Zielona Góra
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. „Polskich Olimpijczyków” w Zespole Edukacyjnym nr 4
Adres
ul. Drzonków-Szkolna 2, 66-004 Zielona Góra
Telefon
683275128
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Paweł Sroczyński
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. „Polskich Olimpijczyków” w Zespole Edukacyjnym nr 4
  • Świąteczny kiermasz
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • zajęcia z pływania
Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
Nasi uczniowie co roku zajmują wysokie lokaty w sportowych rozgrywkach, a także zdobywają laury w różnorodnych konkursach na różnych szczeblach. Mamy laureatów w konkursach przedmiotowych i artystycznych. - Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego dzieci i młodzieży, Wojewódzkich  Konkursach Plastycznych, konkursach przedmiotowych, Wojewódzkim Lubuskim Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „W Europie jeździmy bezpiecznie. Nasza szkoła dba o swoich wychowanków, szlifuje diamenty- talenty. Za to właśnie przyznano placówce tytuł „Szkoły odkrywców talentów”, jak również certyfikat Wiarygodnej Szkoły. Nasza szkoła jest szkołą olimpijczyków, gdyż wychodzimy z  założenia, że każde dziecko może być olimpijczykiem w swojej najlepszej dziedzinie, nie tylko w sporcie.
Sześciolatek w pierwszej klasie
Gorąco zachęcamy do wyboru naszej placówki.Wszystkie sale lekcyjne klas I-III składają się z dwóch części: edukacyjnej i kącika rekreacyjnego, gdzie uczniowie mogą pobawić się i odpoczywać. Gabinety zostały wyposażone w dodatkowe pomoce dydaktyczne i przybory potrzebne do zajęć. W czasie procesu edukacyjnego następuje częsta zmiana aktywności dzieci, dostosowana do możliwości uczniów. Na terenie szkoły znajduje się plac zabaw przygotowany z myślą o najmłodszych uczniach. 
Zajęcia pozalekcyjne
W naszej szkole nie ma miejsca na nudę. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.Placówka proponuje zajęcia : - kółko polonistyczne - kółko teatralne - kółko matematyczne - zajęcia sportowe o różnorodnej tematyce  - kółko plastyczne  - kółko komunikacyjne - kółko przyrodnicze-koło szachowe- Klub Pytalskich. Dodatkowo prowadzone są zajęcia dla uczniów, którzy potrzebują dodatkowej pomocy: - terapia - gimnastyka korekcyjna - rewalidacja - zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, zajęcia logopedyczne 
Dojazd
MZK - linia nr „30” – przystanek przy szkole. Dzieci należące do obwodu szkolnego (ul. Zatonie,ul. Marzęcin, ul.Barcikowice , ul. Sucha. ul. Ługowo) dowożone są na zajęcia autobusem szkolnym. Podczas kursów dzieci mają zapewnioną opiekę osoby dorosłej.
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe