Szczecin
Żłobek
Żłobek Nr 9 "Przy strumyku"
Adres
Brytyjska 19, 71-768 Szczecin
Telefon
91 422 12 73
Fax
91 422 12 74
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Nr 9 "Przy strumyku"
Opis
Żłobek znajduje się w dzielnicy Warszewo, jest placówką integracyjną (na każdą grupę możemy przyjąć po 4 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności). Jest to najmłodsza i najnowocześniejsza samorządowa placówka w mieście. W naszym żłobku mamy 3 grupy wiekowe. Sale zabaw są dobrze wyposażone w zabawki, sprzęt i pomoce dydaktyczne. Żłobek posiada plac zabaw dla dzieci starszych oraz taras dla dzieci najmłodszych.
Żywienie
Placówka zapewnia dzieciom cztery posiłki w ciągu dnia. Dokładamy starań by posiłki były urozmaicone, zdrowe, kolorowe i zachęcały dzieci do ich spożywania Dzieci do ukończenia pierwszego roku życia żywione są mlekiem modyfikowanym (stopniowo wprowadza się mięso białe i warzywa gotowane).Dla informacji rodziców wywieszony jest jadłospis. Nasza kuchnia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków (np. posiadamy piec konwekcyjny, umożliwiający gotowanie na parze).
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Dodatkowe zajęcia
- zajęcia umuzykalniające
Personel
Naszym dzieciom oferujemy przyjazną, domową atmosferę. Zatrudniamy doświadczoną, profesjonalną kadrę z wykształceniem pedagogicznym i medycznym, która czuwa nad bezpieczeństwem dzieci. Bardzo istotna jest dla nas współpraca z rodzicami, gdyż wzajemna wymiana doświadczeń i informacji pozwala lepiej poznać i zrozumieć potrzeby każdego dziecka. Poprzez zabawę uczymy dzieci samodzielności, współpracy i nawiązywania kontaktów w grupie rówieśniczej. Uczymy także lepiej poznać i zrozumieć otaczający je świat oraz przedmioty i zjawiska przyrodnicze.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
89
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Winda

 Wózkarnia