Szczecin
Żłobek
Żłobek Nr 6 "Muchomorek"
Adres
Mazowiecka 11/12, 70-526 Szczecin
Telefon
91 433 77 80
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Nr 6 "Muchomorek"
Opis
Żłobek powstał w 1974r ze środków NFOZ w centrum miasta z dogodnym dojazdem komunikacją miejską. Budynek wolno stojący do wyłącznego użytkowania przez żłobek w otoczeniu zieleni. Teren ogrodu obsadzony jest trawą, krzewami, drzewami co chroni przed hałasem i pyłem , stanowi czynnik zdrowotny i profilaktyczny. Znajduje się również piaskownica. Nasze dzieci przebywają w 4 grupach wiekowych I grupa od 4 m-cy do 17 m-cy II grupa od 18 m-cy do 24 m-cy III grupa od 25 m-cy do 36 m-cy IV grupa od 25 m-cy do 36 m-cy Budynek piętrowy z ładnymi , bezpiecznymi, słonecznymi bawialniami , przestronnymi jadalniami i sypialniami co wpływa na dobre samopoczucie dzieci oraz personelu . O wystrój żłobka ,wyposażenie w zabawki , pomoce dydaktyczne oraz odpowiedni sprzęt dba kadra opiekunów. Jest to zespół kreatywnych i doświadczonych opiekunów. Działania opiekunów skierowane są przede wszystkim na rzecz zdrowia, dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa dziecka. Realizowany jest program opiekuńczo-wychowawczy w oparciu którego prowadzone są różne zajęcia z dziećmi. Organizujemy także imprezy okolicznościowe, wspólnie dla dzieci , rodziców i dziadków ; Mikołaj , Dzień Dziecka Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Pożegnanie dzieci odchodzących do przedszkola. W okresie letnim dzieci mają zajęcia i zabawy w ogrodzie. Dla dziecka bardzo ważna jest zabawa. Dziecko poprzez zabawę zaznajamia się z otaczającym światem, wzbogacając swoje wiadomości. „Jakim wychowamy dziecko w zabawie , takim okaże się ono w życiu jako człowiek dorosły” Natalia Krupska Dla nowo przyjętych dzieci organizujemy dni otwarte.
Żywienie
W żłobku dzieci żywione są według obowiązujących norm żywienia. Posiłki w naszym żłobku przygotowywane są w oparciu o realizację zasad systemu HACCP. W dekadowych jadłospisach uwzględniane są zasady prawidłowego żywienia. Urozmaicenie, wysoka jakość produktów , odpowiednie porcje , estetyczny , kolorowy wygląd posiłków zachęca dzieci do jedzenia. W ciągu całego dnia dzieci mają dostęp do napojów. Kładziemy duży nacisk na spożywanie warzyw i owoców. Posiłki dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych. Placówka zapewnia dzieciom 4 posiłki w ciągu dnia, które przygotowywane są w naszej kuchni.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
Dla personelu zatrudnionego w „Muchomorku” ważnym zagadnieniem jest stałe podnoszenie jakości wykonywania opieki nad dzieckiem i szanowanie praw dziecka Obecna kadra opiekunów wraz z personelem pomocniczym doskonale spełnia swoje zadania. Personel posiada wykształcenie medyczne i pedagogiczne, stawia również na podnoszenie swoich kwalifikacji. Działania opiekunów skierowane są przede wszystkim na rzecz zdrowia , dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa dzieci.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
150
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Wózkarnia