Zielona Góra
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia „ŻAK” w Zielonej Górze - Monter sieci i instalacji sanitarnych
Nazwa oddziału

 Monter sieci i instalacji sanitarnych

Cykl kształcenia

 3

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Wiedza o społeczeństwie ,  Informatyka

Opis

MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH

Jak wygląda praca na tym stanowisku

Osoba na tym stanowisku zajmuje się montażem i serwisowaniem instalacji grzewczych, gazowych, kanalizacyjnych, wodociągowych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Praca jako monter instalacji sanitarnych to też plany budowy i szkice, na podstawie których ustala się dalsze działania. To także dbałość o należyty stan techniczny instalacji w budynkach, usuwanie awarii oraz ocena kondycji urządzeń i podzespołów.

Czy masz predyspozycje do wykonywania tego zawodu?

Monter często pracuje w grupie – praca wymaga zarówno współdziałania, jak również sprawnego przepływu informacji. Istotne są również sprawność fizyczna oraz odporność na trudne warunki środowiskowe. Atutem są uzdolnienia techniczne, wyobraźnia przestrzenna oraz dokładność. Jeżeli ponadto potrafisz pracować pod presją czasu, będziesz dobrym kandydatem, by pracować jako monter instalacji sanitarnych.

Pomożemy ci zostać fachowcem

Podczas trzyletniej nauki przekażemy ci wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Kładziemy nacisk na naukę przez doświadczenie, dlatego podczas praktyk zawodowych nauczymy cię wykonywać prace przygotowawcze oraz montaż urządzeń. Dowiesz się również, jak realizować prace związane z konserwacją, naprawą oraz modernizacją istniejących sieci. Zajęcia praktyczne to ponad tysiąc godzin warsztatów, które odbywają się w firmach, zatrudniających pracowników na stanowiska montera instalacji sanitarnych. Praktyki to ogromna szansa, by pokazać się z jak najlepszej strony przyszłemu pracodawcy.

Co zyskasz?

Kończąc naszą szkołę, otrzymasz potwierdzenie kwalifikacji oznaczone symbolem BD.05, czyli wykonywanie robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych, w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych. Tym samym będziesz mógł pochwalić się wykształceniem zasadniczym branżowym. Jeśli zdecydujesz się podnieść swoje kwalifikacje, możesz kontynuować edukację w szkole branżowej II stopni (nauka trwa dwa lata). Uzyskane kompetencje zostaną potwierdzone dyplomem w zawodzie technik inżynierii sanitarnej (BD.22.), zaś zdobyte wykształcenie średnie branżowe otworzy przed tobą jeszcze większe możliwości na rynku pracy i szanse na wyższe dochody.

Perspektywy zawodowe

Jeśli wybrałeś zawód montera instalacji sanitarnych, to możesz być przekonany o słuszności swojej decyzji. Profesja ta ma ogromny potencjał w dobie rozwijającej się gospodarki, kiedy pracodawcy szukają kompetentnych pracowników do swoich zespołów. Najwięcej ofert pochodzi od firm budowlano-montażowych, przemysłowych, usługowych czy mieszkaniowych. Zatrudnienia możesz szukać również w miejskich przedsiębiorstwach użyteczności publicznej na terenie kraju oraz poza granicami.

Dlaczego warto wybrać szkołę branżową Żak?

Zapewnimy ci odpowiednie warunki, abyś mógł pracować jako monter instalacji sanitarnych. Ucząc się u nas, masz zagwarantowane wsparcie oraz indywidualne podejście naszej doświadczonej kadry dydaktycznej. Co ważne, zajęcia prowadzone są w oparciu o wymagania zmieniającego się rynku pracy. Dokładamy starań, żeby zapewniać nauczanie na możliwie najwyższym poziomie. Ponadto służymy naszym uczniom wsparciem podczas poszukiwania firm oferujących praktyki.