Zielona Góra
Przedszkole
Miejskie Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. "Wyspa Dzieci"
Adres
ul. Monte Cassino 21a, 65-561 Zielona Góra
Telefon
68 454 18 80
Fax
68 454 18 80
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Angelika Niekraszewicz
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Miejskie Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. "Wyspa Dzieci"
  • Miejskie Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. "Wyspa Dzieci"
Opis

Przedszkole "Wyspa Dzieci" zlokalizowane jest w centrum Osiedla Słonecznego. Budynek przedszkolny jest duży, piętrowy, otoczony zielenią i placem zabaw, wyposażony w drewniany sprzęt rekreacyjno – sportowy. Z uwagi na oddziały integracyjne oraz przebywanie dzieci niepełnosprawnych, zarówno w budynku jak i na terenie, zostały zniesione bariery architektoniczne.

Przedszkole liczy 5 oddziałów, w tym dwa integracyjne - „Psotki”, „Psikusy”, „Śmieszki”, "Figielki" i "Chichotki". Sale zabaw znajdujące się na parterze budynku mają wyjście na tarasy. Ponadto jednostka dysponuje profesjonalnie urządzonymi i wyposażonymi gabinetami: terapeutyczny do terapii psychologiczno - pedagogicznej oraz logopedycznej, a także specjalistyczny do pracy z dziećmi metodą M. Montessori.

Przedszkole posiada: •duży hol z wystawami prac dziecięcych, •przestronną szatnię z szafkami ubraniowymi, •sale wyposażone w meble i dywany z mnóstwem kolorowych kącików i zabawek, a także pomocy dydaktycznych.

Misja naszego przedszkola brzmi: „Moje przedszkole – mój drugi dom, bo stawia na mnie i na moje zdrowie”. Zgodnie z nią staramy się, aby wsparcie wychowawcze, opieka i dydaktyka zapewniało wszystkim uczęszczającym do niej dzieciom jednakowe warunki. Tworzymy więc tzw. "pozytywny klimat", dzięki któremu dzieci niezależnie od środowiska z jakiego pochodzą oraz predyspozycji psycho – fizycznych miały możliwość podejmowania i inicjowania różnorodnych form aktywności: przeżywania, badania, działania i odkrywania otaczającego je świata.

Stosując nowatorskie metody, formy pracy, stale doskonaląc swój warsztat nauczycielski, staramy się stworzyć każdemu naszemu przedszkolakowi okazję do bycia sobą na miarę jego możliwości.

Osiągnięcia

Miejskie Przedszkole Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. „Wyspa Dzieci” od 2000r przynależy do ogólnopolskiej sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie oraz „Partnerskich Przedszkoli”. Największym osiągnięciem przedszkola za całokształt działań podejmowanych na rzecz dzieci, rodziców, partnerów i środowiska w ramach edukacji przedszkolnej jest przyznany w: 2015r. - Polski certyfikaty jakości „Partnerskie Przedszkole” im. Ireny Dzierzgowskiej oraz medal jakości - 2015r. Jesteśmy pierwszym i jedynym przedszkolem w mieście które otrzymało to wyróżnienie na stałe . W naszym posiadaniu są również dwa certyfikaty przyznane na czas określony w: 2010r.: Polski certyfikat jakości „Partnerskie Przedszkole” - na lata 2010 - 2015. 2006r.; Polski certyfikat jakości „Partnerskie Przedszkole” - na lata 2006-2010.

Za działania podejmowane na rzecz promowania zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, higieny, profilaktyki i aktywności ruchowej, w tym dziecięcej turystyki i aktywnego wypoczynku przedszkole otrzymało z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty w 2015r. – Certyfikat LKO - Przedszkole Promujące Zdrowie 2012r. - Certyfikat LKO - Przedszkole Promujące Zdrowie 2009r. - Certyfikat LKO - Przedszkole Promujące Zdrowie 2006r. - Certyfikat LKO - Przedszkole Promujące Zdrowie.

Przedszkole z dużym sukcesem realizowało dodatkowe programy i projekty w tym MEN uzyskując w: 2014r. – Certyfikat MEN – Przedszkole w ruchu” 2013r. – Certyfikat MEN – Przedszkole Dobrze Przygotowujące do Szkoły. Ponadto jednostka jest laureatem wielu konkursów, przeglądów, turniejów i quizów dziecięcych m.in.: Turnieju wiedzy o regionie, Przeglądu piosenki przedszkolnej „Słoneczne rytmy”, Międzyprzedszkolnego Sportowego Turnieju Rodzin,  Przeglądu piosenki „Biesiada pod topolą”, Przeglądu piosenki świątecznej „Gwiazdkowy Talent Show”, Przeglądu grup jasełkowych, Bezpieczny w ruchu drogowym - Bezpieczna zerówka, Przeglądu recytatorskiego.

Dodatkowe zajęcia

- Gimnastyka korekcyjna;

- Taniec nowoczesny;

- Koncerty w wykonaniu Lubuskiego Biura Koncertowego;

- Spektakle dla dzieci przygotowywane przez Studio Teatralne z Krakowa - "Krak-Art";

- Zajęcia umuzykalniająco-rytmiczne;

- Zajęcia karate;

- Język angielski;

- Zajęcia ruchowe z Przedszkoliadą;

- Eksperymenty z BańkoUlą;

i inne: zajęcia plastyczne proponowane przez Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza", "Poranki Muzyczne" w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza, lekcje biblioteczne - Biblioteka Publiczna Wojewódzka i Miejska im. C.K. Norwida / Filia nr 5

Godziny otwarcia od
06:30
Godziny otwarcia do
17:00
Godziny otwarcia uwagi
Przedszkole jest czynne od godz. 6.30 do godz. 16.30 
Posiłki:
8.30 - I śniadanie
11.00 - II śniadanie 
13.00 - 13.30 - obiad 
14:30 - podwieczorek

Kontakty zagraniczne
Nie
Personel

Personel liczy ogółem 30 osób:

- 16 nauczycieli, w tym dwóch specjalistów z zakresu psychologii, logopedę, pedagoga specjalnego oraz terapeutę pedagogicznego;

- 6 pomocy nauczyciela;

- 4 pracowników kuchni;

- intendent;

- 2 pracowników gospodarczych;

- starszy specjalista ds. BHP;


Historia

Przedszkole założono w 1975 roku. Pierwszym dyrektorem była pani Barbara Kobus, zarządzała placówką w latach 1975-1991. Kolejny dyrektor - pani Małgorzata Nowak, zarządzała placówką w latach 1991-1996. Zarządzanie przedszkolem pani dyrektor Barbary Kowalskiej przypadło na lata 1996-2006, a od roku 2006 do 2021 urząd dyrektora sprawowała pani Aldona Pospiech. Obecnie zarządzanie jednostką spoczywa w rękach pani dyrektor Angeliki Niekraszewicz. 

Przedszkole jako jedno z pierwszych w Zielonej Górze, było przedszkolem ćwiczeń przy Wyższej Szkole Pedagogicznej, tutaj także odbywali swoje praktyki studenci z WSP. W 2000 roku, uchwałą nr XXXIV/394/2000 Rady Miasta Zielona Góra, jednostka otrzymała imię "Wyspa Dzieci" oraz powstała pierwsza grupa integracyjna.

W historii naszego przedszkola, w kronikach zapisało się wiele ważnych osób ze świata kościoła, polityki i sportu, a także zagraniczni goście, między innymi: biskup Adam Dyczkowski, Zielonogórski Bachus, żużlowiec Patryk Dudek, delegacja z przedszkoli ze Słowenii oraz Szwecji.

Po dziś dzień cenimy sobie współpracę ze środowiskiem lokalnym, instytucjami wspierającymi społeczność MP10 - Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza", OSP Ochla, 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy i in.

Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
22 1020 5402 0000 0102 0246 1184
Organ prowadzący
Miasto Zielona Góra
Drzwi otwarte

Dzień otwarty w MP10!!!!

9 marca 2023, od godz. 16:00 do 17:00


W programie:

- zajęcia plastyczne,

- zabawy ruchowe,

- balonowe zwierzątka,

- poczęstunek prosto z przedszkolnej "Kuchni na Wyspie"

i wiele innych atrakcji :)


Zapraszamy!

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 Zajęcia sportowe