Szczecin
Żłobek
Żłobek Nr 9 "Przy strumyku"
Adres
Brytyjska 19, 71-768 Szczecin
Telefon
91 422 12 73, 733959642
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Iwona Piotrowska
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Nr 9 "Przy strumyku"
Opis

Żłobek nr 9 "Przy Strumyku" działa nieprzerwanie od stycznia 2012  roku, zlokalizowany jest w dzielnicy Północ. Placówka dysponuj miejscami limitowymi dla dzieci od 20 tygodnia życia do 3 roku życia, które rozmieszczone są w trzech grupach wiekowych. Budynek żłobka jest wolnostojący, piętrowy, posiada przestronny i zadbany ogród, w którym dzieci aktywnie spędzają czas. Żłobek funkcjonuje w systemie jednozmianowym, czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do godz. 17.00. W tych godzinach świadczymy profesjonalne usługi opiekuńcze, wychowawcze oraz edukacyjne. Placówka zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci, miłą i ciepłą atmosferę, stałą opiekę pielęgniarską oraz wykwalifikowaną kadrę opiekuńczo - pedagogiczną.  Dzieci w placówce mają możliwość uczestnictwa w zajęciach rytmicznych i z języka angielskiego,  teatrzykach dostosowanych do wieku. Przyjęcia do placówki trwają cały rok kalendarzowy.

Żywienie
Placówka zapewnia dzieciom cztery posiłki w ciągu dnia. Dokładamy starań by posiłki były urozmaicone, zdrowe, kolorowe i zachęcały dzieci do ich spożywania Dzieci do ukończenia pierwszego roku życia żywione są mlekiem modyfikowanym (stopniowo wprowadza się mięso białe i warzywa gotowane).Dla informacji rodziców wywieszony jest jadłospis. Nasza kuchnia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków (np. posiadamy piec konwekcyjny, umożliwiający gotowanie na parze).
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Dodatkowe zajęcia
- zajęcia umuzykalniające, język angielski
Personel
Naszym dzieciom oferujemy przyjazną, domową atmosferę. Zatrudniamy doświadczoną, profesjonalną kadrę z wykształceniem pedagogicznym i medycznym, która czuwa nad bezpieczeństwem dzieci. Bardzo istotna jest dla nas współpraca z rodzicami, gdyż wzajemna wymiana doświadczeń i informacji pozwala lepiej poznać i zrozumieć potrzeby każdego dziecka. Poprzez zabawę uczymy dzieci samodzielności, współpracy i nawiązywania kontaktów w grupie rówieśniczej. Uczymy także lepiej poznać i zrozumieć otaczający je świat oraz przedmioty i zjawiska przyrodnicze.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
115
Zakres wiekowy
od 20 tygodnia życia do 3 lat
Godziny pracy
6-17
Organ prowadzący
Zespół Żłobków Miejskich
Adres email IODO
iod@it-serwis.com.pl
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Winda

 Wózkarnia