Zielona Góra
Przedszkole
Miejskie Przedszkole nr 30 z Oddziałami Integracyjnymi im. "Lokomotywa" w Zespole Edukacyjnym nr 2
Zespół szkół
Adres
ul. Juliana Tuwima 3b, 65-441 Zielona Góra
Telefon
684 597 793
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Tomasz Chmielarczyk, Katarzyna Walków
Typ placówki
Przedszkole
Opis
POŁOŻENIE – tu można nas znaleźć!!! Serdecznie Was zapraszamy! ul. Tuwima 3b Przedszkole to wolnostojący duży jednopiętrowy budynek, położone jest z dala od ciągów komunikacyjnych z jednej strony otoczony blokami z drugiej ogródkami działkowymi. W placówce jest 5 oddziałów dla dzieci 3,4,5,6 latków oraz grupa integracyjna. Każda grupa posiada dużą salę zabaw z łazienką i szatnią / wszystkie sale są po generalnym remoncie/ oraz wspaniały plac zabaw z kolorowymi drewnianymi urządzeniami dla dzieci młodszych i starszych. Nasza kadra to wykształcone i posiadające pełne kwalifikacje nauczycielki. Wspólnie organizowane przez nas festyny, wycieczki, imprezy, uroczystości umożliwiają pozyskać sponsorów, pozwalają na integrację rodziny z dzieckiem i przedszkolem. Stwarzają przyjazny klimat w naszej placówce.
Osiągnięcia
Bardzo dobra adaptacja dzieci. Pielęgnujemy tradycje rodzinne w organizowanych imprezach i uroczystościach. Imprezy nasze dają wiele radości dzieciom, rodzicom i wszystkim pracownikom. Są na wysokim poziomie. Organizujemy niezapomniane zabawy na piknikach rodzinnych. Nasze dzieci biorą udział z sukcesami w wielu konkursach plastycznych, teatralnych, piosenki zdobywają często I miejsca, wyróżnienia i dyplomy. Już 10 lat organizujemy na dużą skalę akcję „Myślimy globalnie – działamy lokalnie” zbierając wspólnie makulaturę. Ciepła atmosfera, która panuje w naszym przedszkolu sprzyja integracji z dziećmi niepełnosprawnymi. Jesteśmy organizatorami Przeglądu Recytatorskiego dla dzieci w wielu przedszkolnym "Bajkowy Świat Tuwima" Bierzemy udział w corocznych przeglądach tanecznych i teatralnych z dużymi sukcesami. Przedszkole zostało poddane ewaluacji zewnętrznej całościowej, polegającej na zbieraniu i analizowaniu informacji na temat funkcjonowania przedszkola w obszarach wyznaczonych przez wymagania państwa. We wszystkich dwunastu badanych obszarach nasze przedszkole uzyskało poziom B, co oznacza wysoki poziom spełniania wymagań. Przedszkole zrealizowało innowację pedagogiczną o nazwie "Przegląd Recytatorski - Bajkowy Świat Tuwima" która została wpisana do rejestru nr 1 po numerem KO.I.IP1R-96/2014, oraz innowację pedagogiczną o nazwie "Kącik kucharski - przedszkolak w kuchni" która została wpisana do rejestru nr 1 po numerem KO.I.IP1R-11/2015. W obecnym roku szkolnym realizujemy innowację pedagogiczną "Moja mała ojczyzna - Poznajmy się"
W kwietniu 2018r. nasza placówka obchodziła  Jubileusz 50 - lecia.
Dodatkowe zajęcia
Bezpłatne zajęcia dodatkowe – to religia, terapia psychologiczna i logopedyczna. Diagnoza logopedyczna obejmuje wszystkie dzieci na początku roku.
Kółka zainteresowań:   plastyczne "Mały artysta" ,  teatralne "Mały aktor" , muzyczne "Muzykanci", zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się - rozwijanie słuchu fonemowego /analiz i synteza/ dla dzieci 6 - letnich oraz dodatkowe zajęcia matematyczne dla dzieci młodszych.
Godziny otwarcia od
06:00 - 17.00
Godziny otwarcia uwagi
W przedszkolu funkcjonuje pięć grupy 9 godzinnych.
Dzieci korzystają z trzech posiłków - I śniadanie- godz. 8.30 , II śniadanie 11.30 oraz obiad godz. 14.00. O godz. 10.00 dzieci otrzymują ciepły napój. Przez cały dzień dzieci mogą korzystać z wody, która znajduje się w każdej sali. Obiady u nas są naprawdę super!!!. Rodzice pracujący korzystają z opieki w godzinach 6.00 - 17.00.
Koła zainteresowań
Dzieci szczególnie uzdolnione mają możliwość udziału w trzech kółkach zainteresowań, które od wielu lat działają w naszej placówce. 1. Kółko plastyczne "Mały artysta" 2. Kółko teatralne "Mały aktor" 3. Kółko muzyczne "Muzykanci". Biorą w nim udział  dzieci  5 i 6 latki.
Historia
Przedszkole otwarte zostało w 1969 roku. Było Przedszkolem Zakładu Przemysłu Włókienniczego „Polska Wełna”. Od 1 września 2003 roku wraz ze Szkołą Podstawową Nr 17, Miejskim Przedszkolem Nr 9 i naszym przedszkolem tworzymy zespół i otrzymaliśmy nazwę: Zespół Edukacyjny Nr 2 - Miejskie Przedszkole Nr 30 z Oddziałami Integracyjnymi. Od 2000 roku istnieje u nas grupa integracyjna. 28 kwietnia 2009r. Rada Miasta Zielonej Góry nadała uchwałą naszemu przedszkolu imię "Lokomotywa".
Personel
Nauczyciele, intendentka, pracownicy obsługi, pracownicy kuchni, woźni . Nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie, duża grupa różne studia podyplomowe, wieloletnie doświadczenie zawodowe. 7 nauczycieli to nauczyciele dyplomowani, 2 mianowany i 2 kontraktowy.
Organ prowadzący
Urząd Miasta Zielona Góra
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika