Zielona Góra
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 10 Sportowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego
Adres
ul. Stanisława Wyspiańskiego 23, 65-036 Zielona Góra
Telefon
(68) 4512060
Fax
(68) 4512051
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
dr Beata Joksz-Skibińska
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 10 Sportowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego
  • Szkoła Podstawowa nr 10 Sportowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego
  • Nasza szkoła jest organizatorem Zielonogórskiej Olimpiady klas 3
Opis

Na rok szkolny 2022/2023 szkoła prowadzi nabór do oddziałów sportowych w następujących dyscyplinach sportowych:

klasy 1:

- pływanie,

- akrobatyka,

- piłka nożna,

- lekkoatletyka z elementami innych dyscyplin sportowych


klasy 4:

- pływanie,

- akrobatyka,

- piłka nożna,

- siatkówka,

- koszykówka


CO SIĘ DLA NAS LICZY?

UCZNIOWIE

DOBRE WYNIKI

PRZYJAZNA ATMOSFERA

BEZPIECZEŃSTWO

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Kusocińskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych położona jest w okolicach centrum miasta, w pobliżu dworców PKS i PKP.

Budynek szkolny jest na bieżąco modernizowany i posiada wyremontowane sale lekcyjne, dwie pracownie komputerowe z możliwością korzystania z Internetu, bibliotekę wraz z centrum multimedialnym. Ponadto placówka posiada radiowęzeł i studio telewizyjne.

Nauka języków obcych (angielskiego, niemieckiego) oraz informatyki odbywa się w grupach.

Zajęcia wychowania fizycznego są prowadzone w wielu obiektach sportowych, tj. basen, sala gimnastyczna, siłownia, boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem (w tym skocznia do skoku w dal i bieżnia), orlik oraz boiska do piłki nożnej, koszykówki i piłki siatkowej. Ponadto na terenie szkoły dostępny jest plac zabaw.

Uczniowie codziennie mogą korzystać z pomocy:

-pielęgniarki szkolnej,
-pedagoga,
-socjoterapeuty,
-logopedy,
-psychologa,

- terapeuty,

- dietetyka.


W SZKOLE FUNKCJONUJE GABINET FIZYKOTERAPII
Obiekty szkolne objęte są całodobowym monitoringiem.

W szkole funkcjonuje świetlica szkolna w godz. 6.30 -16.30 (sprawowanie obowiązków opiekuńczych, wychowawczych oraz prowadzenie różnorodnych zajęć dla uczniów).
W klasach 1-3 odbywa się nauka tańca i pływania (na szkolnym basenie) .

Uczniowie mają możliwość wykupienia obiadów w stołówce szkolnej (obiady gotowane są na miejscu) oraz korzystania ze sklepiku - bufetu na terenie szkoły.


Nasi Partnerzy:

- Uniwersytet Zielonogórski

- Polski Związek Piłki Nożnej

- Polski Związek Piłki Ręcznej

- SKM Zastal Zielona Góra

- Szkoła Tańca „Gracja”

- Sportowy Klub Taneczny „Megadance”

- APMM Zielona Góra

- MOSiR Zielona Góra

- SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

- OSPR Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej

- Lubuska Federacja Sportu

- Klub Sportowy Lechia Zielona Góra

- Polski Związek Pływacki

- Polski Związek Gimnastyczny

- ZLKL Zielona Góra

- Lubuski Związek Piłki Nożnej

- Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

- Lubuski Związek Lekkiej Atletyki

- WOSiR Drzonków

- Gwardia Zielona Góra

- UKS „AS” Zielona Góra

- UKS Trzynastka

Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia

                                           

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW:


  Piłka nożna:


- 1 miejsce w turnieju Wrocław Cup 2021 (rocznik 2013),

- 1 miejsce w rozgrywkach zielonogórskiej ligi orlika (rocznik 2012),

- 3 miejsce w turnieju Chrobry Cup 2022 (rocznik 2012),

- 5 miejsce w turnieju Jarocin Cup 2021 (klasa IV),

- zwycięstwo w Wojewódzkiej Lidze Młodzika (I Liga),

- 8 zawodników powołanych do kadry wojewódzkiej LZPN,

- 3 zawodników powołanych do reprezentacji Polski na zgrupowania LAMO oraz ZAMO,

- 2 miejsce w wojewódzkich rozgrywkach trampkarzy (rocznik 2007)

 

 Akrobatyka sportowa:


- 7 miejsce dwójek mieszanych na Mistrzostwach Europy w kategorii wiekowej 13-19 lat (2021 r.)

- 1 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w skokach na trampolinie (2021 r.)

- 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w skokach na trampolinie (2021 r.)

- Wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w trampolinie synchronicznej (2021 r.)

 

 Pływanie: 


- Mistrzostwo Polski 14-latków na 200 m stylem dowolnym (2021 r.),

- 3 miejsce na Mistrzostwach Polski 14- latków stylem zmiennym (2021 r.),

- 2 miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików (2021 r.),

- 3 miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików (2021 r.)

- 3 miejsce na 100 m stylem grzbietowym w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat (2021 r.)


Koszykówka:

- 4 miejsce w Mistrzostwach makroregionu dolnośląsko-lubuskiego U-12 w 2021 r. (klasa 8)

- Mistrzostwo Miasta Zielona Góra w 2021 r.

- 4 miejsce w turnieju koszykówki do lat 12 w Warszawie (2021 r.)

- 2 miejsce w Turnieju Mikołajkowym o puchar Franko (2021 r.)

 

Piłka siatkowa:


 - 1 m. dziewcząt i 2 m. chłopców w  Miejskich Rozgrywkach piłki siatkowej "czwórek dziewcząt i chłopców"
   ( 2019 r.)

- Mistrzostwo Województwa Lubuskiego juniorek (2019)

- Mistrzostwo Województwa Lubuskiego juniorów (2019)

 Strzelectwo sportowe:


- brązowy medal pistolet pneumatyczny 50 strzałów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2020 r.

- 3 miejsce pistolet pneumatyczny 40 strzałów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2020 r.

- 1 miejsce pistolet sportowy 30+30 strzałów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2020 r.

- 2 miejsce karabin pneumatyczny 40 strzałów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2020 r.

- 3 miejsce karabin sportowy 3x20 Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2020 r.

- 1 miejsce klubowo w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży w konkurencjach pistoletowych w 2020 r.

- 2 miejsce klubowo w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży w konkurencjach pistoletowych w 2020 r.

 

INNE OSIĄGNIĘCIA:

- Laureat Wojewódzkiego konkursu Matematycznego (2021)

- 2 Finalistów Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ( 2021 r.)

- 3 Finalistów Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego (2021)

- Laureat Ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Książka moim przyjacielem" (2021)

- Finalista Wojewódzkiego konkursu z Wiedzy Biblijnej (2020 r.)


Zajęcia pozalekcyjne

- zajęcia rozwijające uzdolnienia uczniów (matematyka, język polski)

- zajęcia przygotowujące uczniów do egzaminu 8-klasisty

- zajęcia w ramach programu „Świat Nauki”

- konsultacje dla uczniów

 

Szkoła uczestniczy w programach:

- „Synergia – wsparcie uczniów obcojęzycznych w polskiej szkole”

- „Zachowuj trzeźwy umysł”

- „Żyj zdrowo i kolorowo”

- „Bezpieczna Ekipa”

- „Bezpieczny Maluch”

- „Lupo”

- „Zdrowy Ząbek”

- „Szkolna Interwencja Profilaktyczna”

- „Program dla szkół”

- "Zdrowo i sportowo"

- "Z darami natury  świat nie jest ponury"

- "Zbieraj baterie i telefony"

- "Od grosika do złotówki"

- "Być jak Ignacy"

- "Z ekologią na ty..."

- "Przyjaciele Zippiego"

- "Wirtualne podróże"

- "Tydzień Bajek Polskich"


ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE  ZAINTERESOWANIA UCZNIÓW PROWADZONE W GODZINACH POBYTU DZIECI W ŚWIETLICY(od października do maja):

- dekoratorskie „Tęczowy świat”

- czytelnicze „Spotkania z baśnią i nie tylko…”

- wokalne „Wesołe nutki”

– budowanie z klocków

- gry i zabawy ruchowe 

- „Kącik Montessori” – zajęcia usprawniające małą motorykę

- Kółko origami

 

 INNE: 

 - Terapia korekcyjno-kompensacyjna

 - Zajęcia logopedyczne

 - Terapia socjoterapeutyczna

 - Internat

Dojazd

DOJAZD BEZPOŚREDNIO POD SZKOŁĘ liniami MZK: 27, 44. Usytuowanie szkoły umożliwia dojazd ze wszystkich osiedli naszego miasta, a także z dzielnicy Nowe Miasto (Ochla, Kisielin, Drzonków, Łężyca, Przylep, Racula)- przystanek przy ul. Staszica. (autobusy linii nr: 0, 1, 5 8, 17, 19, 21, 22, 27 44)

Historia

Pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 10, mieszczącej się przy ulicy Zamenhofa 1, zabrzmiał 5 września 1962 roku. 

Organizatorem i jej długoletnim dyrektorem został pan Jerzy Widziński. 

 W roku szkolnym 1970/1971 powołano pierwszą klasę pływacką. Od tego momentu zaczyna się oficjalna działalność SP nr 10 jako sportowej, wpisanej do Centralnego Rejestru Szkół Sportowych. Oprócz pływania szkoła wyróżnia się również sukcesami w tenisie stołowym, siatkówce i piłce nożnej. Jej patronem, w 1977 roku, zostaje wybitny sportowiec i bohater- Janusz Kusociński. W tymże roku uczniowie odśpiewują pierwszy raz hymn szkoły, ze słowami poety Czesława Czyża i muzyką nauczyciela szkoły Eugeniusza Banachowicza. 

 W roku 1993 następuje połączenie SP nr 10 i VI Liceum Ogólnokształcącego w Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1. 

 Następnie, w 1999 roku, po utworzeniu Gimnazjum nr 4 Sportowego, szkoła otrzymuje nazwę Zespołu Szkół Sportowych, a w 2001 r. powstaje Szkoła Mistrzostwa Sportowego. 

 Wrzesień 2002 roku to data przenosin SP 10 wraz z całym zespołem pedagogicznym i administracyjnym do budynku przy ul. Wyspiańskiego 23. 

W tymże roku decyzją Rady Miasta Zespół Szkół Sportowych i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 zostaje połączony i powstaje, funkcjonujący do dnia dzisiejszego, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze. 

Od roku szkolnego 2019/2020 w skład ZSOiS wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 10 oraz VII Liceum Ogólnokształcące.


W roku szkolnym 2022/2023 Zespół Szkół zostanie przekształcony w Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego, w którego skład będzie wchodzić VII Liceum Mistrzostwa Sportowego i Szkoła Podstawowa nr 10 Sportowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego.


Drzwi otwarte
21 marca 2022 r. godz. 17:00
Kontakty zagraniczne

Współpraca z:


- Lausitzer Sportschule Cottbus

- Sportschule Potsdam

Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
80
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe