Szczecin
Żłobek
Żłobek Nr 8 "Wróbelki"
Adres
Niedziałkowskiego 49, 71-403 Szczecin
Telefon
914221553, 694049835
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Anna Bobrzyk
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Nr 8 "Wróbelki"
Opis
Żłobek nr 8. "Wróbelki" jest placówką samorządową z prawie 40-letnią tradycją, zlokalizowaną w centrum Szczecina. Placówka dysponuje 272 miejscami limitowymi dla dzieci do 3 roku życia, które rozmieszczone są w różnych grupach wiekowych. 
Budynek żłobka jest wolnostojący, piętrowy, posiada przestronny i zadbany ogród, w którym dzieci aktywnie spędzają czas. Sale zabaw są dobrze wyposażone w zabawki, sprzęt  i pomoce dydaktyczne. Naszym dzieciom oferujemy przyjazną, domową atmosferę. Zatrudniamy doświadczoną, profesjonalną kadrę z wykształceniem pedagogicznym i medycznym, która czuwa nad bezpieczeństwem dzieci.

Bardzo istotna jest dla nas współpraca z rodzicami, gdyż wzajemna wymiana doświadczeń i informacji pozwala  lepiej poznać i zrozumieć potrzeby każdego dziecka. 
Poprzez zabawę uczymy dzieci samodzielności, współpracy i nawiązywania kontaktów w grupie rówieśniczej. Uczymy także lepiej poznać i zrozumieć otaczający je świat, przedmioty i  zjawiska przyrodnicze.
Placówka zapewnia dzieciom cztery posiłki w ciągu dnia. Dokładamy starań by posiłki były urozmaicone, zdrowe, kolorowe i zachęcały dzieci do ich spożywania. Dla informacji rodziców wywieszony jest jadłospis.
Nasza kuchnia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków  (np. posiadamy piec konwekcyjny, umożliwiający gotowanie na parze).
We „Wróbelkach” w każdej grupie wiekowej odbywają się zajęcia umuzykalniające, rytmika , j. angielski oraz dogoterapia .
Żłobek nr 8 czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do godz. 17:00.
Żywienie
Dieta dziecka od pierwszego do trzeciego roku życia powinna być urozmaicona, to znaczy zawierać różne, odpowiednio dobrane produkty. Zgodnie z wymogami i zaleceniami ekspertów każdego dnia w jadłospisie dziecka powinny znaleźć się różnorodne produkty z 5 podstawowych grup: 1. produkty zbożowe 2. warzywa i owoce 3. mięso, ryby, wędliny, jaja 4. mleko i przetwory mleczne 5. oleje roślinne i masło. Żywienie w żłobku dostosowane jest do wieku dziecka. Zalecane dzienne normy zapotrzebowania na kalorie i składniki pokarmowe dla dzieci w wieku 1-3 r.ż. są opracowane przez zakład Żywienia Dziecka Instytutu Matki i Dziecka. Dla dzieci do 1 r.ż. dieta oparta jest na mleku modyfikowanym oraz przetartej zupie mięsno-jarzynowej i owocach. Jadłospis uwzględniający żywienie dzieci powyżej 1 r.ż. układany jest na dziesięć dni i wywieszany do wiadomości rodziców. Dzieci otrzymują w ciągu dnia w żłobku 4 posiłki: 1. I śniadanie - posiłek mleczny w postaci zupy mlecznej z dodatkiem (kaszy, makaronu, ryżu, klusek lanych, płatków kukurydzianych) lub kawa zbożowa na mleku lub kakao. Ponadto podajemy kromkę pieczywa z masłem, serem, jajkiem, wędliną lub pastą oraz niewielki dodatek warzywny. 2. II śniadanie - owoce lub ciasteczko i sok owocowy lub marchwiowy. 3. Obiad - na II danie podajemy jeden produkt białkowy np. mięso, ryby, drugi węglowodanowy np. ziemniaki, makaron, kasze, ryż oraz warzywa. 4. Zupa obiadowa podawana jest po południowej drzemce. Nie ma możliwości przygotowania diety dla dzieci alergicznych.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
W żłobku dziećmi opiekuje się wykwalifikowana kadra opiekunek dziecięcych z wykształceniem pedagogicznym. O zdrowie dzieci dba pielęgniarka. Nad utrzymaniem czystości czuwa personel pomocniczy. Wyżywieniem dzieci zajmują się 3 kucharki, pracujące w nowoczesnej kuchni oraz magazynier.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
272
Zakres wiekowy
od 20 tygodnia życia do 3 lat
Godziny pracy
6-17
Organ prowadzący
Zespół Żłobków Miejskich
Adres email IODO
iod@it-serwis.com.pl
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Winda

 Wózkarnia