Szczecin
Żłobek
Żłobek Nr 7 "Jarzębinka"
Adres
Podhalańska 1-3, 70-452 Szczecin
Telefon
91 434 16 13, 787291967
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Dorota Olędzka
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Nr 7 "Jarzębinka"
Opis
Żłobek nr 7 „ Jarzębinka” wchodzi w skład Zespołu Żłobków Miejskich w Szczecinie. Usytuowany jest  w samym centrum miasta,co daje możliwość dogodnego dojazdu komunikacją miejska. Placówka dysponuje 194 miejscami dla dzieci w wieku do lat 3, które umieszczane są w odpowiednich grupach wiekowych. Pracuje w systemie jednozmianowym i czynna jest w godzinach od 6:00 do 17:00. 
Pomieszczenia żłobka zajmują parter i I piętro budynku mieszkalnego. Do dyspozycji maluszków  jest 8 sal dydaktyczno-opiekuńczych wyposażonych  w sprzęt, zabawki jak i pomoce dydaktyczne, które często wykorzystywane są w trakcie zajęć.
Ponadto mamy doskonale wyposażoną salę doświadczania świata, w której maluszki chętnie spędzają czas.
Posiadamy własny ogródek, który jest doskonałym miejscem zabaw na świeżym powietrzu.
          Priorytetem w naszej pracy jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa zarówno fizycznego jak i emocjonalnego,
budowanie bliskiej stabilnej relacji opiekun-dziecko, rozpoznawanie potrzeb dziecka, zaspokajanie ich i udzielanie adekwatnego wsparcia.
Nad bezpieczeństwem i prawidłowym rozwojem dzieci w żłobku czuwa wykształcony, kompetentny i doświadczony zespół,
składający się z dyplomowanych opiekunek dziecięcych, położnej oraz personelu pomocniczego.
          Zajęcia i zabawy w każdej grupie rozwojowej są realizowane na podstawie planu pracy opiekuńczo - wychowawczego,
z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji każdego dziecka. Dzięki codziennej nauce, która z reguły jest super zabawą, 
dzieci poznają nowe przedmioty, zjawiska przyrodnicze i otaczający Je Świat. Uczą się samodzielności, współpracy i funkcjonowania
w grupie rówieśniczej. W każdej grupie wiekowej raz w tygodniu odbywają się zajęcia z rytmiki lub zajęcia umuzykalniające.
          Wszystkie posiłki przygotowywane są w kuchni o wysokim standardzie przez doświadczony personel kuchenny według jadłospisu
układanego przez wykwalifikowanego dietetyka.                                     
          Bardzo istotna jest dla nas współpraca z rodzicami, gdyż wzajemna wymiana doświadczeń i informacji pozwala  lepiej poznać i zrozumieć potrzeby każdego dziecka. Nasz żłobek to kolorowy, ciekawy świat, w którym dzieci czują się radośnie i bezpiecznie. Kwestia bezpieczeństwa dzieci jest dla nas bardzo ważna. Rekrutacja do żłobka odbywa się w systemie ciągłym i trwa cały rok. 
 
Opis udogodnień
Strefa płatnego parkowania - rodzice mogą korzystać z miejsca postojowego pod placówką po wykupieniu rocznego abonamentu.
Żywienie
Dzieci korzystają z działającej na terenie placówki kuchni, przygotowującej zdrowe, urozmaicone i smaczne posiłki, w postaci: śniadania, II śniadania oraz dwudaniowego obiadu (I danie o godz. 11.30 i zupa o 14.00) Maluszki do 1-go roku życia korzystają z kuchni mlecznej.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Dodatkowe zajęcia
Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia umuzykalniające - rytmika. Stosowana w niej metoda pozwala dzieciom ze wszystkich grup rozwojowych otworzyć się na muzykę i uwrażliwiać się na jej odbiór.
Personel
Nad bezpieczeństwem i prawidłowym rozwojem dzieci w żłobku czuwa wykształcony, kompetentny i doświadczony zespół, składający się z dyplomowanych opiekunek dziecięcych, położnej oraz personelu pomocniczego. Zajęcia i zabawy w każdej grupie rozwojowej są realizowane na podstawie planu pracy opiekuńczo - wychowawczej, z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji każdego dziecka.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
194
Godziny pracy
6-17
Organ prowadzący
Zespół żłobków Miejskich
Adres email IODO
iod@it-serwis.com.pl
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika