Szczecin
Żłobek
Żłobek Nr 7 "Jarzębinka"
Adres
Podhalańska 1-3, 70-452 Szczecin
Telefon
91 434 16 13
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Nr 7 "Jarzębinka"
Opis
Żłobek „Jarzębinka” po raz pierwszy przyjął pod opiekę dzieci w styczniu 1969 r. i od tej pory nieprzerwanie świadczy usługi dla najmłodszych mieszkańców Śródmieścia Szczecina. Placówka przyjmuje dzieci do 3 grup rozwojowych , od 4 m-ca życia do 3 lat. Specyfika żłobka polega na tym, że zajmuje parter i piętro budynku mieszkalnego. Mimo to, pomieszczenia poszczególnych grup są tak zaplanowane i zagospodarowane aby stwarzać dzieciom optymalne warunki pobytu w placówce. Każda grupa ma osobną bawialnię, sypialnię, jadalnię, szatnię, łazienkę. Żłobek nasz posiada rozległy ogród, z którego korzystają starsze dzieci. Maluchy z grupy I mają do swojej dyspozycji duży zadaszony taras.
Opis udogodnień
Strefa płatnego parkowania - rodzice mogą korzystać z miejsca postojowego pod placówką po wykupieniu rocznego abonamentu.
Żywienie
Dzieci korzystają z działającej na terenie placówki kuchni, przygotowującej zdrowe, urozmaicone i smaczne posiłki, w postaci: śniadania, II śniadania oraz dwudaniowego obiadu (I danie o godz. 11.30 i zupa o 14.00) Maluszki do 1-go roku życia korzystają z kuchni mlecznej.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Dodatkowe zajęcia
Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia umuzykalniające - rytmika. Stosowana w niej metoda Gordona pozwala dzieciom ze wszystkich grup rozwojowych otworzyć się na muzykę i uwrażliwiać się na jej odbiór.
Personel
Nad bezpieczeństwem i prawidłowym rozwojem dzieci w żłobku czuwa wykształcony, kompetentny i doświadczony zespół, składający się z dyplomowanych opiekunek dziecięcych, położnej oraz personelu pomocniczego. Zajęcia i zabawy w każdej grupie rozwojowej są realizowane na podstawie planu pracy opiekuńczo - wychowawczej, z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji każdego dziecka.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
162
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Wózkarnia