dyplomem w zawodzie technik pojazdów samochodowych (MG.43.), natomiast zdobyte wykształcenie średnie branżowe otworzy przed tobą nowe możliwości na współczesnym rynku pracy. Z dyplomem łatwiej nie tylko o pracę w warsztacie czy serwisie, ale też o założenie własnej działalności gospodarczej.

 

Perspektywy zawodowe

 

Branża motoryzacyjna prężnie się rozwija, co stwarza ogromne możliwości w tym zawodzie. Zmiany i nowe technologie to też wyzwanie. Pracodawcy potrzebują specjalistów, którzy potrafią nie tylko uporać się z usterkami, ale także umieją budować i podtrzymywać relacje z klientami. 

 

Dlaczego warto wybrać szkołę branżową Żak?

 

Zapewnimy ci gruntowne przygotowanie do stawiania pierwszych kroków w tym zawodzie, co zostanie poprzedzone zajęciami praktycznymi i teoretycznymi na odpowiednim poziomie. Wiemy, że nauka przez praktykę to klucz do zrozumienia wielu problemów, na jakie spotyka w codziennej pracy mechanik pojazdów samochodowych. Jeśli jesteś gotowy na podjęcie wyzwania, wybierz profesję, która daje ogromną satysfakcję i dobre zarobki.