Zielona Góra
Liceum ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące Salomon
Adres
Rydza-Śmigłego 1, 65-610 Zielona Góra
Telefon
68 320 77 77, 509 718 024
E-mail
Strona www
Dyrektor
Magdalena Milczarek
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • Liceum Ogólnokształcące Salomon
  • Chcemy, aby nasi uczniowie
  • Atuty LOS
Opis

LOS – Liceum Ogólnokształcące Salomon jest placówką prowadzoną przez Fundację Rozwoju Edukacji Salomon. Szkoła powstała z pasji do edukacji i pracy z młodymi ludźmi. Zależy nam, aby uczniowie naszej szkoły we własnym tempie zdobywali wiedzę i umiejętności, odkrywali i pielęgnowali swoje mocne strony. Chcemy im w tym towarzyszyć, wpierać ich wzrastanie i rozwój.

Każdy z uczniów od klasy 2 będzie mieć możliwość dowolnego wyboru rozszerzeń, część przedmiotów zostanie połączonych w bloki przedmiotowe. Uczniowie dzięki znajomości zagadnień na cały rok szkolny będą mogli dowolnie zaplanować ich zaliczanie, sami też decydować, na jaką ocenę będą zaliczać daną partię materiału. Dzięki temu wezmą odpowiedzialność za swoje wykształcenie i będą mieli wpływ na swój LOS w szkole.

Uczniowie naszego liceum będą pracować pod opieką tutora, który wesprze ucznia w rozwoju. W praktyce tutoring polega na długotrwałej, regularnej i indywidualnej pracy (realizowanej w formie spotkań), a jego celem jest lepsze poznanie przez ucznia samego siebie (odkrycie własnych talentów, uzdolnień, mocnych stron i praca nad nimi). Dzięki wprowadzeniu do szkoły tutoringu, chcemy pomóc naszym uczniom w ich odkryciu oraz wspierać ich w wytyczaniu swojej ścieżki edukacyjnej.

W naszym liceum będziemy pracować różnorodnymi metodami. Realizując program sięgniemy po metodę projektu, która pozwoli rozwijać miękkie kompetencje. Jeden dzień w tygodniu zostanie zorganizowany w formie warsztatowni. Nie zapomnimy jednak o wspieraniu indywidualnego rozwoju.


Liceum Ogólnokształcące Salomon swoje działania opiera o wartości chrześcijańskie. Chcemy, aby uczniowie uczyli się w atmosferze szacunku i zaufania. Pragniemy, by wartości chrześcijańskie wypływające z Pisma Świętego miały wpływ na kształtowanie charakteru naszych uczniów, a uczniowie mieli wpływ na otaczający świat.

Jeśli szukasz innowacyjnego miejsca, dla siebie lub swojego dziecka, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza autorska i innowacyjna propozycja opiera się o zindywidualizowany proces nauczania wspierany przez wychowawcę i tutora. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży proponujemy:

Chcemy, aby nasi uczniowie:

Oferta

1a

Historia
Liceum Ogólnokształcące Salomon jest placówką, która rozpocznie swoją działalność 1 września 2023 roku.  Organem prowadzącym szkołę jest Fundacja Rozwoju Edukacji Salomon, które od 16 lat prowadzi w naszym mieście Szkołę Salomon oraz od 2019 roku Przedszkole Salomonek. Wszystkie placówki mieszczą się w Zielonej Górze, w nowoczesnym budynku, przy ul. Rydza-Śmigłego 1.  
Kontakty zagraniczne
W tradycję SZKÓŁ SALOMON wpisana jest współpraca międzynarodowa ze szkolą partnerską Christian Heritage School w Trumbull USA oraz realizacja projektów międzynarodowych w ramach programów Erasmus+ oraz Europejski Korpus Solidarności.

 Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia wyrównawcze

Koła zainteresowań

Współpraca z uczelniami wyższymi

Uniwersytet Zielonogórski (min. Wydział Humanistyczny, Wydział Artystyczny, Wydział Nauk Społecznych)Koła zainteresowań
Oferta kół zainteresowań zostanie zbudowana w odpowiedzi na zainteresowania uczniów.
Dojazd
Zakres wiekowy
od 14-15 lat do 19 lat
Osiągnięcia
W LOS będziemy wspierać uczniów w ich indywidualnym rozwoju, zachęcać i wspierać ich udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych na poziomie krajowym. Planujemy umożliwić uczniom zdobywanie certyfikatów z języków obcych.
Pliki do pobrania
Ulotka
Warunki rekrutacji